Latvijas ratiņkrēslu kērlinga izlase finišē otrie Tallinā
Latvijas ratiņkrēslu kērlinga izlase un Latvijas ratiņkrēslu kērlinga komanda Alliance no 10. līdz 12.novembrim piedalījās „Wheelchair International” turnīrā, kurš pirmo reizi norisinājās Tallinā, Igaunijā.
 
„Wheelchair International” turnīrā piedalījās kopumā sešas komandas, kuru starpā arī divas ratiņkrēslu kērlinga komandas no Latvijas. Visas komandas bija ieliktas vienā grupā, kurā izspēlēja apļa turnīra kārtu.
 
Vislabāk turnīrā veicās Latvijas ratiņkrēslu kērlinga izlasei. Viņi uzvarēja visas apļa turnīra spēles. Galvenokārt tās beidzās ar lielu rezultāta pārsvaru pār pretiniekiem, izņemot pēdējā grupas spēle pret V.Vilastes komandu no Igaunijas, kura beidzās ar 5:4. Pateicoties šai uzvarai, Latvijas izlase nodrošināja sev pēdējā akmens tiesības pirmajā endā turnīra finālspēlē. Diemžēl tas viņiem nepalīdzēja, jo pirmajos četros endos V.Vilastes komanda spēja nozagt katrā pa punktam. Piektajā endā P.Rožkovas vadītajai komandai izdevās pietuvoties rezultātā pa diviem punktiem. Turpinājums nedaudz labvēlīgāks Latvijas izlasei, tomēr punktu izteiksmē tas bija par maz, lai gala rezultātā spēli uzvarētu. Līdz ar to V.Vilastes komanda revanšējās par zaudējumu iepriekšējā spēlē un uzvarēja ar 5:4, iegūstot „Wheelchair International” titulu. Savukārt Latvijas ratiņkrēslu kērlinga izlase godam izcīnīja šī turnīra 2.vietu.
 
Ratiņkrēslu kērlinga komanda Alliance sacensības uzsāka ar zaudējumu turnīra uzvarētājiem. Nākamajā spēlē viņiem bija nepieciešams ekstra ends, lai uzvarētu komandu no Slovēnijas ar 5:4. Turpinājumā divi zaudējumi, tajā skaitā viens no tiem pret Latvijas izlasi, kura jau spēles sākuma spēja iekrāt komfortablu pārsvaru. Turpretim nākamajā spēlē pret somiem izdevās atspēlēties spēles beigās, tomēr ekstra endā viņiem neizdevās nozagt vajadzīgo punktu, lai uzvarētu. Pēdējā spēle noritēja līdzīgāk, kur spēles beigās Alliance komanda nedeva iespēju lietuviešiem atspēlēties. Līdz ar to komanda apļa turnīru noslēdza ar divām uzvarām un trim zaudējumiem. Tas nozīmēja, ka komanda piedalīsies cīņā par 3.vietu ar T.Ārnikas komandu no Somijas. Šajā duelī, tā pat kā grupu turnīrā, pārāki izrādījās somi, kas Alliances komandai lika samierināties ar 4.vietu „Wheelchair International”.
 
Alliance komandas sastāvs: Aleksandrs Dimbovskis (skips), Aleksandrs Vitohins, Valērijs Asadčijs, Galina Pavlova, treneris – Kirils Savuškins.
 
Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Ojārs Briedis, Sergejs Djačenko, treneris – Arnis Veidemanis.
 
Alliance komandas spēļu rezultāti:
Z 5:11 – V.Vilaste (Igaunija)
U 5:4 – Ž.Bajde (Slovēnija)
Z 3:8 – P.Rožkova (Latvija)
Z 8:11 – T.Ārnika (Somija)
U 8:7 – L.Jonišķis (Lietuva)
Z 6:9 – T.Ārnika (Somija) – spēle par 3.vietu
 
Latvijas izlases spēļu rezultāti:
U 10:3 – T.Ārnika (Somija)
U 11:5 – L.Jonišķis (Lietuva)
U 8:3 – A.Dimbovskis (Latvija)
U 11:3 – Ž.Bajde (Slovēnija)
U 5:4 – V.Vilaste (Igaunija)
Z 4:5 – V.Vilaste (Igaunija) – finālspēle
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
Latvijas ratiņkrēslu kērlinga izlase
 
Ratiņkrēslu kērlinga komanda Alliance
 
 
Komandas sacensībās piedalījās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas finansiālu atbalstu.
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji