Pirmos panākumus Eiropas čempionātā kērlingā izcīna Latvijas izlases

Eiropas kērlinga čempionātā Tallinā, Igaunijā aizvadīta otrā sacensību diena. 18.novembrī Latvijas sieviešu izlase pieveica Dāniju ar 8:6, bet otrajā spēlē sāpīgs zaudējums pašās spēles beigās Krievijai ar 7:8, bet vīriešu izlase sagrāva Ungāriju ar 10:3.

Latvijas sieviešu izlase pirmā uzsāka savu otro Eiropas čempionāta spēļu dienu. Pretiniekos Dānija, kura tā pat kā mūsu komanda arī bija zaudējusi pirmo spēli. Latvija ieguva pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, tomēr to neizmantoja un dānietēm izdodas nozagt punktu. Līdz pat lielajam pārtraukumam spēle labāk vedas Dānijai, jo endos ar pēdējo akmeni viņas paņem divus punktus, bet mūsu komandai izdodas atbildēt tikai ar vienu, līdz ar to pēc pieciem endiem 5:2 vadībā Dānija. Toties spēles otrajā daļā krietni uzlabojas Latvijas izlases metienu precizitāte, kas ļauj pēc sestā enda pietuvoties līdz -1 (4:5), bet nākamajos trīs endos kopumā tiek nozagti četri punkti un pārņemta vadība ar 8:5. Veiksmīgs 10. ends no mūsu komandas neļauj Dānijai atspēlēt zaudēto. Galarezultātā Latvijas sieviešu izlase svin pirmo uzvaru šajā Eiropas čempionātā ar 8:6.

Vakara spēlē pretim sīkstā Krievijas izlase. Lai gan šogad šo valsti pārstāv cita komanda (skips – Alīna Kovaļova) nekā ierasts, tas viņām neliedza pirmajās divās čempionāta spēlēs izcīnīt uzvaras. Šajā spēlē pirmajā endā pēdējā akmens tiesības Krievijai, bet punktu izdodas nozagt mums. Trešajā endā pretiniecēm izdodas atklāt rezultātu, tiesa gan izcīnīts viens punkts (1:1). Lielisks ceturtais ends Latvijai ļauj iekrāt četru punktu pārsvaru (5:1). Līdz lielajam pārtraukumam Krievijas izlase samazina starpību līdz -2 (3:5). Spēles otrajā pusē mūsu izlasei neizdodas paņemt vairāk par punktu ar savu pēdējo akmeni, kamēr Krievijai tas izdodas devītajā endā, kas ļauj pietuvoties līdz -1 (6:7). Pēdējā endā Latvijai ar savu metienu jāpaņem punkts lai uzvarētu, tomēr Krievija nozog vienu (7:7) un ievirza spēli ekstra endā. Tajā nelielas kļūdas, lai attīrītu mājas priekšu no sargiem, kas dod pretiniecēm iespēju nozagt. Beigās neveiksmīgs pēdējais meties no mūsu komandas puses un piedzīvots sāpīgs zaudējums ar 7:8.

Pēc abām šodienas spēlēm sieviešu izlases treneris Kārlis Smilga atzina, ka tās ir bijušas labā līmenī ar labu izpildījumu. Tieši spēlē pret Dāniju izlasei esot izdevies labāk kontrolēt ledu, kas ļāvis kontrolēt visu spēli. Savukārt mačā pret Krieviju astoņus endus tika uzspiests agresīvs spēles stils, tādējādi dominējot pār pretiniecēm.
 

Latvijas vīriešu izlasei čempionāta otrajā spēlē pretim stājās Ungārija, kura, atšķirībā no mūsu izlases, pirmajā spēlē tika pie uzvaras. Pēc spēles pirmajiem diviem endiem rezultāts uz tablo neizšķirts 2:2, bet pēc tam spēle ievirzījās mūsu komandas gultnē. Trešajā endā ar pēdējo akmeni izdodas iegūt divus punktus (4:2), bet līdz pārtraukumam ungāri nespēj izmantot savas iespējas tikt pie punktiem. Tas ļauj mūsu izlasei nozagt kopumā četrus, panākot 8:2 savā labā. Pēc pārtraukuma – sestajā endā Ungārija minimāli samazina rezultāta starpību līdz -5 (3:8). Savukārt septītajā endā Latvijas izlases gūtie divi punkti (10:3) pieliek punktu šai spēlei, kas atnes viņiem pirmo uzvaru Eiropas čempionātā.

Latvijas vīriešu izlases trenera Roberta Krusta komentārs par spēli ar Ungāriju:
“Pēc kopīgām svētku pusdienām kopā ar sieviešu izlasi, pacilātā noskaņojumā atbraucām uz halli un tādā noskaņojumā ar pārliecību arī aizvadījām visu spēli. Kontrolējām notikumus laukumā jau sākot ar pirmo endu un veiksmīgi izmantojām ungāru kļūdas, kuri ilgi netika galā ar “draw” metiena spēku. Paši arī nospēlējām kvalitatīvāk nekā pirmajā spēlē. Sveiciens visiem svētkos un turiet īkšķus nākamajās spēlēs!”


Patlaban B divīzijas A apakšgrupā starp vīriešu komandām nepārspētas un ar divām uzvarām ir Čehija un Spānija. Savukārt A divīzijas sieviešu komandu vidū tabulas galvgalī ar trim uzvarām atrodas Krievija un Šveices.

Rīt, 19.novembrī abas Latvijas izlases uzsāks spēles plkst. 12:00. Vīriešu izlasei spēle pret Turciju, bet sieviešu izlase tiksies ar Zviedriju, turklāt viņām arī vakara spēle plkst. 20:00 pret Skotiju.
 

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne (skips), Santa Blumberga, Ieva Krusta, Evelīna Barone, Tīna Siliņa, treneris Kārlis Smilga.
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Ritvars Gulbis (skips), Raivis Bušmanis, Aivars Avotiņš, Anrijs Mikus Briežkalns, Kristaps Vilks, treneris Roberts Krusts.

Latvijas sieviešu izlases spēles:
Z 8:11 – Somija
U 8:6 – Dānija
Z 7:8 – Krievija
19.11. 12:00 – Zviedrija
19.11. 20:00 – Skotija
20.11. 14:00 – Vācija
21.11. 09:00 – Šveice
21.11. 19:00 – Čehija
22.11. 14:00 – Itālija

Latvijas vīriešu izlases spēles:
Z 2:7 – Čehija
U 10:3 – Ungārija
19.11. 12:00 – Turcija
20.11. 09:00 – Spānija
20.11. 19:00 – Igaunija
21.11. 12:00 – Francija
22.11. 14:00 – Slovākija

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Foto: WCF / Richard Gray

Latvijas sieviešu kērlinga izlases atbalstītāji SIA “Radex Auto” un SIA “RMC Logistics”.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji