Kanādas junioru kērlinga izlases izcīna pasaules čempionu titulu
Pasaules junioru kērlinga čempionāts A divīzijā noslēdzies ar Kanādas meiteņu un puišu uzvaru. Laika posmā no 3. līdz 10.martam kopumā 20 junioru komandas aizvadīja cīņas Skotijas pilsētā Aberdīnā.
 
Pēc pamatturnīra deviņām spēlēm tika noskaidrotas četras meiteņu un četras puišu komandas, kuras turpināja cīņu par zelta medaļām. Meiteņu konkurencē vienā no pusfināliem tikās pašreizējās pasaules čempiones no Zviedrijas ar Norvēģijas izlasi. Šajā duelī spēle līdz ceturtajam endam neizšķirta 2:2. Ceturtajā endā zviedrietēm izdodas ar pēdējā akmens tiesībām paņemt trīs punktus, bet piektajā nozagt vienu, panākot vadību ar 6:2. Pēc pārtraukuma norvēģietēm neizdodas atspēlēties zaudēto, turklāt Zviedrijas izlase rezultātu palielina un spēli noslēdz jau astoņos endos pie rezultāta 9:3.
 
Otrs pusfināls tik ātri nebeidzas. Tajā lai gan pēc trim endiem četru punktu pārsvars Kanādai, tomēr piektajā Ķīnas izlasei izdodas paņemt četrus punktus un rezultātu izlīdzināt 5:5. Vēl pēc astotā enda kanādietēm tikai neliels pārsvars +1, tomēr Ķīnas juniorēm neizdodas iegūt punktus, lai kaut vai izlīdzinātu rezultātu, vai pat gūtu uzvaru, jo 10.endā kanādiešu nozagtais viens punkts dod viņām uzvaru ar 9:7 un nodrošina vietu finālā.
 
Finālspēlē, Zviedrijas izlases uzvaras gadījumā, viņas kļūtu par divkārtējām čempionēm, tomēr šo scenāriju sabojāja kanādiešu labā spēle. Pret Zviedrijas izlases gūto vienu punktu otrajā un ceturtajā endā, kanādietes atbildēja ar diviem un trim punktiem trešajā un piektajā endā, kas pēc pieciem endiem izvirzīja viņas vadībā ar 5:2. Turpmākajos divos endos komandas apmainījās punktā guvumā, kas neļāva zviedrietēm pietuvoties, bez tam astotajā endā Kanādas juniores izspēlē uz punkta nozagšanu, panākot 7:3. Devītajā endā Zviedrijas izlasei nekādi neizdodas nospēlēt uz vairāk kā vienu punktu. Tas nozīmē, ka pie rezultāta 4:7 viņas atzina pretinieču pārākumu, jo desmitajā endā mēģinājums nozagt vismaz trīs punktus neizdevās. Līdz ar to Kanādas izlasei zelts, bet Zviedrijai šogad jāsamierinās ar sudrabu, lai gan līdz pat finālam viņas nebija zaudējušas ne spēli.
 
Par čempionāta 3.vietu meiteņu konkurencē sacentās no B divīzijas ienākušās Ķīnas un Norvēģijas izlases. Līdz ceturtajam endam spēle neizšķirta 2:2. Norvēģijas komandas nozagtais punkts ceturtajā endā liek domāt par turpmākās spēles ievirzīšanos viņām par labu, tomēr notiek pretējais. Ķīnietēm piektais ends padodas veiksmīgs un iegūtie četri punkti izvirza viņas vadībā ar 6:3. Norvēģietes pietuvojās rezultātā līdz -1 sestajā endā, kas liecināja par saspringtu spēles galotni. Tomēr astotais endā viņām izrādījās liktenīgs, jo ķīniešu precīzā spēle ļāva viņām nozagt četrus punktus, pēc kuru zaudēšanas Norvēģijas juniores cīņu vairs neturpināja un atzina Ķīnas izlases uzvaru ar 11:5.
 
Puišu konkurencē kaimiņvalstu duelī pusfināla spēles rezultātu ar trim punktiem trešajā endā atklāja Kanāda, uz ko ASV nākamajā atbildēja ar diviem. Jau piektajā endā kanādieši atguva šos divus punktus, bet pēc pārtraukuma sestajā endā viņiem izdevās nozagt vienu, palielinot pārsvaru līdz +4 (6:2). ASV jaunieši negrasījās padoties, kas atspoguļojās nākamajos divos endos, kuros tika panākts, ka rezultāts tika samazināts līdz minimumam -1. Kanādiešiem devītajā endā izdodas iegūt divus punktus, kas dod pārsvaru +3, ko desmitajā endā amerikāņiem neizdodas atspēlēt, līdz ar to uzvara ar 8:5 Kanādai un nodrošināta vieta finālā.
 
Otrā pusfinālā tikās divas Eiropas komandas – līdz šim nezaudējušie skoti ar Šveices izlasi. Otrais ends Skotijas junioriem veiksmīgs, kas dod trīs punktus. Līdz piektajam endam šveicieši vēl rezultātu nav atklājuši, bet tajā izdodas tik vien kā iegūt vienu punktu, kuru sestajā endā viņi papildina ar vienu nozagtu, panākot 2:3. Pakaļdzīšanās turpinājās un jau pēc devītā endā rezultāts neizšķirts 4:4. Pēdējā akmens tiesības 10.endā Skotijas juniori izmanto, lai izcīnītu vienu punktu (5:4) tik saspringtā spēlē un iekļūtu čempionāta finālā.
 
Mājinieki skoti pie pilnām tribīnēm finālā tikās ar Kanādas junioriem. Spēles sākums punktu ziņā piesardzīgs, kad pēc piektā enda rezultāts 2:1 Skotijas izlases labā. Kanādiešiem beidzot izdevās iegūt vairāk punktus endā – trīs, kurus septītajā endā papildināja ar nozagtu vienu, izvirzoties vadībā ar 5:2. Līdz desmitā enda beigām Skotijas komandai veiksmīgi izdodas rezultātu izlīdzināt, panākot ekstra endu. Tajā mēģinājums nozagt punktu bija tik tuvu, tomēr kanādiešu pēdējais akmens atnes viņiem pasaules čempiona titulu (6:5), savukārt skotiem šis bija vienīgais zaudējums turnīrā, turklāt pats sāpīgākais.
 
Par 3.vietu šajā čempionātā sacentās Šveice ar ASV. Rezultātu trešajā endā atklāja amerikāņi, gūstot vienu punktu. Līdz pat pārtraukumam rezultāts uz tablo neizšķirs (2:2), kas liecināja, ka uzvarētājs noskaidrosies tuvāk spēles beigām. Septītajā endā ASV izlasei pirmo reizi spēlē izdodas izvirzīties vadībā ar 4:3, tomēr, jau astotajā endā izcīnītie trīs punkti, šveiciešiem dod +2 pārsvaru, ko izdodas palielināt par punktu devītajā endā. Līdz ar to amerikāņi pazaudēto vairs neatgūst, kas Šveices junioriem dod uzvaru ar 7:4 un bronzas medaļas šajā čempionātā.
 
Spēles atkārtojumā pieejamas Pasaules kērlinga federācijas YouTube kanālā.
 
Medaļnieces meiteņu konkurencē:
1.vieta – Kanāda
2.vieta – Zviedrija
3.vieta – Ķīna
 
Medaļnieki puišu konkurencē:
1.vieta – Kanāda
2.vieta – Skotija
3.vieta – Šveice
 
 
Foto: WCF / Richard Gray
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji