Pasaules sieviešu kērlinga čempionāts Dānijā ar Latvijas izlases dalību

Kērlinga sezona tuvojas beigām un kā ierasts šajā laikā tiek noskaidrotas pasaules labākās kērlinga komandas dažādās disciplīnās. Nesen kā uzzinājām jauno pasaules čempionu ratiņkērlingā, bet jau no 16. līdz 24.martam Dānijas pilsētā Silkeborgā uz ledus dosies 13 spēcīgākās sieviešu komandas, to starpā arī Latvijas izlase ar Ivetu Stašu-Šaršūni skipa pozīcijā, lai cīnītos par medaļām.
 

Šogad sieviešu komandu starpā notiks cīņa jau par 40. pasaules čempionu titulu. Iepriekšējos divus gadus pasaulē dominēja Kanādas sieviešu komandas. Vienīgā reize, kad Kanāda izcīnīja vairāk par diviem tituliem pēc kārtas, bija 80.gadu vidus. Vai šogad tai izdosies titulu saglabāt, to uzzināsim jau nākamās nedēļas beigās.

Šī čempionāta dalībnieces: ASV, Dānija, Japāna, Kanāda, Koreja, Krievija, Ķīna, Latvija, Skotija, Somija, Šveice, Vācija un Zviedrija.

Neapšaubāmi arī šoreiz Kanādas lielākais bieds būs pašreizējās olimpiskās čempiones no Zviedrijas ar Annu Haselborgu priekšgalā, kuras pagājušogad palika pasaules vicečempionu godā. Arī jaunizveidotā Šveices izlase, kuras sastāvā ir 2015.gada čempione Alīna Petca, varētu sagādāt nepatikšanas šīm divām kērlinga lielvalstīm.

Ja Japānu, Koreju un Skotiju pārstāvētajām komandām šis būs debijas pasaules čempionāts, tad Dānijas izlases skipam Madelēnai Dupontai un viņas māsai Denīzei šis jau būs 11. starts. Pārējo valstu izlasēm ir mazāka vai lielāka pieredze. Savukārt Latvijas izlases skipam Ivetai Stašai-Šaršūnei un Ievai Krustai šis būs trešais pasaules čempionāts, bet pārējās izlases spēlētājas piedzīvos debiju. Kā zināms tad tieši šī komanda pagājušā gada novembrī Eiropas čempionātā izcīnīja augsto 5.vietu, kas garantēja dalību šajā pasaules čempionātā.
 

Visas komandas vispirms izspēlēs apļa turnīra kārtu – 12 spēles katra, pēc kuras sešas labākās turpinās cīņu par medaļām. Pirmo divu vietu ieguvējas automātiski iekļūs pusfinālā, bet starp 3. – 6.vietu un 4. – 5.vietu tiks noskaidrotas pārējās pusfinālistes.

Latvijas izlase savas pirmās divas spēles pret Vāciju un Zviedriju aizvadīs bez komandas skipa Ivetas Stašas-Šaršūnes, kura personīgu iemeslu dēļ čempionātā ieradīsies sākot ar spēli pret Kanādas izlasi.

Latvijas izlases trenera Kārļa Smilgas komentārs pirms starta:
“Pasaules čempionāts ir gada galvenais notikums kērlingā tajos gados, kad nav olimpiskās spēles. Visas komandas ir sasniegušas savu optimālo formu pēc nacionālajiem čempionātiem un vieglas pastaigas nebūs.

Mērķis parādīt pēc iespējas labāku spēli, tad arī uzvaras neizpaliks. Atšķirībā no Eiropas čempionāta, šajā nākušas klāt piecas profesionālās Āzijas un Ziemeļamerikas komandas, bet no amatieru gala ir palikušas tikai Dānija, Somija un Latvija. Sagatavošanās posmu aizvadījām gan Latvijā, gan Igaunijā. Centīsimies pārsteigt pasauli ar pašatdevi, sīkstumu un komandas garu.”

Turklāt neizpaliks arī Latvijas izlašu spēļu tiešraidēm. Sportacentrs TV kanālā būs iespējams skatīties Latvijas – Kanādas, Latvijas – ASV un Latvijas – Japānas spēles, kā arī šī čempionāta finālu. Daudzas citas spēles no čempionātā tiešraidē būs pieejamas pasaules kērlinga federācijas YouTube kontā.
 

Latvijas izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Santa Blumberga, Ieva Krusta, Evelīna Barone, Tīna Siliņa, treneris Kārlis Smilga, trenera asistents Roberts Krusts.

Latvijas sieviešu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
16.03. 15:00 – Vācija
16.03. 20:30 – Zviedrija
17.03. 20:00 – Kanāda /tiešraide/
18.03. 10:00 – Ķīna
18.03. 20:00 – Skotija
19.03. 15:00 – Dānija
19.03. 20:00 – Šveice
20.03. 15:00 – ASV /tiešraide/
21.03. 10:00 – Japāna /tiešraide/
21.03. 15:00 – Somija
22.03. 10:00 – Koreja
22.03. 15:00 – Krievija

 

Foto: WCF/Richard Gray

Latvijas sieviešu izlase pasaules čempionātā startēs ar Jelgavas domes, Jelgavas Sporta servisa centra, Izglītības un zinātnes ministrijas, Komandas sporta spēļu asociācijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji