Jauktie pāri noskaidros Latvijas čempionu un izlasi nākamajai kērlinga sezonai, svētdien tiešraides Sportacentrs.com TV

Šogad februāris ir intensīvs arī pieaugušo kērlingā, kad norisinās dažādi Latvijas čempionāti. Pēc nedēļas pauzes kopš sieviešu un vīriešu sacensībām, no 19. līdz 23.februārim uz ledus dosies jaukto pāru komandas, lai cīnītos par čempionu titulu. Pusfināla un fināla spēles translēs Sportacentrs.com TV kanālā.


Par zelta medaļām un Latvijas izlases godu sacentīsies astoņas komandas, kuru starpā ir gan pieredzējuši pāri šajā disciplīnā, gan arī jaunpienācēji, bet ar pieredzi startējot komandu kērlingā.

Pagājušā gada Latvijas čempionātā Rudzīte/Zentelis nestartēja, toties, uzvarot kvalifikācijas turnīrā, kas norisinājās šīs sezonas sākumā, viņi kļuva par šīs sezonas Latvijas izlasi. Konkurenci viņiem sastādīs Regža/Regža, kuri veiksmīgi aizvadīja Ziemeļu tūres posmus, pašmāju turnīrus, kā arī janvārī izcīnīja zelta medaļas pasaules veterānu ziemas olimpiskajās spēlēs Austrijā.

Tā pat jāpiemin jaunizveidotā Blumbergas/Briežkalna komanda, kur Blumberga laika posmā no 2017. līdz 2019.gadam pārstāvēja Latviju pasaules čempionātos jauktajiem pāriem. Šosezon šī komanda startējusi vairākos Pasaules kērlinga tūres (PKT) posmos ar ne tik spīdošiem rezultātiem, tomēr spēļu prakse pret augsta līmeņa komandā noteikti ir devusi pievienoto vērtību, lai šajā čempionātā cīnītos par uzvaru.

Regžas/Freidensona komandai iepriekšējās sacensībās vienmēr ir nedaudz pietrūcis, lai aizsniegtos līdz titulam, varbūt šogad viņiem tas beidzot izdosies? Līdzīgi varētu teikt arī par Arni Veidemani, kurš tikai 2015.gadā tika pie kārotā titula, bet pārējās dalības reizēs palika soli aiz tā. Šosezon viņš nomainījis komandas biedreni, kas parāda neatlaidību uz kāroto mērķi.

Šiem pieredzējušajiem jaukto pāru čempionātu spēlētājiem konkurenci sastādīs debitanti Avena/Avotiņš, kuri līdz šim galvenokārt koncentrējās uz sieviešu un vīriešu komandu kērlingu. Savukārt Zīle/Krimskis un Saulgrieze/Rēdlihs savu sadarbību šosezon jau pārbaudīja pasaules čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīrā, turklāt Zīlei/Krimskim aiz muguras ir viens Latvijas čempionāts.


Pamatturnīrā komandas izspēlēs viena apļa spēles. Četras labākas komandas pēc apļa turnīra rezultātiem kvalificēsies finālturnīram, kas tiek aizvadīts pēc “play-off” sistēmas: pusfinālā sacenšas pamatturnīra 1.-4.vieta un 2.-3.vieta. Šo spēļu uzvarētāji spēlēs finālā, bet zaudētāji sacentīsies par trešo vietu. Čempionāta uzvarētāji nodrošinās tiesības pārstāvēt Latvijas izlasi Pasaules kērlinga federācijas (PKF) sacensībās 2020./2021.gada sezonā.

Izšķirošo spēļu – pusfināla un fināla, tiešraides plkst. 10:00 un 14:00 ar komentāriem varēs skatīties Sportacentrs.com TV kanālā un mājas lapā, kā arī Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kanālā un Facebook lapā. Interesenti spēles klātienē Kērlinga hallē Rīgā, Biķernieku ielā 121H var apmeklēt bez maksas.


Latvijas čempionāta dalībnieki:
SK OB/Evita Regža – Renārs Freidensons
SK OB/Dace Regža – Ansis Regža
JKK/Dace Zīle – Aivis Krimskis
A41/Līga Avena – Aivars Avotiņš
JKK/Ieva Rudzīte – Artis Zentelis
JKK/Daina Barone – Arnis Veidemanis
KKR/Sanita Saulgrieze – Jānis Rēdlihs
VKK/Santa Blumberga – Anrijs Briežkalns

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
KKR – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”
VKK – Ventspils kērlinga klubs


Pusfināls plkst. 10:15

Fināls plkst. 14:15


Čempionātu rīko Latvijas Kērlinga asociācija ar Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija un Pasaules kērlinga federācijas DAP atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji