Somijas turnīru ratiņkērlinga izlase noslēdz 5.vietā, uzvar Koreja

“Kisakallio Cup 2020” ratiņkērlinga turnīrs Lohjā, Somijā norisinājās no 20. līdz 23.janvārim. Spraigā fināla spēlē ar 4:3 Koreja pārspēja Skotiju.


Šogad starp 12 komandām piedalījās deviņas marta sākumā gaidāmā pasaules A divīzijas ratiņkērlinga čempionāta dalībnieces – Čehija, Igaunija, Koreja, Krievija, Latvija, Norvēģija, Skotija, Šveice un Zviedrija. Šim pulkam turnīrā pievienojās arī mājinieki somi.


Pēc apļa turnīra kārtas Norvēģija un Kreivija1 kā grupu līderes automātiski tika pusfinālā. Paradoksāli, ka abas šajās cīņās zaudēja, attiecīgi 1:3 Korejai un 1:6 Skotijai. Fināla spēle izvērtās mazrezultatīva un tikai ar viena punkta pārsvaru 4:3 korejieši izrādījās pārāki par skotiem, turklāt uzvara tik izcīnīta nozogot pēdējos trīs endus. Līdz ar to Koreja par pagājušajā gada zaudējumu finālā šogad reabilitējās ar uzvaru visā turnīrā.

Savukārt 3.vietas gods pienākas Kreivijas1 komandai, kura, nospēlējot lieliski spēles otro daļu un nozogot trīs punktus pēdējos divos endos, izcīnīja uzvaru ar 7:3 pār Norvēģiju.


Latvijas ratiņkērlinga izlase uzsāka ar zaudējumu turnīra uzvarētājiem – Korejai. Arī grupu turnīra ceturtajā spēlē piedzīvots zaudējums vienai no pirmā trijnieka komandām – Krievijai1. Bet viena neizšķirta spēle pret Zviedriju2 un divas uzvaras, ierindoja mūsu komandu 3.vietā grupā, kas ļāva turpināt cīnīties par turnīra titulu.

Diemžēl ceturtdaļfinālā Skotija izrādījās pārāka un nelīdzēja pat piektajā endā nozagtie trīs punkti, zaudējot ar 4:6. Tas atmeta mūsu komandu vienīgi uz spēli par 5.-6.vietu, kurā izdevās pārliecinoši pārspēt somus ar 10:4 un gala rezultātā tikt pie 5.vietas, uzlabojot pagājušā gada sniegumu – 9.vietu.


Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Ojārs Briedis, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, treneris Arnis Veidemanis, trenera asistents Rihards Jeske.

Latvijas izlases spēļu rezultāti:
3:6 – Koreja
6:6 – Zviedrija2
4:2 – Čehija
4:8 – Krievija1
8:2 – Igaunija
4:6 – Skotija /ceturtdaļfināls/
10:4 – Somija /spēle par 5.vietu/


Foto: WCF/Richard Gray

Izlases startu turnīrā atbalsta Latvijas Paralimpiskā komiteja.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji