Pasaules junioru kērlinga čempionātu Latvijas izlases sāk ar uzvarām

Latvijas meiteņu un puišu junioru kērlinga izlases pasaules čempionāta pirmajā dienā, 3.janvārī izcīna uzvaras attiecīgi pār Somijas un Krievijas vienaudžiem.
 
Latvijas meiteņu kērlinga izlase pirmo pasaules čempionāta spēli B divīzijā uzsāka pret Somijas izlasi. Pirmajā endā ar pēdējā akmens tiesībām iegūts tikai viens punkts, lai gan bija iespēja somietēm to mums nozagt. Pēc neveiksmīga Somijas izlases skipa pēdējā metiena, otrajā endā izdodas nozagt trīs punktus, kas palielina rezultātu līdz 4:0 mūsu komandas labā. Nākamajā endā somietēm tiek atdots tikai viens punkts, bet ceturtajā paņemti divi, kas dod komfortablu pārsvaru ar 6:1 pēc nospēlētas pus spēles. Spēles galotnē Somijas izlasei izdodas nozagt vienu punktu septītajā endā un pietuvoties rezultātā līdz -3, bet, aizvadot labu astoto endu, izdodas rezultātu noturēt un uzvarēt ar 6:3.
 
Tā pat kā meiteņu izlase, tā arī puišu savu pirmo šī pasaules čempionāta spēli uzsāk ar pēdējā akmens tiesībām pirmajā endā. Pret Krievijas izlasi tajā tiek paņemts viens punkts, bet otrajā nozagti divi, kas dod pārliecību spēles sākumā un rezultātu 3:0. Turpmākajā spēles gaitā komandas apmainās pa viena punkta guvumam līdz pat septītajam endam, kas strādā par labu Latvijas izlasei, jo rezultāts ir pozitīvs 5:3. Pēdējā endā mūsu komandai +2 un pēdējā akmens tiesības. Lai gan Krievijas izlase nozog vienu punktu, tomēr tas ir par maz, lai atspēlētos, kas dod Latvijas junioriem pirmo uzvaru ar 5:4.
 
Pasaules junioru kērlinga čempionāts B divīzijā norisinās no 3. līdz 10.janvārim Somijas pilsētā Lohjā.
 
Latvijas junioru meiteņu izlase sastāvs: Madara Bremane (skips), Helma Gerda Bidiņa (viceskips), Evelīna Barone, Zane Ilze Brakovska, Megija Anna Graumane (rezerviste), treneris Andris Bremanis.
 
Latvijas junioru puišu izlases sastāvs: Kristaps Vilks (skips), Anrijs Mikuss Briežkalns (vice-skips), Jānis Bremanis, Markuss Salmiņš, Matīss Cirvelis (rezervists), treneris Raimonds Vaivods.
 
Latvijas junioru meiteņu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 6:3 – Somija
04.01. 16:00 – Slovēnija
05.01. 12:00 – Igaunija – tiešraide
06.01. 12:00 – Spānija
07.01. 12:00 – Polija
08.01. 16:00 – Turcija
 
Latvijas junioru puišu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 5:4 – Krievija
04.01. 16:00 – Austrija
05.01. 08:00 – Slovākija
06.01. 16:00 – Ķīna
07.01. 08:00 – Anglija – tiešraide
08.01. 08:00 – Čehija
09.01. 09:00 – Honkonga
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
 
Latvijas junioru meiteņu izlase pasaules čempionātā startēs ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Talsu novada pašvaldības finansiālu atbalstu.
Latvijas junioru puišu izlase pasaules čempionātā startēs ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas, Ventspils domes, Talsu novada pašvaldības un Ķekavas novada pašvaldības finansiālu atbalstu.
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji