Juniores pēc trīs uzvarām pasaules čempionātā piedzīvo zaudējumu pret Kanādu

Šodien, 20.februārī rīta sesijā pasaules junioru kērlinga čempionātā A divīzijā tika aizvadīta priekšpēdējā spēļu kārta, kurā Latvijas izlase cieta sāpīgu zaudējumu pret favorīti Kanādu ar 2:13.
 

Nākamā spēle: Latvija – Šveice


8.spēle Latvija 2:13 Kanāda

Šī spēle Latvijas juniorēm izvērtās ļoti neveiksmīga. Jau otrajā endā pretinieces nozaga sešus, kuriem kopsummā nākamajos divos endos pievienoja vēl nozagtus sešus punktus, iegūstot pārsvaru 13:0. Piektajā endā mūsu izlase atguva divus, bet sestajā spēle tiek noslēgta, piedzīvojot sāpīgu zaudējumu.

Arī Krievijas un Norvēģijas spēle beidzās ātrāk, Krievijai septiņos endos uzvarot ar 9:3 un nodrošinot vietu cīņā par medaļām. Pārējos mačos uzvarētājs noskaidrojās 10. endā, kur Āzijas duelī Koreja bija pārāka ar 7:5 pār Japānu, Zviedrija ar 9:8 pār Ungāriju, bet Šveices nozagtie trīs punkti atnesa viņām panākumu ar 7:4 pār Dāniju.

Pēdējā pamatturnīra kārtā tiks noskaidrota ceturtā komanda, kura iekļūs “play-off” spēlēs, kā arī tās sešas labākās kopvērtējuma komandas, kuras kvalificēsies 2021.gada pasaules A divīzijas čempionātam, kas norisināsies Pekinā, Ķīnā.
 


7.spēle Latvija 8:7 Zviedrija

Vakardien gan Latvijas, gan Zviedrijas izlase tika pie divām uzvarām. Šodien abas savstarpēji noskaidroja labāko. Kā bija paredzams, tad cīņa izvērtās ļoti sīva. Komandas pamīšus apmainījās vienādu punktu guvumos, pēc sestā enda panākot 4:4. Astotajā un devītajā endā mūsu juniores nospēlēja lieliski, nozogot pa punktam, kas deva vadību ar 7:4. Tomēr kļūdas 10. endā ļāva pretiniecēm rezultātu atkal izlīdzināt (7:7), novedot spēli ekstra endā. Tikai pēdējais šī enda metiens ļāva mūsu juniorēm uzelpot, svinot trešo uzvaru pēc kārtas.
 


6.spēle Latvija 11:3 Ungārija

Šīs spēles likteni noteica trešais un piektais enda, kur mūsu juniorēm izdevās nozagt divus punktus un pirms pārtraukuma iegūt četrus, panākot 8:2 savā labā. Pēc Latvijas izlases nozagtā punkta septītajā endā (9:2), ungārietes vēl mēģināja ko labot, tomēr pēc astotā enda atzina mūsu izlases pārākumu.
 


5.spēle Latvija 7:6 Norvēģija

Cīņa pret norvēģietēm norisinājās ļoti spraigi. Lai gan mūsu juniores pēc četriem endiem bija iekrājušas pārsvaru ar 4:1, tomēr jau pēc sestā enda pretinieces panāca neizšķirtu 4:4. Arī pirms pēdējā – 10.enda uz tablo neizšķirts 6:6, turklāt pēdējā akmens tiesības tajā Norvēģijai. Neveiksmīgs pretinieču skipa metiens atnes Latvijai pirmo uzvaru čempionātā.
 


4.spēle Latvija 2:9 Japāna

Šīs spēles likteni noteica otrais ends, kurā japānietes nozaga piecus punktus, panākot 6:0 savā labā. Turpinājumā tā arī mūsu meitenes nespēja atgūties, piedzīvojot ceturto zaudējumu čempionātā.
 


3.spēle Latvija 4:7 Krievija

Šī spēle jau aizritēja krietni vien spraigāk par pirmajām divām, noslēdzoties 10 endos. Diemžēl mūsu juniorēm nevienā no endiem neizdevās izcīnīt divus vai vairāk punktus, kas ļautu pietuvoties rezultātā un radīt vēl lielāku intrigu spēlē.
 


2.spēle Latvija 4:8 Dānija

Spēles pirmajā daļā mūsu juniores izcīnīja pirmos divus punktus vien piektajā endā, kad dānietes jau bija iekrājušas četrus (2:4). Uzreiz pēc lielā pārtraukuma, veiksmīgais sestais ends pretiniecēm vēl vairāk ļāva palielināt pārsvaru (7:2), kuru tā arī līdz spēles beigām mūsu juniores neatspēlēja.
 


1.spēle Latvija 3:9 Koreja

Spēli juniores uzsāka bez pēdējā akmens tiesībām, zaudējot pirmajā endā divus, bet otrajā pretinieces nozaga vienu punktu, panākot 3:0. Spēles turpinājumā līdz pārtraukumam mūsu izlase divos no endiem guva trīs punktus (3:5), kas izrādījās arī vienīgie.
 


Pasaules junioru kērlinga čempionāts meiteņu un puišu konkurencē norisinās no 15. līdz 22.februārim, piedaloties kopumā 20 komandām, tajā skaitā arī Latvijas meiteņu junioru izlasei. Pēc apļa turnīra kārtas četras labākās katrā konkurencē turpinās cīņu par zelta medaļām.


Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.

Latvijas meiteņu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
3:9 – Koreja
4:8 – Dānija
4:7 – Krievija
2:9 – Japāna
7:6 – Norvēģija
11:3 – Ungārija
8:7 – Zviedrija
2:13 – Kanāda
20.02. 14:00 – Šveice

Kopvērtējums:
1. Koreja 8-8-0 Q
2. Kanāda 8-7-1 Q
3. Krievija 8-5-3 Q
4. Dānija 8-4-4
4. Japāna 8-4-4
4. Šveice 8-4-4
7. Latvija 8-3-5
7. Zviedrija 8-3-5
9. Norvēģija 8-2-6
10. Ungārija 8-0-8


Foto: WCF/Richard Gray

Latvijas junioru izlases dalību pasaules čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji