Parādījusies pirmā informācija par slotu galviņām jaunajā sezonā

Pasaules Kērlinga federācija (WCF) šodien izsūtījusi dalībvalstu asociācijām informāciju par Kanādas galvaspilsētā Otavā 24.-27. maijā notikušo WCF beršanas samitu. Kaut gan WCF biedriem vēl ir iespēja līdz 21. jūnijam izteikt savus iebildumus, izmaiņas pieņemtajos lēmumos ir maz ticamas.

Samita laikā ekspertu grupa, ieskaitot elites sportistus, augsta līmeņa trenerus, ražotājus un citus speciālistus, pārbaudīja dažādas slotas un beršanas tehnikas, lai noformulētu priekšlikumus, kas tiks virzīti apstiprināšanai ikgadējā WCF kongresā, kas 2016. gada septembrī notiks Stokholmā, Zviedrijā.

Dalībnieku izvirzītais priekšlikums nosaka, ka turpmāk WCF oficiālajās sacensībās varēs izmantot tikai viena veida audumu, kurš nebūs ūdensdrošs, un būs pieejamas tikai trīs dizainu un konstrukcijas slotu galviņas, kurās tiks izmantots noteikta izmēra un blīvuma polsterējums, bet nevarēs izmantot nekādas papildu ieliktņus vai foliju.

Ja līdz 21. jūnijam netiks saņemtas būtiskas iebildes, ražotājiem tiks dota zaļā gaisma, lai sāktu jauno standartu slotu galviņu ražošanu un jaunās sezonas sākumā sportistiem tās būtu pieejamas pietiekamā apjomā.

Samitā testu laikā jaunā standarta galviņas beršanas laikā deva pietiekami lielu ietekmi attiecībā uz akmens slīdēšanas ceļa pagarināšanu un akmeņu noturēšanu taisnāk, bet neļāva berzējiem bremzēt akmeņus, kā arī bija neliela vai nekāda ietekme attiecībā uz akmens slīdēšanas virziena izmainīšanu.

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji