Nieka trīs centimetri senioru kērlingistus šķīra no iekļūšanas PČ izslēgšanas spēlēs

Vakar, 25.aprīlī senioru pasaules kērlinga čempionātā Stavangerā, Norvēģijā noslēdzās grupu turnīra kārta. Latvijas senioru vīriešu izlase palika uzreiz aiz pirmā divpadsmitnieka (13.vieta kopvērtējumā), kas kvalificējās spēlēm par medaļām, bet senioru sieviešu izlase čempionātu noslēdza 14.vietā. Šodien tiks aizvadītas kvalifikācijas spēles.
 

Latvijas senioru vīriešu izlasei bija nepieciešama uzvara, lai saglabātu cerības uz izslēgšanas spēlēm. Par to viņi jau sāka rūpēties no pašas cīņas sākuma, kad, trešajā endā izcīnot piecus punktus, tika panākta vadība ar 7:1. Somija pēc sestā enda spēja pietuvoties līdz -3 (5:8), tomēr mūsu izlases gūtie seši punkti septītajā endā (14:5) pārvilka strīpu somu cerībām uz uzvaru. Diemžēl Latvijas izlasei ar šo uzvaru bija par maz. Cīņā par pirmo trijnieku apakšgrupā ASV un Velsas izlasēm izrādījās par gandrīz 3cm labāk papildrādītājs, kas izslēdza mūsu komandu no turpmākajām spēlēm, paliekot uzreiz aiz komandām, kuras kvalificējās – kopvērtējuma 13.vietā no 27 izlasēm.

Latvijas senioru vīriešu izlases skipa Anša Regžas komentārs pēc spēles ar Somiju:
“Pēdējā spēlē bijām koncentrējušies un labam taktiskajam risinājumam sekoja izpildījums 80-90% apmērā. Nedevām somiem iespēju attapties. Bet kā noskaidrojām jau spēles laikā, mums pietrūka 2.9 cm LSD metienos, lai pirmo reizi kvalificētos izslēgšanas spēlēm. Žēl, ļoti žēl. Paldies par atbalstu!”


Mūsu senioru sieviešu izlase apakšgrupas pēdējo spēli aizvadīja pret Japānu, kurai arī vairs nebija izredzes tikt kvalifikācijas spēlē. Pretinieces cīņu iesāka krietni vien labāk par mūsu izlasi. Nozogot punktu ceturtajā endā, japānietes izvirzījās vadībā ar 4:1. Pārtraukums Latvijas izlasei nepalīdzēja, jo arī piekto endu Japāna nozog 5:1. Pēc sestā enda izdodas pietuvoties līdz -2, tomēr ar to pakaļdzīšanās beidzās. Pie rezultāta 3:7 Latvija piedzīvoja piekto zaudējumu čempionātā, kopvērtējumā izcīnot 14.vietu no 16 izlasēm.

Latvijas senioru sieviešu izlases skipa Elēnas Kāpostiņas komentārs pēc aizvadītā čempionāta:
“Kopumā starts neizdevās, jo nospēlējām sliktāk par savu līmeni. Čempionāts labi noorganizēts, kērlinga saime ir liela un tie bija skaisti svētki mums visiem. Paldies visiem, kas atbalstījāt!”


Šodien, 26.aprīlī plkst. 13:00 sāksies kvalifikācijas spēles. Kanāda, Dānija, Skotija un Zviedrija vīriešu konkurencē jau nodrošinājusi vietu ceturtdaļfinālā. Attiecīgi viņu pretinieki būs no kvalifikācijas spēlēm starp Austrāliju un Velsu, ASV un Vāciju, Norvēģiju un Jaunzēlandi, Šveici un Poliju. Sieviešu konkurencē Kanāda un Dānija kā apakšgrupu uzvarētājas automātiski iekļuva pusfinālā. Attiecīgi viņu pretinieces noskaidrosies kvalifikācijas spēlēs starp Zviedriju un Šveici, ASV un Skotiju.
 

Latvijas senioru sieviešu izlases sastāvs: Elēna Kāpostiņa, Inga Apmane, Dace Zīle, Maija Prozoroviča.
Latvijas senioru vīriešu izlases sastāvs: Ansis Regža, Jānis Rēdlihs, Aivars Purmalis, Aivars Gulbis, trenere Dace Regža.

Latvijas senioru sieviešu izlases spēļu rezultāti:
Z 3:9 – Dānija
Z 4:8 – Šveice
U 8:0 – Jaunzēlande
U 9:6 – Anglija
Z 3:11 – Skotija
Z 2:7 – Itālija
Z 3:7 – Japāna

Latvijas senioru vīriešu izlases spēļu rezultāti:
U 6:3 – Velsa
U 9:4 – Beļģija
Z 5:8 – Dānija
Z 3:10 – ASV
U 14:5 – Somija

/U – uzvara, Z – zaudējums/
 

Latvijas senioru izlašu startu pasaules čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde, Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji