Nedēļas nogalē turpināsies cīņa par Latvijas čempiona titulu jauktajām kērlinga komandām

Pēc aizvadītā pamatturnīra Latvijas čempionātā jauktajām kērlinga komandām, tika noskaidroti divi finālisti – SK OB/Regža un RKK/Rudzīte, kas 19. un 20.maijā sacentīsies par 2018.gada čempiona titulu.

Šogad Latvijas čempionātā jauktajām kērlinga komandām kopumā startēja tikai trīs komandas: SK OB/Regža, RKK/Rudzīte un KKR/Vonda. Pamatturnīra divu apļu spēlēs visas uzvaras SK OB/Regžas komandas kontā, izcīnot vietu finālturnīrā un pēdējā akmens vai akmeņu krāsas izvēles tiesības. RKK/Rudzītes komanda finālturnīrā iekļuva pateicoties divām uzvarām, bet bez panākumiem pamatturnīru noslēdza KKR/Vonda komanda.

Fināls norisināsies līdz vienas komandas divām uzvarām. Divas spēles notiks 19.maijā, ja būs nepieciešama trešā spēle, tad tā tiks izspēlēta 20.maijā.

Abas finālistes līdz šim tikušās 10 reizes, ieskaitot arī šī čempionāta apļa turnīra kārtas divas spēles. RKK/Rudzītes komandas skips šogad nav Jānis Rudzītis un viņu komandā ir jauns spēlētājs – Didzis Pētersons, tomēr šajā komandā  šogad ir trīs pamatsastāva spēlētāji, kuri iepriekšējos trīs gadus spēlējuši pret SK OB/Regžas komandu.

Kopš 2015.gada Latvijas jaukto kērlinga komandu čempionātos abu finālistu savstarpējās cīņas ir bijušas ļoti līdzīgas. Līdz šī čempionāta sākumam uzvaru ziņā neizšķirts, katrai komandai pa četrām. Toties šajā čempionātā savstarpējās spēlēs līdz fināla kārtai pārāka izrādījās SK OB/Regžas komanda. Lai gan vienā no tām uzvara nenāca viegli, tomēr ekstra endā SK OB/Regža tika pie panākuma.

Tieši pirms gada abas komandas sacentās finālā, kurā bija nepieciešamas visas trīs spēles, lai noskaidrotu čempionu, par kuru kļuva RKK/Rudzīša komanda. Šogad nedaudz savādākā sastāvā un spēlētāju rotācijā viņi arī ir nokļuvuši līdz izšķirošajām spēlēm. Tiesa gan tajās būs jāiztiek bez Jāņa Rudzīša, kurš šajā pašā nedēļas nogalē startēs “Savona Cup 2018” turnīrā vīriešu komandas sastāvā. Līdz ar to RKK/Rudzītes komanda uz ledus sestdien dosies trīs spēlētāju sastāvā, kas dod priekšrocības SK OB/Regžas komandai.

Visas spēles norisinās Kērlinga hallē Rīgā, Biķernieku ielā 121H.

Pieejamas video tiešraides.

KKR/Vonda: Jānis Vonda, Sanita Saulgrieze, Jurijs Kovešņikovs, Zanda Priste-Vonda
RKK/Rudzīte: Jānis Rudzītis, Jeļena Rudzīte, Didzis Pētersons, Dace Spilnere-Pūciņa
SK OB/Regža: Ansis Regža, Dace Regža, Aivars Gavars, Antra Zvane

Kērlinga klubu atšifrējums:
KKR – Kērlinga klubs Rīga
RKK – Rudzīšu kērlinga klubs
SK OB – Sporta klubs „OB”

 

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji