Juniores uzvar un iekļūst trešajā jaukto pāru turnīra kārtā /PAPILDINĀTS/

PAPILDINĀTS – pēcspēles komentāri

Šodien, 20.janvārī trīs Latvijas juniori turpināja sacensības jaukto pāru kērlinga turnīrā Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs, Šamperi. Eduardam Seļiverstovam šīs spēles ir beigušās, bet meitenes rīt turpinās cīņu par medaļām.
 

Krievija/Latvija 3:7 Polija/Ķīna

Šajā spēlē pēc četriem izspēlētiem endiem uz tablo bija kaujiniecisks neizšķirts. Spēles otrajā pusē Valērijas Denisenko (Krievija)/Eduarda Seļiverstova pretinieki pārņēma iniciatīvu, nozogot trīs punktus septītajā endā, kad arī tika panākts lūzums šajā spēlē. Šis zaudējums liedz tālāku cīņu, noslēdzot dalību Jaunatnes spēlēs.

Raimonda Vaivoda komentārs pēc Krievijas/Latvijas pāra spēles:
“Spēli kopumā var vērtēt kā ļoti, ļoti līdzīgu. Atsevišķas neveiksmes sava “power play” laikā septītajā endā iespējamo +3 punktu vietā beigās noveda pie trīs punktu zaudējuma, principā izšķirot spēles likteni.”

 


Latvija/Jaunzēlande 8:7 Itālija/Spānija

Anna Lasmane/Viljams Bekers (Jaunzēlande) spēles pirmajos trīs endos nekādi netika pie punktu gūšanas, kas ļāva viņu pretiniekiem izvirzīties vadībā ar 4:0. Pateicoties sestajā endā gūtajiem četriem punktiem, mūsu komandai izdevās rezultātu izlīdzināt 5:5. Lai gan pirms pēdējā enda mūsējie atkal nonāk iedzinējos ar 5:7, tomēr astotajā endā izdodas paņemt trīs punktus un izcīnīt smagu uzvaru. Rīt, 21.janvārī trešajā spēļu kārtā Lasmane/Bekers plkst. 11:00 pēc Latvijas laika tiksies ar Francijas/Krievijas jaukto pāri.

Raimonda Vaivoda komentārs pēc Latvijas/Jaunzēlandes pāra spēles:
“Spēles sākums mūsu komandai izvērtās kļūdām bagāts, kamēr pretinieki ļoti ātri atrada optimālo mājas spēku un vēl vairāk palielināja spiedienu uz mūsu spēlētājiem. Par lūzuma punktu spēlē var minēt Annas lielisko pēdējo sišanas metienu “power play” spēles laikā. No jau iegūtiem diviem punktiem, papildus izcīnot vēl divus punktus un no 1:5 panākot 5:5.

Kritisks izvērtās septītā enda minūtes pārtraukums, kurā trenera viedoklis radikāli atšķīrās no spēlētāju redzējuma. Lai arī metiena A plānu neizdevās līdz galam izpildīt, tikai aiziets uz B plānu. Enda noslēgumā rupjas pretinieku taktiskās kļūdas dēļ, vēloties iegūt četrus punktus, tika iegūti tikai divi. Astotajā endā mūsu jaunieši pilnībā izmantoja vairākas pretinieku pieļautās rupjās kļūdas un pelnīti izcīnīja uzvaru”.
 


Latvija/Japāna 8:7 Igaunija/Krievija

Ērika Patrīcija Bitmete/Takumi Maeda (Japāna) spēles pirmos daļu uzsāka ne visai veiksmīgi, jo pēc četriem endiem atradās iedzinējos ar 2:6. Pateicoties sestajā endā nozagtiem trim un septītajā diviem punktiem, viņi pirmo reizi šajā mačā izvirzījās vadībā ar 8:6. Pēdējā endā, neļaujot pretiniekiem iegūt vairāk par punktu, tika svinēta uzvara. Rīt, 21.janvārī plkst. 14:30 pēc Latvijas laika viņi tiksies ar Francijas/Norvēģijas komandu.

Raimonda Vaivoda komentārs pēc Latvijas/Japānas pāra spēles:
“Spēles sākums izvērtās pagalam neveiksmīgs, bet pēc lielā pārtraukuma mūsu komanda būtiski uzlaboja metienu izpildījuma kvalitāti un spēja pilnībā lauzt spēles gaitu. Interesanti, ka neviena no komandās tā arī neizmantoja pieejamo “
power play” opciju.”


Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu kērlinga turnīros, kas norisinās no 10. līdz 22.janvārim Šamperī, Šveicē, pirmo reizi vēsturē piedalās arī Latvija. Pēc aizvadītā jaukto komandu turnīra, Latvijas kērlingisti startē jaukto pāru turnīrā kopā ar kādu no citas valsts kērlingistiem. Sacensības notiek pēc izslēgšanas metodes, zaudējot spēli komanda izstājas no cīņas par medaļām.

Latvijas izlases sastāvs: Ričards Vonda (skips), Ērika Patrīcija Bitmete, Anna Lasmane, Eduards Seļiverstovs, treneris Raimonds Vaivods.


Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

Latvijas izlase startam Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs gatavojās pateicoties SOK Olimpiskās solidaritātes programmai, piedaloties ar Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji