Latvijas kērlingisti nenotur pārsvaru un piekāpjas Austrālijai PČ jauktajām komandām

Šodien, 13.oktobrī Latvijas jauktā kērlinga izlase turpināja apakšgrupas spēles pasaules čempionātā Aberdīnā, Skotijā. Otrajā mačā pretinieks pēc ranga krietni vien stiprāks kā vakar, kas pierādījās spēles galotnē, nodrošinot mūsu izlasei vēl vienu zaudējumu (5:7) šajā čempionātā.


Nākamā spēle: Latvija – ASV


2.spēle: Latvija 5:7 Austrālija

Mūsu izlasei spēles pirmā daļa bija daudz veiksmīgāka nekā vakar. Nozagtais punkts otrajā endā un izcīnītie četri ceturtajā, pēc nospēlētas pus spēles ļāva izvirzīties vadībā ar 5:1. Tomēr spēles galotne izvērtās dramatiska. Nozogot sesto un septīto endu, Austrālija spēja pietuvoties līdz -1 (4:5). Diemžēl ar savu pēdējo akmeni astotajā endā Latvijai neizdodas izcīnīt uzvaras punktu, toties pretinieki, nozogot trīs, pārspēj mūsu izlasi ar 7:5.

Pēcspēles komentārs no Jāņa Rudzīša:
“Bija viss kārtībā. Kontrolējām notikumus laukumā un arī kopējais izpildījums sanāca labs. Diemžēl nesanāca pēdējie metieni pēdējos trīs endos. Šodien ledus bija ļoti labs, ātrs un tāds kurš nepiedod kļūdas.

Ļoti sāpīgi un sajūta, ka nepelnīti zaudējām. Stāvoklis kopumā nav ideāls, bet tam visam mēģināsim tikt pāri!”

Pēc šīs spēļu kārtas Spānija un Ungārija ar divām uzvarām divās spēlēs dala pirmo vietu C apakšgrupā, bet Brazīlijai un Latvijai vēl ir piecas spēles priekšā, lai pakāptos kādas vietas augstāk no pašreizējās pēdējās.
 


1.spēle: Latvija 5:12 Kazahstāna

Mūsu izlase ieguva pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, diemžēl tajā trīs punktus nozaga pretinieks. Arī ceturto endu Kazahstāna nozog un pēc pus nospēlētas spēles panāca jau 8:1 savā labā. Spēles otrajā daļā Latvijai neizdodas pietuvoties rezultātā, jo sestajā endā pretinieki iegūst vēl papildus četrus punktus (12:3).
 


Pasaules jaukto kērlinga komandu čempionāts norisinās Aberdībā, Skotijā (12. – 19.oktobris), piedaloties 40 komandām. Latvijas izlase spēlē C apakšgrupā kopā ar Austrālijas, Brazīlijas, Spānijas, Ungārijas, Kazahstānas, Zviedrijas un ASV izlasēm. Piecu apakšgrupu trīs labākās un viena labākā ceturtās vietas ieguvēja kvalificēsies čempionātā izslēgšanas spēlēm.

Latvijas jauktās izlases sastāvs: Jānis Rudzītis, Jeļena Rudzīte, Didzis Pētersons, Dace Spilnere-Pūciņa, trenere Anita Pētersone.

Latvijas jauktās izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
5:12 – Kazahstāna
5:7 – Austrālija
14.10. 10:00 – ASV
14.10. 22:00 – Zviedrija
15.10. 14:00 – Ungārija
16.10. 18:00 – Spānija
17.10. 22:00 – Brazīlija

Kopvērtējums C apakšgrupā:
1. Spānija 2-2-0
1. Ungārija 2-2-0
3. Austrālija 2-1-1
3. Kazahstāna 2-1-1
5. Zviedrija 2-1-1
3. ASV 2-1-1
7. Brazīlija 2-0-2
7. Latvija 2-0-2

 

Foto: WCF/Richard Gray

Latvijas jauktās izlases galvenie atbalstītāji – OKS (smērvielas, aerosoli un apkopes materiāli) oficiālais izplatītājs Latvijā (www.okstrade.lv), SIA “ALD Automotive” (www.aldautomotive.lv); Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (www.iksd.riga.lv)

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji