EČ Latvijas kvalifikācijas turnīrā noslēdzies pamatturnīrs
Pēdēja pamatturnīra diena Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīrā aizvadīta. Finālturnīrā iekļuva JKK/Staša-Šaršūnes un Nicoll/Regžas komanda, bet A41/Gulbja komanda ar Junkers Bosch/Smilgas komandu aizvadīs pārspēli par vietu finālā, kur vienu no šīm komandām jau gaida KKR/Trukšāna komanda.
 
Pirms šīs sacensību dienas sieviešu konkurencē jau bija skaidra viena fināliste – JKK/Staša-Šaršūnes komanda. Šī komanda līdz šai dienai bija uzvarējusi visās spēlēs. Šodien atlika tikai noslēgt pamatturnīru, ko JKK/Staša-Šaršūnes komanda paveica ar ideālu bilanci. Rīta spēlē viņas ātri vien, septiņos endos tika galā ar RKK/Bērziņas komandu, uzvarot ar 8:3. Savukārt vakara spēle bija tik vien kā principiāla pret Nicoll/Regžas komandu, kuru arī uzvarēja ar 8:4, spēli noslēdzot jau pēc sešiem endiem.
 
Savukārt Nicoll/Regžas komandai un JKK/Rudzītes komandai rīta spēlē izšķīrās būt vai nebūt finālā. Komandas līdz pat piektajam endam cīnījās punkts punktā, pārtraukumā ejot pie neizšķirta rezultāta 2:2. Pēc nelielās pauzes, spēli pārliecinošāk atsāka Nicoll/Regžas komanda un turpināja dominēt līdz pat devītajam endam, kad, pateicoties nozagtajam vienam punktam, pie rezultāta 7:3 tika paspiestas rokas. Līdz ar to uzvara šajā spēlē nodrošināja Nicoll/Regžas komandai vietu finālā. Latvijas čempionēm JKK/Rudzītes komandai uzvara pēdējā spēlē ar 9:2 pār RKK/Bērziņas komandu vairs neko neizteica, jo viņas palika ārpus cīņas par iespēju tikt uz Eiropas čempionātu.
 
Pēc pirmajām divām spēļu dienām vīriešu konkurencē un finālturnīru vairs tikai pretendēja trīs komanda. TKK/Bremaņa junioru komanda no šīs cīņas izstājās, jo bija zaudējusi visās līdzšinējās spēlēs. Tomēr turnīrā vēl atlika izspēlēt divas spēles. Pirmajā dienas spēlē viņiem pretim stājās Latvijas čempioni un vieni no šī turnīra līderiem pēc divām nospēlētām dienām – Junkers Bosch/Smilga komanda. Kā jau ierasts, arī šajā spēlē juniori līdz pārtraukumam spēja parādīt labu sniegumu un turēties spēlē. Ejot sestajā endā, TKK/Bremaņa komandai deficīts tikai -1, bet šajā endā Junkers Bosch/Smilga komanda viņiem nozaga trīs punktus, kas spēli ievirzīja junioriem nelabvēlīgā gultnē. Tālāk spēle nevedās un vēl viens zaudējums ar 5:10.
 
Vakara spēle izvērtās ļoti līdzīga. Junioru komanda spēkojās ar KKR/Trukšāna komandu, kurai šajā spēlē bija nepieciešama uzvara, lai nodrošinātu sev iespēju pretendēt uz vietu finālā. Spēle līdz pat beigām tika aizvadīta nervozi. Tajā pirms pēdējā metiena vēl nebija skaidrs vai spēle noslēgsies 10 endos, vai tā turpināsies ekstra endā. Tomēr pēdējais skipa meties KKR/Trukšāna komandai atnesa vajadzīgo uzvaru, gala rezultāts 7:5.
 
Pirmajā šīs dienas spēlē uz blakus celiņa spēkiem mērojās A41/Gulbja komanda ar KKR/Trukšāna komandu. A41/Gulbja komandai šajā spēlē bija nepieciešama uzvara, lai turpinātu cīnu par iekļūšanu finālturnīrā. Spēles sākums abām komandām piesardzīgs. Pirmajos trijos endos katra komanda guva pa punktam, bet turpinājumā spēle labāk sekmējās A41/Gulbja komandai, kura pārtraukumā ejot iekrāja jau piecu punktu pārsvaru. Turpinājumā KKR/Trukšāna komandai izdevās nedaudz pietuvoties, bet kaut kā spēle viņiem neaizgāja. Līdz ar to, zaudējot ar 3:7, viņi uzdāvināja A41/Gulbja komandai cerību uz finālturnīru.
 
Otrajā šīs dienas spēlē A41/Gulbja komandai bija nepieciešama uzvara pār Junkers Bosch/Smilga komandu. Spēles ceturtajā endā A41/Gulbja komandas iegūtie četri punkti pavēra labas iespējas ceļā uz to, bet svinēt ko bija pāragri. Nākamajos četros endos Junkers Bosch/Smilga komanda spēja atspēlēt sešus punktus, piecus no tiem nozogot, un nonākt vadībā ar 8:6. Turpinājumā A41/Gulbja komanda atguva trīs punktus un atkal nonāca vadībā. Desmitajā endā Junkers Bosch/Smilga komandai bija iespēja spēli noslēgt savā labā, bet pēdējais akmens izrādījās par vāju, līdz ar to paņemts tikai viens punkts un panākts neizšķirts, kas nozīmē – ekstra ends. Tajā A41/Gulbja komandai izdevās iegūt vienu punktu un uzvarēt ar 10:9.
 
Finālā līdz divām uzvarām sieviešu konkurencē tiksies JKK/Staša-Šaršūnes un Nicoll/Regžas komandas. Pirmā spēle sāksies 30.septembrī plkst. 14:00. Savukārt vīriešu konkurencē trīs komandas noslēdza pamatturnīru ar bilanci četras uzvaras un divi zaudējumi. Finālā uzreiz iekļuva KKR/Trukšāna komanda, jo viņiem ir labākais LSD metiens no visām trim komandām. Savukārt par otru vietu finālturnīrā cīnīsies A41/Gulbja un Junkers Bosch/Smilgas komanda. Šī spēle 30.septembrī sāksies plkst. 09:00, bet pirmā finālspēles notiks vienlaicīgi ar sieviešu komandu spēli.
 
Visas Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīra spēles norisināsies Kērlinga hallē, Biķernieku ielā 121H, Rīgā. Ieeja bez maksas.
 
Skaties spēles tiešraidē!
 
Sieviešu komandu spēļu rezultāti:
Nicoll/Regža - JKK/Rudzīte 7:3
JKK/Staša-Šaršūne - RKK/Bērziņa 8:3
JKK/Staša-Šaršūne - Nicoll/Regža 8:4
JKK/Rudzīte - RKK/Bērziņa 9:2
 
Vīriešu komandu spēļu rezultāti:
Junkers Bosch/Smilga - TKK/Bremanis 10:5
A41/Gulbis - KKR/Trukšāns 7:3
KKR/Trukšāns - TKK/Bremanis 7:5
Junkers Bosch/Smilga - A41/Gulbis 9:10
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji