Latvijas ratiņkērlinga izlasei 2.vieta turnīrā Rīgā, uzvar igauņi

Šodien, 25.septembrī noslēdzās trīs dienu ratiņkērlinga turnīrs “Riga Wheelchair International”, kurā, pateicoties labākam papildrādītājam, uzvarēja Igaunijas ratiņkērlinga izlase.
 

Otro gadu pēc kārtas Rīgā, Kērlinga hallē pulcējās četras ratiņkērlinga izlases, lai uzsāktu sagatavošanās turnīru posmu pasaules čempionātam. Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas komandas izspēlēja divu apļu turnīru.
 

Mūsu izlase sacensības uzsāka veiksmīgi pieveicot Somiju, kura otrajā tikšanās reizē izrādīja sīvāku pretestību, bet tik un tā piekāpās ar 5:6. Savukārt lietuviešu komandu pirmajā spēlē tikai ar viena punkta starpību atzina Latvijas izlases pārākumu, toties otrā cīņa mūsējiem vedās krietni vien labāk, kas deva vēl vienu uzvaru turnīrā. Kā ierasts sīvu spēkošanos sagādāja igauņi, tomēr pirmajā mačā Latvija spēja viņus pārliecinoši uzvarēt (9:4).

Līdz pat pēdējai spēļu kārtai nebija skaidrs šī turnīra uzvarētājs, jo gan mūsu, gan Igaunijas izlasei bija iespēja izcīnīt 1.vietu. Igauņiem bija viens zaudējums un 8 punkti, bet mūsu izlase bija uzvarējusi visās piecās spēlēs un nopelnījusi 10 punktus. Diemžēl pēdējā spēlē pret sīvākajiem konkurentiem vairākas kļūdas neļāva iegūt pārsvaru, kas rezultējās ar zaudējumu 3:5. Līdz ar to abām izlasēm turnīrā sakrāti 10 punkti un visu izšķīra papildrādītājs (LSD), kas izrādījās labāks Igaunijas izlasei un ļāva izcīnīt 1.vietu “Riga Wheelchair International 2019”.

Latvija turnīru noslēdza 2.vietā, Somija ar divām uzvarām izcīnīja 3.vietu, bet bez uzvarām šo turnīru noslēdza Lietuvas izlase. Nākamās sacensības Latvijas ratiņkērlinga izlase aizvadīs no 12. līdz 14.oktobrim Vetcikonā, Šveicē.
 

Latvijas komandas sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Ojārs Briedis, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Edgars Davidons, treneris Arnis Veidemanis.

Spēļu rezultāti:
7:3 Igaunija – Lietuva
8:3 Latvija – Somija
3:8 Somija – Igaunija
6:7 Lietuva – Latvija
4:9 Igaunija – Latvija

5:2 Somija – Lietuva
5:6 Somija – Latvija
5:10 Lietuva – Igaunija
7:2 Latvija – Lietuva
9:2 Igaunija – Somija
4:6 Lietuva – Somija
3:5 Latvija – Igaunija

Papildrādītājs:
Lietuva – 147cm
Igaunija – 197,9cm
Latvija – 240,4cm
Somija – 270,9cm

Kopvērtējums:
1.vieta – Igaunija
2.vieta – Latvija
3.vieta – Somija
4.vieta – Lietuva


Turnīru atbalstīja Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Kērlinga asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji