Spraigā finālā pasaules čempionātā ratiņkērlingā Ķīna savās mājās izcīna zeltu

Šodien, 30.oktobrī noslēdzās nedēļu ilgais pasaules čempionāts ratiņkērlingā. Kā izmēģinājuma sacensības tās norisinājās Ķīnas galvaspilsētas Pekinas 2202.gadā gaidāmo ziemas olimpisko un paralimpisko spēļu kērlinga arēnā – Ledus kubā. Par godu mājiniekiem par pasaules čempioniem kļuva Ķīnas izlase, kura saspringtā spēles galotnē ekstra endā nozaga divus punktus, pārspējot Zviedriju ar 5:3. Latvijas izlase čempionātu noslēdz 8.vietā.


Visas 12 izlases vispirms aizvadīja apļa turnīra spēles. Pēc tā sešas labākās - Ķīna, Krievijas Kērlinga federācija (KKF), Zviedrija, ASV, Kanāda un Skotija turpināja cīņu par medaļām. Pamatturnīra pirmās un otrās vietas ieguvējas, attiecīgi Ķīna un KKF, automātiski kvalificējās pusfinālam. Ķīnas pretinieks tika noskaidrots kvalifikācijas spēlē starp ASV un Kanādas izlasēm, kur ar 6:4 Ziemeļamerikas duelī uzvarēja amerikāņi. Savukārt KKF pusfinālā tikās ar Zviedriju, kura kvalifikācijas spēlē bez punktiem atstāja Skotiju, sagraujot to ar 10:0.

Zviedri nedomāja apstāties un tādā pat garā aizvadīja arī pusfinālu pret KKF. Lai arī līdz pus spēlei rezultāts bija gana līdzīgs 4:2 Zviedrijas labā, tomēr krieviem vajadzēja trīs endus, lai beidzot gūtu šos divus punktus ar savu pēdējo metienu. Visu izteica piektais ends, kurā zviedri ieguva sešus punktus, nonākot 10:2 vadībā. KKF tā arī nespēja atgūt zaudēto, piekāpjoties ar 3:12. Līdz ar to šogad KKF čempionu godu pārņems kāda no citām izlasēm.

Otrs pusfināls starp Ķīnas un ASV izlasēm aizritēja krietni vien spraigāk. Pēc trim endiem uz tablo neizšķirts 3:3, bet pirms pārtraukuma ķīniešiem izdevās dubultot rezultātu 6:3. Spēles galotnē amerikāņiem tā arī neizdevās pietuvoties rezultātā, mājiniekiem nodrošinot uzvaru ar 8:5 un iekļūšanu finālā.

Ķīnieši fināla spēli atklāja ar vienu punktu pirmajā endā, bet trešajā viņiem izdevās vienu nozagt, neļaujot Zviedrijas izlasei ieķerties spēlē. Arī ceturtajā endā netika gūti punkti, pārtraukumā ejot ar 2:0 ķīniešu labā. Beidzot piektajā endā arī zviedriem izdevās atklāt rezultātu, tiesa gan viena punkta vērtībā 1:2. Salīdzinājumā ar spēles sākumu, tās beigas Zviedrijai padevās daudz labāk, nozogot pa punktam sestajā un septītajā endā, un pirmo reizi spēlē izvirzoties vadībā ar 3:2. Astotajā Ķīnas izlase izglābās no zaudētas spēles, ar pēdējo metienu iegūstot punktu 3:3, lai šo finālspēli noslēgtu ekstra endā.

Lai arī visu ekstra enda laiku Ķīnas izlase atradās iedzinēju pozīcijā, jo metienos tika pieļautas kļūdas, tomēr lieliskais pēdējais metiens, caur diviem sargiem izsitot zviedru akmeni no centra un pašiem paliekot mājā, ļāva izcīnīt zelta medaļas. Zviedru skips ar savu pēdējo akmeni vairs nespēja neko labot, piekāpjoties ar 3:5. Neskatoties uz Zviedrijas zaudējumu finālā, salīdzinājumā ar iepriekšējo čempionātu viņiem izdevās pakāpties vienu vietu augstāk un ierindoties šogad 2.vietā. Savukārt Ķīnas izlase pakāpās par trim vietām, savās mājās nopelnot zelta medaļas un atgūstot 2019.gadā izcīnīto čempionu godu.

Spēlē par bronzas medaļām visu izteica mača otrā puse. KKF piektajā un septītajā endā gūtie divi punkti izvirzīja viņus vadībā ar 6:4. Astojajā endā amerikāņi, lai kā centās spēli ievirzīt vismaz ekstra endā, tomēr tas neizdevās, krieviem nozogot punktu un uzvarot visā spēlē ar 7:4. Lai arī šī nav zelta medaļa kā pērn, tomēr KKF izlase nodrošināja sev vietu uz goda pjedestāla.


Latvijas ratiņkērlinga izlase čempionātu uzsāka ar zaudējumu bronzas medaļniekiem, bet turpinājumā tika gūtas trīs uzvaras pār Slovākiju, Koreju un Norvēģiju. Pēc šī lieliskā sākuma nāca piecu zaudējumu sērija, kas saglabāja tikai teorētisku iekļūšanu cīņā par medaļām. Pateicoties uzvarai 10. spēlē pār Itāliju, bija skaidrs, ka arī nākamajā čempionātā Latvija startēs augstākajā divīzijā, kopā ar vēl 11 pasaules spēcīgākajām komandām. Pēc zaudējuma pēdējā pamatturnīra spēlē Latvijas izlase ar četrām uzvarām 11 spēlēs čempionātu noslēdza 8.vietā, vienu vietu zemāk kā pērn.

Latvijas izlases trenera Arņa Veidemaņa komentārs pēc aizvadītā čempionāta:
"Protams 8.vieta nebija mūsu plānotais mērķis. Bet situācija kāda izveidojās čempionātā, kad mūsu skips (Poļina Rožkova - aut.piez.) veselības dēļ varēja spēlēt pirmajā, vai ja situācija ļoti prasīja otrajā pozīcijā, ir gana laba.

Primārais uzdevums izpildīts, esam palikuši elites grupā, papildus iekrājot pieredzi un pārliecību, ka varam pretendēt ideālā kondīcijā uz visaugstākajiem mērķiem."

Nākamais nozīmīgais starts Latvijas ratiņkērlinga izlasei būs 2022.gada Pekinas ziemas paralimpiskās spēles, kurām izlase turpinās gatavoties, lai jau marta sākumā atgrieztos šajās pašās Ledus kuba sienās un pierādītu, ka ir medaļu vērta.


Latvijas ratiņkērlinga izlases sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Ojārs Briedis, Agris Lasmans, Sergejs Djačenko, Aleksandrs Dimbovskis, treneri – Arnis Veidemanis un Rihards Jeske, fizioterapeite Signe Rinkule.

Latvijas ratiņkērlinga izlases rezultāti:
2:8 – Krievijas Kērlinga federācija
8:5 – Slovākija
6:5 – Koreja
6:3 – Norvēģija
3:7 – Ķīna
6:8 – Zviedrija
1:10 – Skotija
5:7 – Šveice
2:9 – ASV
5:3 – Itālija
2:6 – Kanāda

Izšķirošo spēļu rezultāti:
8:5 Ķīna – ASV /pusfināls/
12:3 Zviedrija – Krievijas Kērlinga federācija /pusfināls/
7:4 Krievijas Kērlinga federācija – ASV /spēle par 3.vietu/
5:3 Ķīna – Zviedrija /fināls/

Kopvērtējums:
1. Ķīna
2. Zviedrija
3. Krievijas Kērlinga federācija
4. ASV
5. Kanāda
6. Skotija
7. Norvēģija
8. Latvija
9. Koreja
10. Slovākija
11. Itālija
12. Šveice

Foto: WCF/Alina Pavlyuchik
 

Latvijas ratiņkērlinga izlases startu pasaules čempionātā atbalsta Latvijas Paralimpiskā komiteja, Centrālā Laboratorija un Mēness aptieka.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji