Ar panākumiem Eiropas čempionātu turpina sieviešu un vīriešu izlases

Šodien, 23.novembrī Lillehamerē, Norvēģijā norisinājās ceturtā spēļu diena Eiropas čempionātā B divīzijā. Sekmīgi to noslēdza abas Latvijas izlases. Vīriešu izlase pārspēja Ungāriju ar 11:6, bet pēdējā šīs dienas spēļu kārtā sieviešu izlase ar 10:4 sagrāva Spāniju.


Nākamā spēle: Latvija – Spānija /vīriešu izlase/


5.spēle: Latvija 11:6 Ungārija /vīriešu izlase/

Vīriešu izlase šodienas vienīgo spēli uzsāka ar zaudētiem trim punktiem pirmajā endā, bet jau pēc trešā izvirzījās vadībā ar 4:3, pateicoties nozagtiem diviem punktiem trešajā endā. Ejot garajā pārtraukumā mūsu izlasei jau divu punktu vadība (6:4). Spēles turpinājumā pretinieki spēja ar pēdējo akmeni paņemt tik pa punktam, kamēr mūsējie iekrāja pa diviem un trim, liekot Ungāriem kapitulēt.

Vīriešu izlases skipa Mārtiņa Trukšāna komentārs pēc spēles ar Ungāriju:
“Nospēlējām labu spēli. Pirmais ends gan sanāca tāds neierasts, dēļ pretinieku viena nestandarta lēmuma un perfekti izpildīta “hit and roll” metiena. Tas radīja spēles sākuma daļā zināmu nervozitāti, bet, kā izrādījās, tas arī bija viss, ko pretinieks mums šodien varēja likt pretī.”


Nākamā spēle: Latvija – Somija /sieviešu izlase/


7.spēle: Latvija 10:4 Spānija /sieviešu izlase/

Sieviešu izlasei spēles sākums bija ne visai veiksmīgs, dodot iespēju spānietēm nozagt punktu otrajā endā. Tomēr tas neizsita mūsu meitenes no spēles, jo zaudētais tika atgūts ar uzviju, nozogot pretiniecēm punktus ceturtajā un piektajā endā, un nonākot vadībā ar 5:1. Pēc pārtraukuma spānietes pietuvojās līdz -1 (4:5). Taču prieki viņām bija īsi, jo jau septītajā Latvijas izlase izcīna piecus punktus (10:4) un uzvaru visā spēlē.

Sieviešu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Spāniju:
“Šodien bija pārliecinoša un droša spēle. Jau spēles sākumā uzķērām spāniešu vājo “take out” metienu izpildījumu, līdz ar to spēlējām tīru spēli.
Lai kaut kā pretotos mūsu komandai, pretinieces sesto endu uzsāka ar diviem sānu sargiem. Mūsējās meitenes nevajadzīgi sapinās spāņu izliktajās lamatās un tika zaudēti trīs punkti. Septītais ends nospēlēts praktiski bez kļūdām, savukārt spānietes pēdējos četrus akmeņus aizmeta garām un likumsakarīgi mums pieci akmeņi.
Liels paldies mūsu līdzjutējiem – puišu komandai, kuri uzmundrināja meitenes ar aplausiem un ovācijām!”

Sieviešu izlase izspēlēs apļa turnīru – deviņas spēles, noskaidrojot vietu sadalījumu kopvērtējumā. Četras labākās no visām 10 turpinās cīņu pusfinālā, 1.vietai sacenšoties ar 4.vietu un 2. ar 3.vietu. Savukārt vīriešu izlase aizvadīs septiņas spēles B divīzijas B grupā. Labākās trīs no katras grupas kvalificēsies play-off kārtai. Abu grupu pirmo vietu ieguvēji automātiski nokļūs pusfināla spēlē, toties A2 ar B3 un A3 ar B2 izlases savā starpā noskaidros pārējos divus pusfinālistus. Pusfināla uzvarētāji abās konkurencēs ne tikai iekļūst cīņā par zelta medaļām, bet arī nodrošina savai valstij vietu A divīzijā nākamajā sezonā, kā arī vietu pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā (17.-22.janvāris) Lohjā, Somijā.
 

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne.
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Aivars Avotiņš, Sandris Buholcs, Roberts Reinis Buncis.

Sieviešu izlases spēļu grafiks un rezultāti (pēc Latvijas laika):
8:6 – Slovēnija
2:10 – Ungārija
2:11 – Austrija
6:4 – Lietuva
5:8 – Anglija
10:2 – Slovākija
10:4 – Spānija
/24.11./ 20:00 – Somija
/25.11./ 10:00 – Norvēģija

Vīriešu izlases spēļu grafiks un rezultāti (pēc Latvijas laika):
7:4 – Baltkrievija
4:8 – Lietuva
4:8 – Krievija
7:1 – Beļģija
11:6 – Ungārija
/24.11./ 10:00 – Spānija
/25.11./ 20:00 – Igaunija

Kopvērtējums sieviešu konkurencē:
1. Anglija 7-7-0 Q
2. Norvēģija 7-6-1
2. Ungārija 7-6-1
4. Austrija 7-4-3
4. Latvija 7-4-3
4. Lietuva 7-4-3
7. Spānija 7-2-5
8. Slovēnija 7-1-6
8. Slovākija 7-1-6
10. Somija 7-0-7

Kopvērtējums vīriešu konkurencē B apakšgrupā:
1. Krievija 5-5-0 Q
2. Spānija 4-3-1
3. Latvija 5-3-2
3. Igaunija 5-3-2
5. Lietuva 4-1-3
5. Ungārija 4-1-3
5. Baltkrievija 4-1-3
8. Beļģija 5-1-4

Latvijas izlašu dalību Eiropas čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: WCF/Steve Seixeiro

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji