Latviju Eiropas kērlinga čempionātā pārstāvēs JKK/Staša-Šaršūne un CC Rīga/Trukšāns

Šodien, 6.oktobrī ar trim finālspēlēm noslēdzās kvalifikācijas turnīrs sieviešu un vīriešu kērlinga komandām, lai noskaidrotu šīs sezonas Latvijas izlases. Sieviešu konkurencē izlases statusu izcīnīja Jelgavas kērlinga kluba komanda ar Ivetu Stašu-Šaršūni skipa pozīcijā, bet vīriešiem pārsteigumu sagādāja Mārtiņa Trukšāna Kērlinga kluba “Rīga” komanda.

Pamatturnīrā, kas aizsākās 3.oktobrī, abās konkurencēs sacentās pa četrām komandām. Labāko divu komandu vidū sieviešu konkurencē iekļuva Ivetas Stašas-Šaršūnes un Ievas Rudzītes vadītās komandas, bet vīriešu finālturnīrā tika Mārtiņa Trukšāna un Ritvara Gulbja komandas.
 

Pirmā cīņa sieviešu finālsērijā aizsākās par labu Rudzītes komandai, kura spēja nozaga divus punktus jau pirmajā endā. Nozogot punktu arī ceturtajā endā, viņas pēc pus spēles izvirzījās vadībā ar 5:2. Savukārt spēles otrā daļa padevās labāk Stašas-Šaršūnes komandai, tomēr pēdējā endā viņām neizdevās izcīnīt vajadzīgos punktus, piekāpjoties ar 6:7.

Sāpīgais zaudējums līdzīgajā pirmajā spēlē Stašas-Šaršūnes komandai uzdzina sportisko niknumu, kas atspoguļojās otrās spēles sākumā, kad viņām pēc trim endiem izdevās panākt 6:0 savā labā. Lai arī likās, ka spēles iznākums būs zinām jau krietni agrāk kā 10 endos, tomēr viņu pretinieces to nepieļāva, nākamajos trīs endos pietuvojoties līdz -1 (5:6). Lai kā Rudzītes komanda centās salauzt spēles gaitu, Stašas-Šaršūnes komanda atguvās pēc zaudētajiem punktiem un, uzvarot ar 10:7, panāca finālsērijā neizšķirtu.

Izšķirošajā, trešajā spēlē komandas rādīja ļoti teicamu sniegumu metienos un cīņa noritēja par katru laukuma centimetru. Līdz pat piektā enda beigām spēles solījās būt spraiga arī tās otrajā daļā, jo uz tablo bija neizšķirts 4:4. Nelielas neprecizitātes Rudzītes komandas metienos deva iespēju septītajā endā Stašas-Šaršūnes komandai nozagt punktu un iegūt pārsvaru +3 (7:4). Vairākas kļūdas arī astotajā endā noveda Rudzītes komandu pie vēl zaudētiem trim punktiem (4:10), pēc kā viņas nolēma paspiest rokas un atzīt pretinieču pārākumu. Šī uzvara Stašas-Šaršūnes komandai nodrošināja uzvaru visā finālsērijā ar 2:1 un tiesības kļūt par Latvijas izlasi 2019./2020.gada sezonā.
 

Vīriešu komandu konkurencē pirmajā finālspēlē Gulbja komanda nozaga punktu pirmajā endā, tomēr tas neizsita pretiniekus no sliedēm un spēles turpinājums norisinājās punkts punktā. Pēc piektā enda uz tablo kaujiniecisks neizšķirts 3:3. Spēles liktenis izšķīrās astotajā endā, kad Gulbis paņēma trīs punktus, panākot 7:3, bet devītajā nozaga vienu, kas lika Trukšānam atzīt sakāvi ar 4:8.

Otrajā spēlē sīvā spēkošanās turpinājās. Līdzīga spēle šoreiz ar nelielu Trukšāna komandas pārsvaru, kad pēc pus spēles rezultāts viņu labā 4:2. Šo pārsvaru pēc pārtraukuma izdevās palielināt nozogot nākamos trīs endus un pie rezultāta 9:2 pēc astoņiem endiem spēle noslēdzās, pagarinot finālsēriju līdz trešajai spēlei.

Šis mačs izvērtās ļoti īss, jo jau no pirmajiem endiem bija vērojama Trukšāna komandas dominance. Nozagtie trīs punkti trešajā endā un izcīnītie pieci punkti piektajā endā viņiem deva astoņu punktu pārsvaru (10:2) pār pretiniekiem, kuri nolēma paspiest rokas. Līdz ar to pēc daudzajām neveiksmēm tieši finālos Mārtiņa Trukšāna vadītai komandai izdodas kļūt par Latvijas izlasi.
 

Gan Stašas-Šaršūnes, gan Trukšāna komanda 16. – 23.novembrī pārstāvēs Latviju Eiropas kērlinga čempionātā Helsinborgā, Zviedrijā un, atkarībā no tur sasniegtajiem rezultātiem, šīs komandas būs tiesīgas pārstāvēs Latviju pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā vai arī, kvalificējoties pa tiešo, pasaules čempionātā. Turklāt abas komandas ir vienu soli tuvāk iespējai kļūt par olimpisko izlasi.

Finālspēles atkārtojumā ar komentāriem pieejamas Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kontā.
 

Sieviešu komandu finālsērijas rezultāti:
7:6 JKK/Rudzīte – JKK/Staša-Šaršūne
10:7 JKK/Staša-Šaršūne – JKK/Rudzīte
10:4 JKK/Staša-Šaršūne – JKK/Rudzīte

Vīriešu komandu finālsērijas rezultāti:
8:4 A41/Gulbis – CC Rīga/Trukšāns
9:2 CC Rīga/Trukšāns – A41/Gulbis
10:2 CC Rīga/Trukšāns – A41/Gulbis

Kvalifikācijas turnīra dalībnieces sieviešu konkurencē:
JKK/Staša-Šaršūne
JKK/Rudzīte
SK OB/Stabulniece
Nicoll/Regža

Kvalifikācijas turnīra dalībnieki vīriešu konkurencē:
Junkers Bosch/Smilga
SK OB/Regža
A41/Gulbis
CC Rīga/Trukšāns

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
SK OB – Sporta klubs „OB”


Foto: Ansis Ventiņš

Sacensības atbalstīja Latvijas Sporta federāciju padome un Latvijas Kērlinga asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji