S.Blumberga/R.Gulbis – divkārtējie Latvijas čempioni jaukto pāru kērlinga komandām

Šodien, 2.decembrī Rīgā, Kērlinga hallē norisinājās galvenās cīņas par Latvijas čempiona titulu jaukto pāru kērlinga komandām. Šo godu otro gadu pēc kārtas izcīnīja Ventspils kērlinga kluba pārstāvētā Santas Blumbergas/Ritvara Gulbja komanda.

Čempionātu 29.novembrī uzsāka astoņi jauktie pāri. Komandas aizvadīja viena apļa turnīra kārtu pēc kuras četras labākās nodrošināja sev iespēju cīnīties par uzvaru čempionātā.

Sacensību pusfinālā vienā no dueļiem tikās Evitas Regžas/Renāra Freidensona komanda, kura pamatturnīru aizvadīja bez zaudējumiem, ar Ilutas Lindes/Arņa Veidemaņa komandu, kura ieņēma 4.vietu. Šajā spēlē jau no paša pirmā enda dominēja I.Lindes/A.Veidemaņa komanda un spēle beidzās jau pēc pieciem endiem ar rezultātu 9:1 viņu labā. Otrs pusfināls starp Daces Regžas/Anša Regžas un Santas Blumbergas/Ritvara Gulbja komandām bija krietni vien spraigāks. Tikai pēdējā – astotajā endā tika noskaidrots uzvarētājs. Gūstot divus punktus ar 6:5 triumfēja S.Blumberga/R.Gulbis.

Ventspils kērlinga kluba pārstāvētā komanda S.Blumberga/R.Gulbis ieguva tiesības aizstāvēt pagājušā gadā izcīnīto titulu, turklāt arī šogad viņiem pretim I.Lindes/A.Veidemaņa komanda. Fināla spēles sākums veiksmīgāks S.Blumbergai/R.Gulbim, kad pēc trim endiem izdodas iegūt vadību ar 5:1. Turpinājumā viņu pretiniekiem spēle nekādi nevedās, lai atspēlētos. Līdz ar to pēc piektā enda (8:1) tiek paspiestas rokas un par divkārtējiem Latvijas čempioniem jaukto pāru disciplīnā kļuva Santas Blumbergas/Ritvara Gulbja komanda.

Spēli par 3.vietu sekmīgāk uzsāka pamatturnīra uzvarētāji E.Regžas/R.Freidensona komanda, tomēr jau pēc trešā enda viņu pretinieki – D.Regža/A.Regža izlīdzina rezultātu 3:3. Lai gan D.Regžas/A.Regžas komandai izdodas nozagt vienu punktu piektajā endā (5:3), tomēr pēc astoņiem endiem uz tablo atkal neizšķirts (6:6). Ekstra endā E.Regžas/R.Freidensona komandai izdodas veiksmīgi nospēlēt, kas ļautu nozagt punktu, to veicina arī pretinieku pēdējais neprecīzais metiens. Ar rezultātu 7:6 E.Regža/R.Freidensons izcīna Latvijas čempionātā 3.vietu.

Nākamgad no 21. līdz 24.februārim šīs četras komandas atkal tiksies savā starpā, lai pasaules jaukto pāru kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīrā noskaidrotu to, kura no 20. līdz 27.aprīlim Stavangerā, Norvēģijā pārstāvēs Latviju pasaules jaukto pāru kērlinga čempionātā.

Izšķirošo spēļu rezultāti:
9:1 I.Linde/A.Veidemanis – E.Regža/R.Freidensons /pusfināls/
6:5 S.Blumberga/R.Gulbis – D.Regža/A.Regža /pusfināls/
8:1 S.Blumberga/R.Gulbis – I.Linde/A.Veidemanis /fināls/
7:6 E.Regža/R.Freidensons – D.Regža/A.Regža /spēle par 3.vietu/

Latvijas jaukto pāru čempionāta kopvērtējums:
1. VKK – S.Blumberga/R.Gulbis (7-2)
2. JKK – I.Linde/A.Veidemanis (5-4)
3. SK OB – E.Regža/R.Freidensons (1-8)
4. SK OB – D.Regža/A.Regža (5-4)
5. RKK – J.Rudzīte/J.Rēdlihs (4-3)
6. RKK – D.Zīle/A.Krimskis (2-5)
7. TKK – E.Bremane/A.Bremanis (1-6)
8. Alliance – J.Kirjana/R.Kirjans (0-7)

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
RKK – Rudzīšu kērlinga klubs
SK OB – Sporta klubs „OB”
TKK – Talsu kērlinga klubs
VKK – Ventspils kērlinga klubs

 

1.vieta - Santa Blumberga/Ritvars Gulbis


 

2.vieta - Iluta Linde/Arnis Veidemanis


 

3.vieta - Evita Regža/Renārs Freidensons

Čempionātu finansiāli atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome un Latvijas Kērlinga asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji