Latvijas junioru puišu izlase Prāgā izcīna augsto 4.vietu

Latvijas junioru puišu izlase aizvadīja sagatavošanās turnīru „EJCT Prague Junior Cup” Čehijā, Prāgā, kurš norisinājās no 17. līdz 19.novembrim. Šajās sacensībās viņi uzrādīja labu sniegumu, kas kopvērtējumā ļāva izcīnīt 4.vietu.
 
„EJCT Prague Junior Cup” turnīrs kopumā pulcēja 13 puišu un deviņas meiteņu junioru komandas, kuras sacentās savā konkurencē par trešo „EJCT Prague Junior Cup” titulu. Par turnīra uzvarētājiem meiteņu konkurencē kļuva M.Hones komanda no Vācija, kura ar 9:3 pārspēja K.Podrabskas komandu no Čehijas. Savukārt puišu komandu konkurencē labākā izrādījās K.Harša komanda no Vācija, kura ar 5:1 uzvarēja E.Markusona komandu no Zviedrijas.
 
Latvijas junioru izlase turnīru uzsāka ar zaudējumu pret 2.vietas ieguvējiem E.Markusona komandu. Sestajā endā zaudētie pieci punkti arī noteica spēles likteni, paspiežot rokas pēc tā un atzīstot zviedru pārākumu ar 8:2.
 
Turpinājumā komanda beidzot izkļuva no ieilgušās zaudējumu sērijas. Nospēlējot pārliecinoši spēles vidus daļu, tika iegūta kārotā uzvara ar 9:2 pret J.Červenkas Slovākijas junioru izlasi.
 
Nākamajā spēlē pretim stājās Čehijas junioru izlase ar P.Marešu priekšgalā. Spēles sākums krietni vien labāks padevās mūsu komandai, izvirzoties vadībā pēc trim endiem ar 4:0. Turpinājumā čehi nespēja pietuvoties rezultātā, līdz ar to pēc sešiem endiem atzīstot Latvijas komandas pārākumu ar 6:2.
 
Uzvaru sērija turpinās, jo turnīra ceturtajā spēlē ar 7:3 pārspēta vēl viena komanda no Čehijas, kuras skips ir D.Švarcs. Arī šajā spēlē izdodas labs sākums. Pirmajos divos endos nozagti pieci punkti, kurus vēlāk D.Švarca komandai neizdodas atgūt.
 
Spēle pret Polijas junioru izlasi noteica vai mūsu komanda iekļūs turnīra pusfinālā. Spēles sākums ļoti Latvijas izlasei saspringts, kas atspoguļojas rezultātā pēc pieciem edniem 1:4. Nākamajos endos puišiem izdodas sasparoties un izlīdzināt rezultātu pēc sešiem endiem 4:4, bet spēles beigās jau tiek nozagti pieci punkti, kuri atnes ceturto uzvaru pēc kārtas, gala rezultāts 9:4.
 
Pusfinālā jātiekas vēlreiz ar grupu turnīra pretiniekiem E.Markusona komandu no Zviedrijas. Šī cīna izvēršas krietni vien spraigāka nekā pirmā, kur tikai pašā pēdējā endā, ar nelielām neprecizitātēm no mūsu komandas puses, zviedriem izdodas iegūt divus punktus, lai uzvarētu. Zaudējums ar 4:5 liek mūsu junioru izlasei cīnīties par 3.vietu turnīrā.
 
Spēlē par 3.vietu nākas tikties atkārtoti ar P.Mareša komandu no Čehijas. Diemžēl šajā spēlē viņiem izdodas revanšēties par zaudējumu iepriekš. Četri punkti ceturtajā un pieci punkti sestajā endā atņem junioru izlasei cerības uz uzvaru. Kapitulējot šajā spēlē ar 3:10, Latvijas junioru puišu izlase „EJCT Prague Junior Cup” turnīrā izcīna 4.vietu.
 
Junioru izlases trenera Raimonda Vaivoda komentārs par aizvadīto turnīru:
"Ņemot vērā būtiskās izmaiņas sastāvā un pozīcijās kādas pēdējos mēnešus ir komandu skārušas un ieilgušo zaudējumu sēriju, ar šī turnīra rezultātu esmu pat ļoti apmierināts. Šis ir līdz šim labākais sasniegums kādai no Latvijas junioru komandām šāda līmeņa sacensībās, laba latiņa citām Latvijas junioru komandām nākotnē. Tika sasniegti visi pirms turnīra nospraustie mērķi un iegūts rezumē par to pie kādām tehniskām un taktiskām niansēm katram individuāli un komandai vēl jāstrādā un iegūta informācija par vairāku nacionālo izlašu stiprajām un vājajām vietām. Panākuma pamatā šoreiz bija vienkāršs, stabils un salīdzinoši precīzs izpildījums, kā arī laba savstarpējā sadarbība un pozitīvais mikroklimats. Īsts izaicinājums visām komandām bija mainīgais ledus ātrums, tieši spēja pielāgoties šim apstāklim bieži noteica spēles uzvarētāju. Strādāsim cītīgi, lai janvārī būtu vēl labāki! Paldies atbalstītājiem, komandai un Latvijas Kērlinga Asociācijai. Par 4.vietu iegūtā naudas balva 100 EUR tiks ieguldīta komandas attīstībai labākajās interesēs."
 
Junioru puišu komandas sastāvs: Kristaps Vilks (skips), Anrijs Mikuss Briežkalns, Jānis Bremanis, Markuss Salmiņš, Matīss Cirvelis, treneris – Raimonds Vaivods.
 
K.Vilka komandas spēļu rezultāti:
Z 2:8 – E.Markusons (Zviedrija)
U 9:2 – J.Červenka (Slovākija)
U 6:2 – P.Marešs (Čehija)
U 7:3 – D.Švarcs (Čehija)
U 9:4 – K.Svioteks (Polija)
Z 4:5 – E.Markusons (Zviedrija) – pusfināls
Z 3:10 – P.Marešs (Čehija) – spēle par 3.vietu
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji