Pēc sīvas spēkošanās finālturnīrā uz EČ brauc JKK/Staša-Šaršūne
Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīru pēc trīs finālturnīra spēlēm noslēgušas sieviešu komandas. Par uzvarētājām kļuva un uz Eiropas kērlinga čempionātu šogad dosies JKK/Staša-Šaršūnes komanda.
 
Sieviešu konkurencē, atšķirībā no vīriešu, bija nepieciešamas trīs spēles, lai noskaidrotu uzvarētāju. Dienas pirmajā spēlē Nicoll/Regžas komanda izcīnīja svarīgu uzvaru. Šīs otrās finālturnīra spēles sākums pārliecinošāks izdevās Nicoll/Regžas komandai. Tad pamīšus komandas ieguva pa punktam katrā nākamajā endā līdz astotajam endiem. Tajā Nicoll/Regžas komanda ieguva divus, bet nākamajā endā, iegūstot trīs punktus, JKK/Staša-Šaršūnes komandai spēli izdevās izlīdzināt, panākot 6:6. Izšķirošā 10.enda beigās sev labu situāciju nodrošināja Nicoll/Regžas komanda. Pēdējais JKK/Staša-Šaršūnes komandas skipa mestais akmens palika atklāts, kuru izsitot, Nicoll/Regžas komanda guva uzvaru. Tas ļāva viņām turpināt cīņu par iespēju pārstāvēt Latviju Eiropas kērlinga čempionātā.
 
Trešo, izšķirošo cīņu komandas uzsāka apņēmīgi, katra ar pēdējā akmens tiesībām paņemot pa diviem punktiem divos pirmajos endos. Līdz pārtraukumam Nicoll/Regžas komandai, pieļaujot vairākas kļūdas spēlē, neizdevās iegūt punktus, līdz ar to rezultāts 6:2 par labu pretiniecēm. Likās jau, ka JKK/Staša-Šaršūnes komanda spēs noturēt iekrāto pārsvaru, tomēr septītajā endā bija jāliek mājā akmens tuvāk centram pret trīs pretinieku akmeņiem, kas neizdevās. Nozogot šos trīs punktus, Nicoll/Regžas komanda izlīdzina rezultātu 6:6. Tas JKK/Staša-Šaršūnes komandu neizsita no ritma un ar agresīvi aizvadītu astoto endu viņas spēja paņemt četrus punktus, kas ielika labu pamatu uzvarai. Devītajā endā Nicoll/Regžas komandai bija grūti zaudēto atgūt, kā rezultātā JKK/Staša-Šaršūnes komanda nozog vēl vienu punktu un spēle ir galā. Rezultāts 11:6 nodrošina JKK/Staša-Šaršūnes komandai ceļazīmi uz Eiropas kērlinga čempionātu Šveices pilsētā Sanktgallenē, kurš tur norisināsies no 17. līdz 25.novembrim.
 
JKK/Staša-Šaršūnes komandas skipa Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc aizvadītā turnīra:
"Kad mēs uzsākām šo turnīru nebija tādas pārliecības, ka mums šeit ies tik viegli kā tas izskatījās. Mēs domājām, ka būs spraigākas spēles pret JKK/Rudzītes komandu. Tās bija tās spēles par kurām mēs visvairāk piedomājām. Finālturnīra otrajā spēlē bijām tuvu uzvarai, bet domāju, ka pretinieki bija papētījuši kā pret mums jāspēlē. Kopumā mums ir tā sajūta, ka mēs varam spēlēt agresīvu spēli, ir pārliecība. Turklāt šāda veida spēle ir arī interesantāka. Eiropas kērlinga čempionāts mums būs kā labs sagatavošanās posms, lai vēlāk decembrī dotos uz Ziemas Olimpisko spēļu kvalifikāciju (Pilzene, Čehija 5.-10.decembris – aut.piez.), kas komandai ir ļoti svarīgs turnīrs.”

JKK/Staša-Šaršūnes komandas sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne (skips), Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Madara Bremane, treneris Ritvars Gulbis.

 
Visas Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīra spēles norisinājās Kērlinga hallē, Biķernieku ielā 121H, Rīgā.
 
Sieviešu komandu finālspēļuspēļu rezultāti:
JKK/Staša-Šaršūne - Nicoll/Regža 6:4
Nicoll/Regža - JKK/Staša-Šaršūne 10:6
JKK/Staša-Šaršūne - Nicoll/Regža 11:6
 
 
 
Autore: Linda Mangale
Kopumā liels gandarījums par šādu turnīru, jo vairums spēļu bija ļoti saspringtas un uzvarētājiem ļoti labs turnīrs pirms Eiropas čempionāta. Apsveicu abas uzvarētāju komandas un veiksmi Eiropā!
2017-10-04 09:15:07
Laikam kautko esmu palaidis garām, kopš kura laika Eiropas čempionāts ir nozīmīgāks turnīrs par Olimpiskajām spēlēm? Eiropas čempionāts ir ĻOTI labs sagatavošanās turnīrs Olimpiskajai kvalifikācijai: 10 endu spēles ar iesildīšanos, laika kontroli, spēcīgiem pretiniekiem. Diezgan bieži citās sporta spēlēs (basketbols, hokejs utt) ir bijis tā, ka nepareizi novertē spēļu nozīmīgumu: izliekās pilnībā spēlēs, kurām ir maza nozīme (pretī nāk stipri pretinieki), bet pēc tam nespēj uzvarēt vajadzīgās spēles pret vājākiem pretiniekiem, jo vairs nav spēku. Pat Hartlijs, kas saka, ka jācīnās katrā spēlē, pret spēcīgākajiem pretiniekiem saudzēja labākos spēlētājus, lai uz izšķirošajām spēlēm tie būtu labākajā formā. Saprotu, ka jums sāp sirds par jūsu komandas sniegumu, bet šo sāpi paturat pie sevis!
2017-10-04 09:12:24
Apsveicu uzvarētājkomandas un veiksmi pārstāvot Latviju Eiropas čempionātā un olimpiskajā kvalifikācijā! Turēsim īkšķus! :)
2017-10-02 20:25:33
Apsveicu visu Latvijas kērlingu ar sasniegto augsto līmeni, kad varam atļauties izmantot kaut kādu Eiropas čempionātu kā treniņturnīru ! :) Tāpat - uzvarētājas ar izcilu taktisko sniegumu (īpaši pēdējās spēles 7.endā ).
2017-10-02 14:15:36
"Eiropas kērlinga čempionāts mums būs kā labs sagatavošanās posms, lai vēlāk decembrī dotos uz Ziemas Olimpisko spēļu kvalifikāciju..." - Manuprāt, EČ jābūt (vienām no?) galvenajām sacensībām sezonā, ko IZLASE nedrīkst uzskatīt par "sagatavošanās posmu".
2017-10-02 09:51:53

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji