Ziemassvētku kauss un cūkas šņukurs aizceļo uz Baltkrieviju
Pagājušās nedēļas nogalē Olimpiskā centra “Ventspils” ledus hallē norisinājās Ventspils kērlinga kluba organizētais starptautiskais kērlinga turnīrs "Ziemassvētku kauss 2015". Ziemassvētku kērlinga turnīrs notika jau 12. reizi un šogad par kausu un tradicionālo turnīra balvu – cūkas šņukuru – cīnījās 16 komandas ar dalībniekiem no Baltkrievijas, Skotijas un Latvijas. Divu turnīra dienu laikā katra no komandām aizvadīja četras spēles, sākotnēji cīnoties apakšgrupās, bet pēc trīs spēļu rezultātiem – Zelta un Sudraba grupās.
 
Par turnīra uzvarētājiem kļuva komanda Team Belarus (Alina Pavlučika (skips), Margarita Dešuka, Arina Sveržinskaja, Darja Bogatova, Natalia Sveržinskaja), kas vienlaicīgi ir arī Baltkrievijas sieviešu izlase, kas izšķirošajā Zelta grupas spēlē ar rezultātu 6:3 uzvarēja Baltkrievijas un Latvijas jaukto komandu "Team of Legends" (P.Petrovs (skips), P.Petrova, A.Bārzdaine, B.Bārzdainis), kas kopvērtējumā, tāpat kā pagājušā gada Ziemassvētku turnīrā, ieguva otro vietu. Arī trešo vietu jau otro gadu pēc kārtas izcīnīja Rīgas sporta kluba "OB" komanda "Latvian Young Boys" (skips A.Regža, Aivars Gulbis, Aivars Purmalis, Pēteris Šveisbergs). 
 
No Ventspils komandām visaugstāk pakāpās komanda "Pērles" (skips G.Millere, A.Puriņa, A. Rudzīte, I.Veckāgane), izcīnot ceturto vietu Zelta grupā. Savukārt, kluba junioru puišu komanda "UCT" (skips V.Berķis, A.Briežkalns, M. Salmiņš, E.Tīfentāls un R.Zīle) izcīnīja pirmo vietu Sudraba grupā, šoreiz sasniedzot arī labāko rezultātu starp četrām Latvijas junioru komandām, kas piedalījās turnīrā.
 
Ventspils kērlinga klubs saka paldies visiem turnīra atbalstītājiem – Ventspils pilsētas domei un Latvijas Kērlinga asociācijai par finansiālo atbalstu, Olimpiskajam centram "Ventspils" par sadarbību. Kērlinga turnīra sekmīgai norisei būtiska ir ledus kvalitāte – pareiza virsmas sagatavošana, ledus temperatūra, ūdens kvalitāte, klimata kontrole, tāpēc turnīra dalībnieku vārdā īpašs paldies pienākas halles ledus meistariem par atsaucību un ieguldīto darbu kvalitatīva kērlinga ledus sagatavošanā. 
 
Turnīra "Ziemassvētku kauss 2015" visu spēļu rezultāti skatāmi Latvijas kērlinga asociācijas mājaslapā: http://curling.lv/turniri/ventspils-christmas-cup.
 
Ventspils kērlinga klubs
 
Foto: J.Presņikovs

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji