Puišu kērlinga izlase zaudē cīņā par ceturtdaļfinālu un noslēdz PČ B divīzijā 9.vietā

Šodien, 9.janvārī no rīta tika noskaidrotas tās puišu izlases, kuras turpinās sacensties Somijas pilsētā Lohjā par pasaules čempionāta B divīzijas medaļām. Šo izlašu starpā iekļuva arī Latvija. Savukārt meitenēm čempionāts noslēdzās vakar ar 14.vietu kopvērtējumā.
 

Šorīt mūsu puišu izlases apakšgrupā tika aizvadītas pēdējās spēles, kuru rezultāts ietekmēja izlases turpmāko dalību čempionātā. Svarīgajā mačā, kur sacentās Krievijas un Slovākijas izlases, uzvarēja mūsu kaimiņi, kas ļāva ieņemt grupā 3.vietu. Sliktāku papildrādītāju dēļ, Latvijas izlase pa tiešo neiekļuva ceturtdaļfinālā, bet nonāca kvalifikācijas spēlē, kurā tikās ar Franciju.

Spēle tika uzsākta veiksmīgi, gūstot divus punktus pirmajā endā ar pēdējā akmens tiesībām. Komandas apmainījās punkta guvumā, bet pēc ceturtā enda pretinieki rezultātu izlīdzina 3:3. Tieši neveiksme sestajā endā aizlika priekšā kāju cerībām uz ceturtdaļfinālu. Francija izcīna četrus punktus, ko atlikušajos divos endos mūsu puišiem neizdodas atspēlēt, spēli noslēdzot pie rezultāta 6:7. Ar četrām uzvarām un četriem zaudējumiem izlase pasaules čempionātu B divīzijā noslēdz uzreiz aiz labāko astotnieka – 9.vietā, kas debijas reizē ir atzīstams sniegums.

Latvijas puišu izlases trenera Anša Regžas komentārs pēc spēles ar Franciju:
“Spēles sākums viesa cerības uz pozitīvu iznākumu, bet kā vēlāk izrādījās tas bija balstīts uz franču spēlētāju nervozitāti un neprecīzo izpildījumu.

Pēc pārtraukuma pretinieki “pārkārtoja savas rindas” un sāka rādīt solīdu sniegumu. Savukārt mūsu komanda tieši piektajā un īpaši sestajā endā “iekrita nelielā, bet bedrē” un pēc tā jau “sasmelt izlieto ūdeni” atlikušajā spēles daļā franči neatļāva.

Kopumā komandai šis čempionāts jāvērtē ar lielu plusa zīmi, bet tas neko nākotnē nedos, ja neturpināsies turpmāka pilnveidošanās gan tehniski, gan taktiski, gan fiziski, gan komandas saliedētībā.”
 

Šovakar plkst. 20:00 norisināsies ceturtdaļfināla spēles puišu komandām. Mūsu pāridarītāja Francija tiksies ar Ķīnu, Krievijai pretim stāsies Jaunzēlande, Turcija sacentīsies ar Koreju, bet atlikušo pusfinālistu noskaidros Itālijas un Anglijas izlases.

Latvijas junioru meiteņu izlase vakar ar diviem zaudējumiem noslēdza pasaules čempionātu B divīzijā, ieņemot 5.vietu apakšgrupā un 14.vietu kopvērtējumā.

Meiteņu ceturtdaļfināla spēles norisinājās vienlaicīgi ar mūsu puišu kvalifikācijas spēli. Skotijas un Vācijas duelī pārākas ar 7:4 izrādījās skotietes, kuras pusfinālā tiksies ar Japānas izlasi, kam izdevās pārspēt Poliju ar 7:5. Mazrezultatīvā spēlē Ungārija ar 3:2 uzvarēja mūsu meiteņu apakšgrupas līderi Dāniju. Savukārt Krievijas izlase septiņos endos ar 10:5 tika galā ar Angliju un pusfinālā sacentīsies ar Ungāriju.

Meiteņu un puišu pusfināla spēles norisināsies rīt, 10.janvārī plkst. 09:00, bet izšķirošās cīņas par medaļām un iekļūšanu pasaules čempionāta A divīzijā notiks plkst. 14:00.
 

Latvijas junioru meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Bitmete, Madara Bremane, trenere Iveta Staša-Šaršūne.
Latvijas junioru puišu izlases sastāvs: Krišs Vonda (skips), Ričards Vonda, Reinis Jučers, Deivids Jēkabsons, Kristaps Vilks, treneris Ansis Regža.

Latvijas junioru meiteņu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 8:3 – Slovēnija /spēle pieejama atkārtojumā/
Z 4:9 – Dānija
U 8:5 – Ungārija
U 10:7 – Baltkrievija
Z 5:6 – Turcija
Z 3:7 – Čehija

Latvijas junioru puišu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 7:6 – Čehija /spēle pieejama atkārtojumā/
U 7:6 – Ungārija
U 8:4 – Austrija
Z 4:6 – Itālija
U 7:0 – Honkonga
Z 5:8 – Slovākija /spēle pieejama atkārtojumā/
Z 5:7 – Krievija
Z 6:7 – Francija /kvalifikācijas spēle par iekļūšanu 1/4 finālā/

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Foto: WCF/ Alina Pavlyuchik

Junioru meiteņu izlasi finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji