Papildināts - Vīriešu izlasei Eiropas tūrē viens panākums

No 29. līdz 31. augustam Šveicē notikušajā turnīrā Baden Masters Latvijas vīriešu izlasei izdevās gūt vienu panākumu. Grupu turnīra pirmajā spēlē ar 2:9 tika piedzīvots zaudējums pašreizējiem Pasaules čempioniem Ulsrud no Norvēģijas. Turpinājumā piedzīvoti zaudējumi ar 5:6 Brewster komandai no Skotijas un 2:5 Pfister no Šveices. Pēdējā grupas spēlē ekstra endā tomēr izdevās izcīnīt uzvaru ar 6:5 pret Bangerter no Šveices.

Ar vienu uzvaru četrās spēlēs Latvijas izlase ieņēma ceturto vietu B grupā un astotdaļfinālam nekvalificējās. No grupas turpmākās cīņas turpināja vienīgi Ulsrud un Pfister. Ulsrud komanda kļuva arī par Baden Masters uzvarētājiem, finālā ar 6:5 pārspējot De Cruz no Šveices.

Latviju sacensībās pārstāvēja Ritvars Gulbis, Normunds Šaršūns, Aivars Avotiņš, Artūrs Gerhards un nacionālā trenere Karri Willms.

Visu spēļu rezultāti un kopvērtējums pieejams šeit un šeit.

 

Izlases dalībnieka Aivara Avotiņa komentārs pēc turnīra Baden Masters:

Esam aizvadījuši pirmo Eiropas kērlinga tūres posmu Bādenē. 
 
Ieradāmies Šveicē ceturtdien, uzreiz devāmies uz treniņu - saprast kāds ir ledus un akmeņi. Kopumā ledus nedaudz lēnāks nekā Rīgā, bet akmeņi gan bija krietni griezīgāki (nesen atjaunoti). Pirmajā spēlē pret Ulsrudu bija ļoti grūti, to var redzēt pēc rezultāta - viņi ir pasaules elites komanda, kas kļūdās ļoti reti. Piemēram pret mums tikai 3 akmeņi aizgāja pa 0% un katra mūsu kļūda tika izmantota savā labā.
 
Nākamās divas spēles jau bija līdzīgu pretinieku tikšanās, kur katrai komandai bija līdzīgas iespējas uzvarēt, bet diemžēl šoreiz labāk veicās pretiniekiem. Spēlē ar Brūstera komandu spēli uzsākās labi, bet dažas komunikācijas kļūdas novadot akmeni, un devām pretiniekiem iespēju paņemt 3 akmeņus un pārsvaru uz izšķirošajiem endiem. Trešā spēlē ar Šveices komandu Pfister izšķirošais pavērsiens bija 6. ends, kad pretinieku komanda ar pēdējo metienu iegarinot sānu sargu izstūma mūsu akmeni no punktiem un ieguva 2 punktus un vadību spēlē. Mēģinot atspēlēties un iegūt 2 punktus, 7. ends izvērtās gaužām neveiksmīgs, kā rezultātā pazaudēti vel 3 punkti un visa spēle.
 
Ceturto spēli ar Bangerteru visu laiku kontrolējām un tikai lieliskā pretinieku komandas skipa spēle ļāva viņiem turēties līdzi rezultātā un arī panākt ekstra endu, kur gan nedevām nekādu iespēju apdraudēt uzvaru un pēdējais akmens jāieliek ~7 pēdās un uzvara.
 
Kopvērtējumā 15.vieta.
 
Nākamais turnīrs Kolibris Cup Prāgā pēc 2 nedēļām.

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji