Jaukto pāru kērlinga turnīra titulu Igaunijā izcīna olimpiskie vicečempioni

Igaunijā, Tallinā no 20. līdz 23.septembrim norisinājās pasaules kērlinga tūres (WCT) jaukto pāru posms “WCT Tallinn Mixed Doubles International 2018”. Tituls tika noskaidrots starp olimpiskajiem medaļniekiem, kur pārāki izrādījās Dženija Pereta/Martins Rioss no Šveices.
 

Pēc grupu turnīra kārtas kā vienīgā komanda, kura nezaudēja ne spēli bija K.Skasliena/M.Nedrogotens no Norvēģijas, kas nozīmēja, ka viņi kā pirmie iekļūst “WCT Tallinn Mixed Doubles International 2018” pusfinālā. Tajā viņiem pretim stājās A.Moskaļova/A.Jeremins no Krievijas. Šajā duelī, izcīnot punktu pēdējā endā, ar 5:4 pārāki izrādījās norvēģi. Bet otrajā pusfinālā sacentās divas Šveices komandas, starp kurām dominēja Phjončhanas olimpiskie vicečempioni Dž.Pereta/M.Rioss (9:2).
 

Līdz ar to finālspēle norisinājās starp Phjončhanas olimpisko spēļu sudraba un bronzas medaļniekiem. Spēles sākums Norvēģijas duetam K.Skaslienai/M.Nedrogotenam nepadevās, jo jau no pirmā enda līdz ceturtajam viņi nekādi ar pēdējo akmeni nespēja izcīnīt punktus (0:3). Beidzot sestajā endā izdevās pietuvoties rezultātā -1 (4:5). Toties pēdējā endā, esot iedzinējos ar -2, viņi gūst tikai vienu punktu, kas uzvaru ar 6:5 spēlē un visā turnīrā atnes Dž.Peretas/M.Riosa komandai no Šveices.

Spēlē par 3.vietu tikās Krievijas A.Moskaļovas/A.Jeremina un Šveices D.Ruppas/K.Vunderlina komandas. Šajā spēlē Krievijas komanda saviem pretiniekiem deva maz iespēju atspēlēties. Piektajā endā nozagtie trīs punkti ielika labu pamatu, lai galarezultātā izcīnītu uzvaru ar 7:2 un 3.vietu turnīrā.
 

“WCT Tallinn Mixed Doubles International 2018” abas Latvijas komandas uzsāka neveiksmīgi, zaudējot pirmās trīs grupas turnīra spēles. I.Lindes/A.Veidemaņa komandai spēlē pret komandu no Singapūras nācās piekāpties ekstra endā (5:7). Savukārt I.Rudzītes/A.Zenteļa komanda tuvu uzvarai bija trešajā spēlē, kurai igauņi M.Tūrmane/H.Lills, nozogot punktu ekstra endā, atņēma uzvaru (6:7).

Abas komandas nepadevās un pēc šīm neveiksmēm savas grupas ceturto spēli uzvarēja. I.Rudzītes/A.Zenteļa komanda pārliecinoši pārspēja šveiciešus S.Vildu/T.Kūperu, bet I.Lindes/A.Veidemaņa komandai nācās piepūlēties, lai nezaudētu pašās spēles beigās. Uz šīs pozitīvās nots viņiem izdevās veiksmīga pēdējā grupas spēle pret Zviedrijas T.Vestmanes/R.Ālberga komandu, kas beigās atnesa uzvaru. Savukārt I.Rudzītes/A.Zenteļa komanda sparīgi cīnījās pret spēcīgo K.Skaslienas/M.Nedregotena komandu, kas, pateicoties vienam punktam astotajā endā, spēja izcīnīt uzvaru (7:6).

Diemžēl abām mūsu komandām zaudējumu skaits bija pārāk liels, kas neļāva turpināt cīņu par uzvaru turnīrā. Līdz ar to pēc grupu spēlēm komandām sacensības bija beigušās.
 

I.Rudzītes/A.Zenteļa komandas spēļu rezultāti:
Z 3:9 – M.Szeliga-Frīnija/P.Frīnijs (Polija)
Z 2:7 – O.Kauste/A.Kauste (Somija)
Z 6:7 – M.Tūrmane/H.Lills (Igaunija)
U 11:5 – S.Vilda/T.Kūpers (Šveice)
Z 7:8 – K.Skasliena/M.Nedregotens (Norvēģija)

I.Lindes/A.Veidemaņa komandas spēļu rezultāti:
Z 1:9 – A.Moskaļova/A.Jeremins (Krievija)
Z 5:7 – S.Kai-Huijī/L.Lo-Kiao (Singapūra)
Z 2:9 – Dž.Pereta/M.Rioss (Šveice)
U 6:5 – E.Juhaza/M.Usipavalniemi (Somija)
U 7:6 – T.Vestmane/R.Ālbergs (Zviedrija)

/U - uzvara, Z - zaudējums/

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji