Kas sagaidāms Olimpiskājā kērlinga sezonā?

Oficiāli no 21.augusta visā Latvijā ir sākusies 2017./2018.gada kērlinga sezona. Pirmā nedēļa jau tajā aizritējusi un pirmās sacensības, un spēles izspēlētas. Pagājušajā nedēļas nogalē noskaidrojās 16. Ventspils kausa ieguvējs – komanda „Vēja atnestie” ar skipu A.Regžu priekšgalā. Savukārt 24.augustā tika uzsākts Darbadienu līgas PURENN posms. Pateicoties Sporta kluba „OB” iniciatīvai, visas pagājušās nedēļas garumā jauniešiem bija iespēja intensīvi trenēties uz ledus, apgūt kērlinga teoriju un  piedalīties vispārējās fiziskās sagatavotības treniņos. Ko sagaidīsim turpmāk šajā Olimpiskajā sezonā?

Latvijas izlases

Latvijas jaukto komandu kērlinga izlase (skips J.Rudzītis) intensīvi gatavojas jaukto kērlinga komandu pasaules čempionātam, kas no 6. – 14.oktobrim norisināsies Šveices pilsētā Šamperī. Viņi būs kā pirmie, kuri aizsāks Pasaules Kērlinga federācijas rīkoto sacensību ciklu šajā sezonā.

Nākamais pārbaudījums Latvijas izlasēm būs Eiropas čempionāts kērlingā vīriešiem un sievietēm. Šogad ir mainījusies kārtība kā tiek noteiktas komandas, kura brauks pārstāvēt Latviju Eiropas čempionātā. Eiropas čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīrā septembra beigās noskaidrosies šī gada Latvijas izlases. Pagājušajā Eiropas čempionātā abām Latvijas izlasēm neizdevās izkļūt no B grupas. Šogad mērķis ir to izdarīt, lai būtu iespēja cīnīties par nokļūšanu pasaules čempionātā un līdz ar to cīnīties par nākamo Pekinas Ziemas Olimpisko spēļu kvalifikācijas punktiem.

Pateicoties dalībai pasaules čempionātā kērlingā sievietēm 2014.gadā, Latvijai ir iespēja iekļūt 2018.gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs Korejā. Latviju Ziemas Olimpisko spēļu kērlinga kvalifikācijas turnīrā Pilzenē, Čehijā no 5. – 10.decembrim pārstāvēs JKK/Staša-Šaršūnes komanda. Tur Latvijas izlase sacentīsies ar Vācijas, Čehijas, Dānijas, Itālijas, Ķīnas, Somijas un Norvēģijas izlasēm. 

Pēc jaunā gada sagaidīšanas tradicionāli to iesāk junioru puišu un meiteņu kērlinga izlases pasaules čempionāta sacensībās B grupā. 2018.gadā tās norisināsies Somijas pilsētā Lohjā no 3. – 9.janvārim. Šogad puišu junioru izlase ir pamainījusies. J.Bremaņa komandu atstājis A.Bremanis, kura vecums vairs neatļauj startēt junioru sacensībās, uzņemoties jaunu lomu – kā treneris meiteņu junioru izlasei, kurā arī šajā sezonā skips būs M.Bremane.

Pēc iepriekšējā veiksmīgā pasaules čempionāta kērlingā jauktajiem pāriem, Latvijas komandas ir apņēmības pilnas gatavoties un izcīnīt iespēju startēt 2018.gada pasaules čempionātā, kurš norisināsies Esterzundā, Zviedrijā no 21. – 28.aprīlim. Iekļaujot šo sporta veidu Olimpiskajās spēlēs, tas palicis ar vien populārāks gan Latvijā, gan visā pasaulē.

Paralēli jaukto pāru pasaules čempionātam Esterzundā, Zviedrijā no 21. – 28.aprīlim, norisināsies arī pasaules čempionāts kērlingā senioriem. Tajā Latviju varētu pārstāvēt gan vīriešu, gan sieviešu senioru izlases.

Latvijas čempionāti

Šī sezona Latvijas kērlingā iesākas ar nozīmīgām sacensībām. Septembra beigās tiks noskaidrota tā vīriešu un sieviešu komanda, kura pārstāvēs Latviju Eiropas čempionātā. Latvijas kvalifikācijas turnīrā piedalīsies pagājušā Latvijas čempionāta četras labākās vīriešu un sieviešu komandas.

Oktobra vidū, nedēļas garumā tiks noskaidrots uzvarētājs Latvijas jaukto pāru kērlinga čempionātā. Pagājušā gadā par šo titulu cīnījās 11 komandas, redzēsim vai šogad interese par šo sporta veidu ir augusi. Turklāt februāra beigās tiks aizvadīts pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs starp četrām labākajām komandām, lai cīnītos par iespēju tikt uz pasaules čempionātu Esterzundā, Zviedrijā.

Latvijas čempionāts kērlingā vīriešiem un sievietēm notiks 2018.gada janvāra beigās, februāra sākumā. Tā pat kā iepriekšējos gadus, ja uz čempionātu pieteiksies vairāk par 8 komandām katrā konkurencē, tad 2017.gada novembra vidū tiks aizvadīts Latvijas čempionāts kērlingā B grupā. Šajā Latvijas čempionātā noskaidros ne tikai uzvarētāju, bet arī tās četras sieviešu un vīriešu komandas, kuras 2018.gada rudenī sacentīsies par iespēju pārstāvēt Latviju Eiropas čempionātā.

Šajā sezonā Latvijas čempionāts kērlingā senioriem norisināsies 2018.gada februāra sākumā. Šī čempionāta uzvarētāji pārstāvēs Latviju pasaules kērlinga čempionātā senioriem Esterzundā, Zviedrijā.

Iepriekšējos gados Latvijas puišu un meiteņu junioru izlases tika noskaidrotas Baltijas junioru čempionātā. Šajā sezonā ir ieviestas izmaiņas, pateicoties junioru komandu skaita pieaugumam. Marta sākumā tiks noskaidroti Latvijas junioru čempioni puišu un meiteņu komandām, no kuriem stiprākās komandas varēs startēt Baltijas junioru čempionātā, tādā veidā nodrošinot Baltijas junioru čempionātā spēcīgu konkurenci. Puišu un meiteņu komandas, kuras uzvarēs Latvijas junioru kērlinga čempionātā, pārstāvēs Latviju 2019.gada pasaules čempionātā.

Baltijas junioru čempionāts kā ierasts norisināsies vienlaicīgi ar Baltijas ratiņkrēslu kērlinga čempionātu. Patlaban vēl nav noteikts vai ratiņkrēslu kērlingā Baltijas čempions būs arī Latvijas čempions. Tuvojoties sacensībām, kuras notiks marta sākumā, tiks noteikta Latvijas ratiņkrēslu kērlinga čempionāta izspēles kārtība. Pagājušo gadu ratiņkrēslu kērlinga Baltijas čempionu tituls aizceļoja uz Igauniju, redzēsim vai šogad mūsu komandas spēs to atgūt.

2017./2018.gada sezonu noslēgs jaukto kērlinga komandu Latvijas čempionāts, kurš tiks izspēlēts divās maija mēneša nedēļas nogalēs.

Sacensības un pasākumi Latvijā

Šajā sezonā, pateicoties krasajam jaukto pāru kērlinga disciplīnas uzplaukumam, ir parādījušies jauni šī veida kērlinga turnīri. Junioriem pirmajā sezonas pusē būs iespēja sacensties Mixed Doubles izaicinājuma kauss junioriem” trīs posmos. Turklāt organizatori piesola turpināt rīkot turnīru, ja jaunieši būs pietiekoši atsaucīgi uz dalību sezonas sākumā. Savukārt visas sezonas garumā norisināsies „Latvian Mixed Doubles Grand Prix” turnīrs, kas sastāvēs no septiņiem posmiem, kurā maksimums varēs piedalīties astoņas komandas. Šis turnīrs domāts ne tikai Latvijas jaukto pāru kērlinga komandām, bet arī ar mērķi iesaistīt ārzemju komandas konkurences un izaugsmes nolūkos. Savukārt tuvāk sezonas beigām marta beigās un aprīļa vidū Latvijā sagaidīsim augsta līmeņa jaukto pāru komandas, kuras piedalīsies divos WCT – pasaules kērlinga tūres posmos „CCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup I” un „CCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup II”.

Sezonas iesākumā „Riga Open” pulcēs dažādu valstu izlases, tai skaitā Latvijas jaukto kērlinga izlasi, komandu, kura pārstāvēs Latviju Ziemas Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, Latvijas čempiones sieviešu konkurencē un Latvijas trešo spēcīgāko vīriešu komanda.

Šogad, oktobra beigās Latvijas kērlingistus priecēs divi starptautiski turnīri. Pirmo reizi Tukumā norisināsies WCT – pasaules kērlinga tūres posms „Latvian International Challenger”, kurā atsevišķi sacensības notiks starp sieviešu un vīriešu komandām. Savukārt Rīgā, Kērlinga hallē norisināsies „Riga International Curling Challange” turnīrs, kurā piedalīsies sieviešu komandas gan no Latvijas, gan no citām Eiropas valstīm.

Novembra sākumā Rīgā pulcēsies sieviešu un vīriešu komandas no visas Latvijas, lai sacenstos „Rīgas atklātajā čempionātā”. Savukārt decembra sākumā norisināsies ceturtais „Riga Junior Open” turnīrs, kurā redzēsim komandas gan no Latvijas, gan ārzemēm. Sezonas vidū 2017.gada galvenais noslēguma turnīrs „Ziemassvētku kauss” kā ierast notiks Ventspils Olimpiskajā centrā. Jaunā gada janvāra vidū Latvijas kērlingisti varēs pārbaudīt savas individuālās spējas Saulkrastu novada individuālajā čempionātā. Savukārt jau pēc nedēļas Kērlinga hallē pulcēsies spēcīgas Baltijas reģiona komandas, lai cīnītos par „Baltic Superleague” titulu. Pēc trīs mēnešu pārtraukuma, kuru laikā pasaule un Latvija būs aizņemta ar Olimpisko spēļu un dažādu pasaules kērlinga čempionātu vērošanu, aprīļa beigās Tukumā notiks „TLH Curling Cup”.

Jau labu laiku visas sezonas garumā nedēļas nogalēs ir notikusi Amatieru līga. Šī sezona nebūs izņēmums, kad gan pieredzējušas, gan nepieredzējušas komandas varēs izmantot iespēju labi pavadīt laiku, trenēties un sezonas beigās iegūt arī balvas. Līdzīgi kā Amatieru līga, visas sezonas garumā norisināsies arī Darbadienu līga, kas sadalīta trijos posmos. Atšķirība tā, ka spēles norisināsies pirmdienu un ceturtdienu vakaros.

Turnīru un čempionātu ir daudz. Šeit ir minēta tikai neliela daļa no tā ko atspoguļosim visas sezonas garumā. Daudzas no komandām piedalīsies dažādos turnīros ārpus Latvijas, kas galvenokārt būs WCT – pasaules kērlinga tūres posmi. Šogad būs iespēja sekot līdz tiešraidē septiņiem no šīs tūres posmiem gan internetā, gan TV, kā arī Pasaules Kērlinga federācija nodrošinās interneta tiešraides no Eiropas un pasaules čempionātiem, kā arī Olimpiskajām spēlēm.

Popularizējot kērlingu, šajā sezonā tiks turpināts iesāktais darbs un apmeklētas arvien jaunas Rīgas un reģionu skolas, kurās jaunieši varēs uzzināt par kērlingu un izmēģināt grīdas kērlingu. Labākās klases iegūs iespēju izmēģināt kērlingu uz ledus. Ar cerību, ka kāda daļa no šiem jauniešiem vēlēsies turpināt treniņus. Kērlinga hallē un reģionu ledus hallēs arī šajā sezonā būs iespēja apmeklēt regulārus treniņus jauniešiem.

Sezonas sākumā būs iespēja izmēģināt grīdas un galda kērlingu dažāda veida publiskos pasākumos. Jau šajā nedēļas nogalē, 2.septembrī Zunda dārzā, grīdas kērlinga aktivitāti varēs izmēģināt jauniešu pasākumā „Ezīšfests”. Nedēļu vēlāk, Rīgas Sporta naktī 11.Novembra krastmalā dosim iespēju visiem interesentiem iepazīt grīdas un galda kērlingu. Savukārt 16.septembrī šādu pašu aktivitāti piedāvāsim „Veselīga dzīvesveida dienas” pasākuma apmeklētājiem Lucavsalā.

Visiem Latvijas kērlingistiem lai veiksmīga un aizraujoša šī Olimpiskā sezona!

 

Sezonas kalendārs pieejams ŠEIT

 

 

Autore: Linda Mangale

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji