Latvijas jauktā izlase sāk gatavošanos pasaules čempionātam

Latvijas jauktā (MIX) izlase 17.septembrī ar trīs spēlēm Darbadienu līgā uzsāk noslēdzošās aktivitātes, gatavojoties pasaules jaukto komandu čempionātam, kurš šogad notiks Kanādas pilsētā Kelovnā no 13. līdz 20.oktobrim.
 

Šogad dažādu objektīvu apstākļu dēļ sagatavošanās posms ir sanācis varbūt ne gluži tāds kāds būtu ideālā variantā vajadzīgs, bet tajā pašā laikā komanda ir apņēmības pilna līdz čempionātam sasniegt optimālu sportisko formu gan individuāli, gan kā komanda.

Tā kā gala lēmums par došanos uz Kanādu tika pieņemts jau pēc tam, kad vairums komandas dalībnieku bija saplānojuši savas kērlinga aktivitātes vīriešu un sieviešu komandās, tad līdz čempionātam neizdosies aizvadīt gana daudz pārbaudes spēļu pilnā sastāvā, bet tam nevajadzētu būt būtiskai ietekmei, jo spēlētāji viens ar otru visdažādākajās kombinācijās ir spēlējuši kopā jau ļoti ilgi.

Komandas trīs spēlētāji (Jānis Rudzītis, Jeļena Rudzīte, Didzis Pētersons) augustā un septembrī ar pozitīviem rezultātiem piedalījās turnīros Kaļiniņgradā, Krievijā (“Medexpert Cup 2018”) un Latvijā (“Riga Open 2018”). Paralēli jauktās izlases gatavošanās aktivitātēm Jānis Rudzītis, Jeļena Rudzīte un Dace Spilnere aizvada intensīvu sagatavošanās posmu vīriešu un sieviešu komandu sastāvos, piedaloties gan turnīros ārzemēs, gan gaidāmajā Latvijas kvalifikācijas turnīrā 2018.gada Eiropas čempionātam. Ņemot vērā iepriekšminēto, esam piesardzīgi optimisti, ka būsim gatavi cīņām kērlinga lielvalstī Kanādā.
 

Latvijas izlase pasaules čempionātā spēlēs C apakšgrupā, kur sacentīsies ar Horvātijas, Čehijas, Spānijas, Igaunijas, Francijas, Polijas, Zviedrijas, Taivānas izlasēm. Katras grupas (kopā 35 komandas sadalītas trīs grupās) labākās trīs komandas kvalificēsies izslēgšanas spēlēm pēc play – off principa, noskaidrojot 2018.gada pasaules čempionus jauktajām komandām.

Mūsu grupas sastāvs izskatās ļoti dažāds, bet jau tagad ir skaidrs, ka, parādot savu labāko sniegumu, ir visas iespējas sasniegt pozitīvu rezultātu. Pirms gada ļoti līdzīgā sastāvā jau pārliecinājāmies, ka varam spēlēt un būt konkurētspējīgi ar visiem.

Šogad izmaiņas komandā it kā nav lielas (trīs spēlētāji paliek no 2017.gada sastāva), bet tomēr būtiskas, jo komandas kapteiņa (skipa) funkcijas pildīs Jeļena Rudzīte, bet metienu izpildes kārtību esam atstājuši iepriekšējo.

Latvijas jauktās izlases sastāvs: Jānis Rudzītis, Jeļena Rudzīte (skips), Didzis Pētersons, Dace Spilnere.

Latvijas jauktās izlases spēļu grafiks 2018.gada pasaules čempionātā (pēc Latvijas laika):
13.10. / 18:00* Zviedrija
14.10. / 02:00 Horvātija
14.10. / 18:00 Čehija
15.10. / 18:00 Igaunija
16.10. / 22:00 Taivāna
18.10. / 06:00 Polija
18.10. / 22:00 Spānija
19.10. / 06:00 Francija
 

Latvijas jauktās izlases galvenie atbalstītāji - LIVE RīGA (www.liveriga.com), Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (www.iksd.riga.lv), OKS (smērvielas, aerosoli un apkopes materiāli) oficiālais izplatītājs Latvijā (www.okstrade.lv) un SIA “ALD Automotive” (www.aldautomotive.lv); atbalstītāji – SIA “Aquasystems”.

 

 

 

Informāciju sagatavoja: Jānis Rudzītis

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji