Sāpīgus zaudējumus pasaules senioru kērlinga čempionātā piedzīvo Latvijas izlases
Šodien, 22.aprīlī senioru pasaules kērlinga čempionāta otrajā dienā Zviedrijā, Esterzundā Latvijas sieviešu un vīriešu senioru izlases aizvadīja pa vienai spēlei. Tikai spēles galotnē vīriešu izlase piekāpās Īrijai, bet sieviešu izlasi apbēdināja Skotija.
 
Latvijas senioru vīriešu izlase kā pirmā uzsāka otro sacensību dienu. Uz ledus viņiem pretim stājās Īrija, kuru pārstāv komanda ar vairāku čempionātu pieredzi.
 
Spēli īri iesāka ar pēdējā akmens tiesībām pirmajā endā, kurā Latvijas izlase viņus piespieda paņemt tikai vienu punktu. Otrais ends tika „nonullēts” no Latvijas izlases puses, ar cerību trešajā paņemt vairāk kā vienu punktu. Tas diemžēl neizdevās, jo Īrijas izlase pēc veiksmīgi izveidotas situācijas nozog vienu (2:0). Ceturtā enda beigās beidzot arī mūsu izlasei atklāj rezultātu, tiesa gan ar vienu iegūtu punktu (1:2).
 
Pēc pārtraukuma spēle pagriezās Latvijai par labu. Nospēlējot gan piekto, gan sesto endu ar vienu nozagtu punktu katrā, tas ļāva izvirzīties vadībā ar 3:2. Īrija septīto endu „nonullē”, lai saglabātu pēdējā akmens tiesības astotajā endā. To viņi arī veiksmīgi izmanto, jo iegūtie divi punkti (4:3) nodrošina viņiem uzvaru pār Latvijas izlasi.
 
Latvijas senioru vīriešu izlases skipa Anša Regžas pēcspēles komentārs:
„Agrā rīta spēle darīja savu, jo komanda pamodās tikai pēc pārtraukuma. Solīda spēles otrā puse, tomēr ar pēdējo „draw” četrās pēdās īri paņēma divus punktus.”
 
Latvijas senioru sieviešu izlase pēcpusdienas spēlē tikās ar Skotiju. Spēli Skotijas izlase uzsāka ar trim gūtiem punktiem, izmantojot pēdējā akmens priekšrocības. Nākamajos divos endos abas komandas apmainījās viena punkta guvumā, kas vēl joprojām skotietēm dod trīs punktu vadību (4:1). Mūsu izlasei pirms pārtraukuma izdodas rezultātu samazināt līdz minimumam 3:4.
 
Piektajā endā Skotijas izlase tiek piespiesta uz viena punkta ņemšanu, bet sesto mūsu izlase nolemj „nonullēt”. Tas attaisnojās, jo septītajā endā iegūtie divi punkti ļauj izlīdzināt rezultātu 5:5. Izredzes Latvijas izlasei nozagt šo spēli apslāpē Skotijas veiksmīgais pēdējais metiens, iegūstot divus punktus un uzvarot ar 7:5.
 
Latvijas senioru sieviešu izlases skipa Elēnas Kāpostiņas pēcspēles komentārs:
„Ja nebūtu pirmajā endā -3, spēles rezultāts iespējams būtu labāks. Nespējām uzreiz uzķert spēles ritmu un bez „hammera” jau mēģinājām glābties no vēl lielākiem mīnusiem. Septītajā endā izdevās pietuvoties līdz 5:5, pēc kā uzbūvējām iespēju nozagt astoto endu. Skotietēm grūts „take out” metiens pieslēptam aiz sargiem mūsējam akmenim, kas viņām arī izdevās.”
 
Rīt, 23.aprīlī senioru sieviešu izlasei divas spēles. No rīta plkst. 09:00 viņas tiksies ar Somiju, bet vakarā 21:00 ar Angliju. Savukārt senioru vīriešu izlase cīņu pret Somijas izlasi aizvadīs plkst. 21:00.
 
Latvijas sieviešu senioru izlase: Maija Prozoroviča, Dace Regža, Dace Zīle, Elēna Kāpostiņa (skips), treneris Ansis Regža
Latvijas vīriešu senioru izlase: Modris Vītoliņš, Aivars Purmalis, Jānis Rēdlihs, Ansis Regža (skips), trenere Dace Regža
 
Senioru sieviešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
U 6:4 Latvija – Itālija
Z 5:7 Latvija – Skotija
23.04. 09:00 Latvija – Somija
23.04. 21:00 Latvija – Anglija
24.04. 17:00 Latvija – Jaunzēlande
25.04. 09:00 Latvija – Šveice
26.04. 09:00 Latvija – Īrija
 
Senioru vīriešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
U 13:2 Latvija – Horvātija
Z 3:4 Latvija – Īrija
23.04. 21:00 Latvija – Somija
25.04. 13:00 Latvija – Krievija
25.04. 21:00 Latvija – ASV
26.04. 21:00 Latvija – Norvēģija
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
 
Foto: WCF / Richard Gray
 
 
Latvijas izlašu startu pasaules čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Latvijas Kērlinga asociācija.
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji