Latvijas jauktajam pārim spēcīgu pretinieku konkurencē cīņa par olimpisko ceļazīmi

Nīderlandes pilsēta Leuvardēna no 5. līdz 18.decembrim uzņems pasaulē vienas no spēcīgākajām kērlinga valstīm, lai noskaidrotu jaukto pāru, sieviešu un vīriešu izlases, kas nodrošinās pēdējās ceļazīmes uz 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Cīņu vispirms uzsāks jauktie pāri, kuru starpā arī Latvijas izlase Daina Barone/Arnis Veidemanis.


Jaukto pāru olimpiskā kvalifikācija kērlingā tiks aizvadīta pirmo reizi. Tajā piedalīsies 14 valstu izlases, kas sacentīsies par pēdējām divām ceļazīmēm uz Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm un pievienosies jau tām, kuras ir kvalificējušās – mājiniece Ķīna, Lielbritānija, Norvēģija, Zviedrija, Kanāda, Itālija, Šveice, Čehija.

Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā 11 no dalībniecēm izcīnīja dalību pateicoties ieņemtajai vietai 2021. gada pasaules čempionātā jauktajiem pāriem, bet pārējās trīs izcīnīja šo vietu oktobrī olimpiskajā pirms-kvalifikācijas turnīrā Turcijā, to skaitā arī Latvijas jauktā pāra izlase Barone/Veidemanis.

A grupa: Austrālija, Dānija, Krievija, Spānija, Turcija, Ungārija un Vācija.
B grupa: ASV, Igaunija, Japāna, Jaunzēlande, Latvija, Koreja un Somija.

Izlases sacensības aizvadīs divās grupās pa septiņām, izspēlējot apļa turnīru A un B grupā. Katras grupas labākais pāris automātiski iekļūs cīņā par vietu olimpiskajās spēlēs. Otrās un trešās vietas ieguvēji sacentīsies par atlikušajām divām vietām izšķirošajā cīņā, A2 spēlējot pret B3 un B2 pret A3.

Spēles tiešraidē varēs skatīties jaunā Pasaules kērlinga federācijas tiešraižu platformā – “Recast”, tajā skaitā arī Latvijas izlases spēli pret Japānu 5.decembrī plkst. 17:00 un 7.decembrī plkst. 13:30 pret ASV pēc Latvijas laika.


Latvijas jauktās izlases sastāvs: Daina Barone, Arnis Veidemanis

Latvijas izlases spēļu grafiks B apakšgrupā (pēc Latvijas laika):
/05.12./ 10:00 – Somija
/05.12./ 17:00 – Japāna (TIEŠRAIDE)
/06.12./ 11:00 – Igaunija
/06.12./ 20:00 – Jaunzēlande
/07.12./ 13:30 – ASV (TIEŠRAIDE)
/07.12./ 20:30 – Koreja

Latvijas jauktā pāra izlases dalību olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: WCF/Ümit Uzun
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji