Juniores atspēlējas un iekļūst PČ finālā, kvalificējoties A divīzijai

Šodien, 18.decembrī pasaules junioru kērlinga čempionātā B divīzijā tika izspēlētas pusfināla spēles. Vienā no tām Latvijas junioru meiteņu izlase dramatiskā cīņā ekstra endā uzveica Ungāriju ar 6:5 un izcīnīja tiesības nākamgad startēt pasaules čempionāta A divīzijā.
 

Nākamā spēle: Latvija – Japāna


8.spēle: Latvija 6:5 Ungārija

Spēli pret ungārietēm mūsu izlase uzsāka neveiksmīgi, jo tikai ceturtajā endā izdevās iegūt vienu punktu 1:3. Spēles otrajā daļā viss mainījās un divi punkti sestajā un astotajā endā, lauj panākt neizšķirtu un ievest spēli ekstra endā, kurā, nozogot punktu, tika izcīnīta svarīga uzvara. Pateicoties šim panākumam, Latvijas meiteņu izlase pirmo reizi vēsturē spēlēs B divīzijas finālā, bet nākamā gada februārī (15.-22.februāris) dosies uz A divīzijas pasaules čempionātu Krasnojarskā, Krievijā.

Otrā pusfināla spēlē arī valdīja ļoti spraiga cīņa, jo četri no astoņiem endiem tika “nonullēti”. Tikai pateicoties Japānas izlases diviem punktiem pēdējā endā, viņām izdevās izcīnīt uzvaru ar 3:2 un iekļūt finālā, turklāt tas arī viņām garantē vietu arī A divīzijas čempionātā.

Līdz ar to fināla spēlē tiksies Latvijas un Japānas izlases, bet 3.vieta un pēdējā ceļazīme uz pasaules čempionāta augstāko divīziju tiks sadalīta starp Ungārijas un Dānijas izlasēm. Šīs spēles notiks šodien plkst. 14:00.
 


7.spēle: Latvija 8:1 ASV

Meitenes šo spēli iesāka ļoti pārliecinoši, ar savu pēdējo metienu pirmajā endā izcīnot trīs punktus, pēc tam vienu nozogot. Amerikānietes pie punkta tika tikai ceturtajā endā panākot 1:4. Spēles otrajā daļā turpinājās mūsu izlases dominance, kas neļāva pretiniecēm šajā mačā iegūt vēl kādu punktu, un tika svinēta pelnīta uzvara.


6.spēle: Latvija 4:2 Vācija

Latvijas izlase šo pēdējo apakšgrupas spēli iesāka ar nozagtu punktu pirmajā endā. Turpmākajā spēles gaitā komandas apmainījās punkta guvumos, kad atkal septītajā endā mūsu izlasei izdodas nozagt punktu un panākt 4:2. Pēdējā endā vācietēm neizdodas atspēlēties, kas atnes piekto uzvaru sešās spēlēs.
 


5.spēle: Latvija 6:7 Dānija

Spēles pirmo pusi mūsu izlase noslēdza ar viena punkta pārsvaru 4:3. Dānijas izlasei izdevās nozagt punktu sestajā endā, kas arī gala rezultātā šķīra abas komandas.
 


4.spēle: Latvija 7:2 Jaunzēlande

Mūsu izlasei padevās lielisks spēles sākums, nozogot pirmos trīs endus un panākot 4:0 savā labā. Turpinājumā juniores pretiniecēm ļāva paņemt tikai pa punktam ceturtajā un sestajā endā, noslēdzot spēli ar uzvaru septiņos endos.
 


3.spēle: Latvija 7:3 Skotija

Spēles sākumā izdevās nozagt pirmos divus endus, bet līdz pārtraukumam Skotijas izlase izvirzījās minimālā pārsvarā ar +1 (3:2). Nozagtie divi punkti gan sestajā, gan septītajā endā ļāva panākt +4 (7:3), ko astotajā skotietes vairs nespēja atspēlēt.
 


2.spēle: Latvija 7:2 Slovēnija

Spēles rezultātu Latvija atklāja otrajā endā ar diviem punktiem (2:0). Turpinājumā līdz pat sestajam endam slovēnietes nekādi nespēja izcīnīt punktus ar savu pēdējo metienu, ļaujot mūsējām iekrāt 6:0 pārsvaru. Divus punktus Slovēnija atguva, bet ar to bija par maz, lai atspēlētos. Līdz ar to Latvijas izlase svinēja otro uzvaru čempionātā.
 


1.spēle: Latvija 7:2 Austrālija

Mūsu izlase veiksmīgi uzsāka spēli ar punktu pirmajā un diviem nozagtiem endiem, izvirzoties vadībā ar 3:0. Ceturtajā endā pretinieces samazināja rezultātu starpību līdz -1 (2:3) un kā izrādījās tie bija viņu vienīgie punkti šajā spēlē. Nozogot sesto un septīto endu, mūsu juniores vairs neatstāja iespēju Austrālijai izglābties.
 


Pasaules junioru kērlinga čempionāts Somijas pilsētā Lohjā norisinās no 11. līdz 18.decembrim, startējot 43 komandām. Meiteņu konkurencē sacenšas 19 komandas, sadalītas trijās grupās – divās pa sešām, vienā pa septiņām komandām. Latvijas izlase iedalīta B apakšgrupā, kurā izcīnīja 2.vietu, kvalificējoties “play-off” kārtai.

Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.

Latvijas meiteņu izlases spēļu grafiks:
7:2 – Austrālija
7:2 – Slovēnija
7:3 – Skotija /pieejams spēles atkārtojums/
7:2 – Jaunzēlande
6:7 – Dānija
4:2 – Vācija /pieejams spēles atkārtojums/
8:1ASV /ceturtdaļfināls/
6:5 (ex) – Ungārija /pusfināls/
18.12. 14:00 – Japāna /fināls/


Foto: WCF/Stephen Fisher

Latvijas junioru izlašu dalību pasaules čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji