Pirmo reizi Tukumā norisināsies pasaules kērlinga tūres posms

Pirmais „Latvian International Challenger” pasaules kērlinga tūres (WCT) turnīrs  Tukuma ledus hallē norisināsies no 26. līdz 29.oktobrim. Tajā startēs arī četras vīriešu un trīs sieviešu komandas no Latvijas. Turklāt Sportacentrs.com piedāvās sekot līdzi trim spēlēm tiešraidē no fināla dienas 29.oktobrī.
 
„Latvian International Challenger” turnīrs norisināsies vīriešu un sieviešu konkurencē. Par pirmo šī turnīra titulu savā starpā sacentīsies 15 vīriešu komandas, bet sieviešu konkurencē tās būs 13 komandas. Turnīrs solās būt aizraujošs, ar iespēju redzēt augstas klases spēlētājus un komandas vienuviet.
 
Vīriešu konkurencē turnīrā piedalīsies komandas no Anglijas, Austrijas, Dānijas, Igaunijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Skotijas, Šveices un arī Latvijas. No Latvijas turnīrā startēs K.Smilgas komanda, kuri ir pašreizējie Latvijas čempioni un komanda, kas pārstāvēs Latviju Eiropas čempionātā, vicečempiona M.Trukšāna komanda un Latvijas desmitkārtējā čempiona R.Gulbja vadītā komanda. Šīm pieredzējušajām komandām piebiedrosies J.Bremaņa Latvijas vīriešu junioru izlase. Latvijas komandām konkurenci sastādīs 2016.gada pasaules vicečempioni no Dānijas ar R.Stjerni priekšgalā. Piedalīsies arī 2017.gada Skotijas junioru čempiona K.Brīsa komanda, kura vēl pagājušajā sezonā (2016/2017) Eiropas junioru kērlinga tūrē (EJCT) ieņēma kopvērtējumā 1.vietu. Šajā 2017./2018.gada sezonā viņi startē pieaugušo vīriešu komandu konkurencē, kurā jau uzvarēja savu pirmo pasaules kērlinga tūres (WCT) posmu „Tallinn Challenger”. Turnīrā startēs arī dažas valstu nacionālas izlases un citas komandas.
 
Sieviešu konkurencē turnīrā startēs komandas no Anglijas, Baltkrievijas, Dānijas, Skotijas, Somijas, Šveices un Vācijas, kurām pievienosies komandas no Latvijas. No Latvijas turnīrā cīnīsies Latvijas čempiones I.Rudzītes vadītā komanda, Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra un Eiropas čempionāta dalībniece I.Stašas-Šaršūnes komanda un M.Bremanes Latvijas sieviešu junioru izlase. Ar šīm komandām spēkosies D.Jenčas komanda no Vācijas, kura pagājušajā gadā triumfēja „CCT Riga International Curling Challenge” turnīrā, kā arī O.Kaustes komanda no Somijas, kura 2015.gadā izcīnīja bronzas medaļu Eiropas čempionātā. Bez šīm komandām turnīrā piedalīsies vēl vairākas, kurās atrodamas atpazīstamas personas, kuras ieguvušas augstas vietas pasaules mēroga sacensībās.
 
Komandas sadalītas pa trim grupām gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē. Pirmajās trīs dienās tiks aizvadīta grupu turnīra kārta, savukārt svētdien, 29.oktobrī astoņas labākas komandas katrā konkurencē turpinās cīņu par pirmo „Latvian International Challenger 2017” titulu un naudas balvu 1400 EUR. Finālspēle tiks izspēlēta plkst. 19:00.
 
Svētdien, 29.oktobrī sieviešu komandu ceturtdaļfināla spēle plkst. 11:00, viena no pusfināla spēlēm plkst. 15:00 un finālspēle plkst. 19:00 tiks translētas tiešraidē gan Sportacentrs TV kanālā, izņemot spēli plkst. 11:00, gan pasaules kērlinga tūres (WCT) YouTube kanālā ar komentāriem angļu valodā.
 
Spēļu rezultāti būs pieejami Worlds Curling Tour mājas lapā.
 
Latvijas komandu sastāvi:
K.Smilgas komanda – Kārlis Smilga, Artis Zentelis, Jānis Klīve, Didzis Pētersons
J.Bremaņa komanda – Jānis Bremanis, Kristaps Vilks, Anrijs Mikuss, Jānis Bremanis, Markuss Salmiņš, Mārtiņš Caune
M.Trukšāna komanda – Mārtiņš Trukšāns, Ainārs Gulbis, Arnis Veidemanis, Aivis Krimskis, Rihards Jeske
R.Gulbja komandaRitvars Gulbis, Aivars Avotiņš, Raivis Bušmanis
I.Rudzītes komanda Ieva Rudzīte, Līga Avena, Daina Barone, Rasa Brūna, Ieva Palma
I.Staša-Šaršūnes komanda Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone
M.Bremanes komanda – Madara Bremane, Helma Gerda Bidiņa, Zane Ilze Brakovska, Megija Anna Graumane, treneris Andris Bremanis
 
 
 
Turnīru rīko Latvijas Kērlinga asociācija ar Tukuma novada Domes, AS "Grindex", AS "Tukuma piens" un  SIA "Prodimpeks Loģistikas grupa" atbalstu.
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji