Uz Eiropas kērlinga čempionātu Tallinā dosies JKK/Staša-Šaršūnes un A41/Gulbja komandas

No 4. līdz 7.oktobrim četras Latvijas sieviešu un trīs Latvijas vīriešu kērlinga komandas sacentās Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīrā. Tā pat kā pagājušo gadu Eiropas čempionātā startēs JKK/Staša-Šaršūnes komanda, bet pēc gada pārtraukuma vīriešu konkurencē Latviju pārstāvēs A41/Gulbja komanda.

Pirmajās trīs kvalifikācijas turnīra dienās norisinājās divu apļu spēles, pēc kurām divas labākās komandas katrā konkurencē izcīnīja tiesības cīnīties fināla kārtā. Sieviešu konkurencē par šīm divām komandām kļuva Ievas Rudzītes vadītā JKK/Rudzītes komanda un Ivetas Staša-Šaršūnes vadītā JKK/Staša-Šaršūnes komanda. Savukārt vīriešu konkurencē spēcīgākā izrādījās Ritvara Gulbja – A41/Gulbis un Arņa Veidemaņa vadītā JKK/Rēdlihs.
 

Pirmo spēli sieviešu konkurencē JKK/Staša-Šaršūnes komanda aizvadīja trijatā bez komandas skipa Ivetas Staša-Šaršūnes. Spēles sākumā nervozitāte redzama abām komandām, kas parādījās arī metienu izpildījumā. Toties otrajā endā veiksmīgāk nospēlēja JKK/Staša-Šaršūnes komanda, kurai izdevās izvirzīties vadībā ar 3:1. Rezultātu starpību +3 (5:2) viņām izdodas palielināt ceturtajā endā, kad tiek aizvadīta agresīva spēle abu komandu izpildījumā. Uzsākot sesto endu, pēc lielā pārtraukuma, JKK/Rudzītes komandas metienu izpildījums uzlabojas, kas ļauj nozagt punktu, kuram tiek pievienots vēl viens nozagts septītajā endā, panākot neizšķirtu (5:5). Spēles devītais ends jau atkal ievirzās JKK/Staša-Šaršūnes komandai par labu, ko vairs desmitajā endā nespēj izlabot pretinieces. Līdz ar to uzvaru pirmajā finālspēlē ar 8:5 nodrošina JKK/Staša-Šaršūnes komanda.

Otro finālspēli JKK/Staša-Šaršūnes komanda aizvadīja pilnā sastāvā. Šīs spēles pirmie divi endi katrai no komandām atnesa pa vienam punktam, bet trešajā endā pārāk lielais kļūdu skaits metienos JKK/Rudzītes komandai rada problēmas, kas beidzas ar trīs punktu zaudēšanu (1:4). Lai gan pēc ceturtā enda viņām izdodas pietuvoties līdz -1 (3:4), tomēr piektajā endā atkal dominē viņu pretinieces, panākot vadību +5 (8:3). Pēc lielā pārtraukuma izpildījums JKK/Rudzītes komandai krasi nemainās, kas ļauj JKK/Staša-Šaršūnes komandai palielināt pārsvaru. Pēc astotā enda pie rezultāta 12:4 JKK/Rudzītes komanda atzīst sakāvi. Līdz ar to fināla kārtā līdz divām uzvarām pārāka ir JKK/Staša-Šaršūnes komanda un izcīna tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas kērlinga čempionātā A divīzijā, kas no 16. līdz 24.novembrim norisināsies Igaunijas galvaspilsētā Tallinā.
 

Vīriešu konkurencē pēc pamatturnīra likās, ka arī fināla spēlēs dominēs A41/Gulbja komanda. Tomēr JKK/Rēdliha komanda jau no pašiem pirmajiem endiem parādīja, ka ar viņiem nāksies rēķināties. Piekopjot agresīva tipa spēli JKK/Rēdliha komanda piespieda pretiniekus izpildīt sarežģītus metienus. Lai gan ceturtajā endā A41/Gulbja komandai bija iespēja izcīnīt trīs punktus, tomēr nelielā kļūda atnesa divus, panākot 3:2 vadību. Arī turpmākajos endos komandas turpina spēlēt ar centra sargiem. Viss mainās astotajā endā, kad pie brīvas pieejas mājas centram A41/Gulbja komandas mestais akmens izrādās neprecīzs, kas ļauj viņu pretiniekiem nozagt divus punktus (6:4). Šo atspēlēt neizdodas, kas JKK/Rēdliha komandai ar 7:5 nodrošina uzvaru pirmajā finālspēlē.

Abas komandas otro spēli uzsāk salīdzinoši piesardzīgi. Trešajā endā JKK/Rēdliha komandai radās izdevība iegūt komfortablu pārsvaru, bet beigās tika paņemti divi punkti (3:1). Tā pat arī piektajā endā, kur pat varēja iegūt piecu punktus, tomēr neprecīzs pēdējais metiens uz tablo pievieno tikai vienu (4:2). Spēles turpinājums norit punkts punktā, kad viens neprecīzais JKK/Rēdliha komandas metiens devītajā endā ļauj pretiniekiem nozagt trīs punktus un izvirzīties pirmo reizi vadībā ar 7:5. Komanda nepadodas un 10.endā panāk neizšķirtu, kas spēli ieveda ekstra endā. Tajā veiksmīgāk nospēlē A41/Gulbja komanda, izcīnot punktu un uzvaru ar 8:7, kas panāk finālspēļu sērijas pagarinājumu līdz trešajai spēlei.

Šajā spēlē nogurums abām komandām ņem virsroku, kas atspoguļojās it īpaši šīs spēles beigās. Sākums tiek aizvadīts ar agresīvu spēli no abu komandu puses un JKK/Rēdliha komandai izdodas nozagt punktu pirmajā endā (1:0). Turpinājumā līderu lomas mainās. Pateicoties labiem pēdējiem trim metieniem piektajā endā, JKK/Rēdliha komanda spēj izcīnīt trīs punktus (5:3). Likās, ka tas viņiem radīs pozitīvu enerģiju spēles otrajā daļā, tomēr tieši tad komandai sāka pasliktināties metienu kvalitāte. Tas deva iespēju A41/Gulbja komandai septītajā endā nozagt divus punktus un devītajā paņemt vēl divus ar pēdējo akmeni (8:6). Spēles 10.endā viņi nepieļāva, ka pretinieki izlīdzina rezultātu vai pat uzvar spēli. Līdz ar to uzvara (9:6) šajā spēlē garantēja viņiem tiesības pārstāvēt savu valsti Eiropas kērlinga čempionātā B divīzijā, kas vienlaicīgi ar A divīzijas spēlēm norisināsies Tallinā.
 

JKK/Staša-Šaršūnes komandas sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne (skips), Ieva Krusta, Madara Bremane, Evelīna Barone, Santa Blumberga.
A41/Gulbja komandas sastāvs: Ritvars Gulbis (skips), Raivis Bušmanis, Aivars Avotiņš, Anrijs Briežkalns, Kristaps Vilks, treneris – Roberts Krusts.

Finālspēles atkārtojumā var noskatīties Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kanālā, kā arī Latvijas nacionālajā kanālā Sportacentrs TV.
 

Finālspēļu rezultāti sieviešu komandām:
8:5 JKK/Staša-Šaršūne – JKK/Rudzīte
12:4 JKK/Staša-Šaršūne – JKK/Rudzīte

Finālspēļu rezultāti vīriešu komandām:
7:5 JKK/Rēdlihs – A41/Gulbis
8:7 A41/Gulbis – JKK/Rēdlihs
9:6 A41/Gulbis – JKK/Rēdlihs
 

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
KKR – Kērlinga klubs Rīga
RKK – Rudzīšu kērlinga klubs

 

Turnīru finansiāli atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Skumji, skumji...
2018-10-09 16:35:07
Dažas replikas. Vispirms ir prieks uzzināt, ka nemanot esam kļuvuši par kērlinga LIELVALSTI. :) Ja kāds nezin, tad nebūt visas TOP lielvalstis piekopj šādu "vispārpieņemtu praksi". Šāds formāts tika rekomendēts 3-4 gadus atpakaļ, kad LČ spēlēja 8 vīriešu un 7 sieviešu komandas, no kurām vairākas (ieskaitot junioru) bija motivētas, trenējās visu sezonu, vairākas par savu naudu piedalījās ārzemju turnīros. Šobrīd Latvijas čempionātā tikai "sadala naudu", jo piedaloties 4 komandām, vieta kvalifikācijas turnīrā, kur izspēlē tiesības piedalīties Eiropas čempionātā ir garantēta VISĀM komandām. Un tas vairāk izskatās pēc naudas iztērēšanas, nevis "prioritāro komandu" atbalstīšanas (ja kāds ir pretējās domas, noskaidrojiet cik treniņus sezonā aizvada katra "prioritārā komanda" !!!) . Un visbeidzot, manuprāt, LKA valde ir tas instruments, kurš ir atbildīgs par kērlinga dzīvi Latvijā un jebkuri noteikumi nav "iecirsti akmenī", lai savlaicīgi reaģējot uz situāciju, nevarētu tos mainīt. Nevis vienmēr meklētu attaisnojumus un slimīgi "atšaudītos" par katru komentāru diskusiju telpā.
2018-10-09 12:29:47
Šis "bēdīgais" turnīrs nav nekāda LKA iegriba, bet vispārpieņemta prakse TOP lielvalstīs un vitāla nepieciešamība! Cik man atmiņa neviļ, tad tieši no Latvijas vadošajiem spēlētājiem un atsevišķiem Kanādas treneriem nāca priekšlikums par šāda turnīra rīkošanu rudenī! Turklāt tieši šī turnīra dēļ LKA ir radusi iespēju par samērīgiem līdzekļiem atbalstīt vairākas prioritārās komandas, nevis kā agrāk.
2018-10-08 17:20:04
Skats no malas ..... ļoti "bēdīgs" turnīrs ..... sieviešu konkurencē, kuras ceļazīme ir Eiropas čempionāta A grupa un komandā uz ledus TIKAI 3 !!! spēlētājas .... bet ir patīkams izņēmums - Rudzītes KOMANDA vienmēr četratā !!! ..... vīriešu konkurencē - TIKAI 3 komandas, kur "izgaisusi" ceturtā? ..... un tas viss ir AUGSTI SASNIEGUMI, SPORTS? .... domāju, ka LKA ir NOPIETNI jāpadomā par šāda pasākuma lietderīgumu ....
2018-10-08 11:25:05

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji