Latvijas kērlinga čempionāts tuvojas noslēguma fāzei

Šajā nedēļas nogalē, 2. un 3. februārī, Kērlinga Hallē tika aizvadītas 2012./2013. gada Latvijas kērlinga čempionāta spēles sieviešu un vīriešu konkurencē. Sieviešu konkurencē tika aizvadītas pēdējās grupu apļa spēles un tika noskaidrotas galējās kopvērtējuma vietas. Pēc diviem grupu turnīra apļiem pirmo vietu kopvērtējumā un vietu finālspēļu sērijā sev nodrošināja  Jelgavas Kērlinga Klubu pārstāvošā komanda Ivetas Stašas-Šaršūnes vadībā, kura visas sešas spēles aizvadīja bez zaudējumiem. Otrā vieta kopvērtējumā un vietu finālspēlēs nodrošināja Sporta Kluba OB komanda NICOLL/Regža, kuras grupu turnīru beidza ar trīs uzvarām. Bronzas medaļas ir izcīnījusi vēl viena Jelgavas Kērlinga kluba komanda, kuras kapteine ir Elēna Kāpostiņa ar divām uzvarām, savukārt ceturtajā vietā ar vienu uzvaru ierindojās Latvijas Kērlinga kluba komanda (kapteine – Iluta Linde).

Tagad divas spēcīgākās komandas sieviešu konkurencē pēc grupu turnīra – JKK/Staša- Šaršūne un NICOLL/Regža aizvadīs finālspēļu sēriju līdz divām uzvarām. Finālspēles tiks aizvadītas 2013. gada 16. un 17. februārī.

Vīriešu konkurencē komandas ieiet čempionāta izšķirošajā fāzē, jo vēl ir palikusi viena nedēļas nogale kurā tiks aizvadītas grupu apļa spēles un šajās pēdējās spēlēs vēl var notikt ļoti lielas izmaiņas kopvērtējumā. Vietu play-off turnīrā ir nodrošinājusi Jelgavas Kērlinga kluba komanda JUNKERS/Smilga, kuri arī pagājušajā spēļu kārtā turpināja savu uzvaru sēriju un vienpadsmit aizvadītajās spēles ir izcīnījuši desmit uzvaras un vēl viena uzvara nākamajās trīs spēlēs garantēs Kārļa Smilgas komandai pirmo vietu kopvērtējumā pēc grupu apļa turnīra. Čempionāta kopvērtējuma otrajā vietā turās Sporta Kluba OB komanda Anša Regžas vadībā, kuri neskatoties uz diviem piedzīvotiem zaudējumiem pēdējās trīs spēlēs, ir spējuši noturēt otro vietu kopvērtējumā ar septiņām uzvarām vienpadsmit spēlēs. Desmit spēles ir aizvadījuši daudzkārtējie Latvijas čempioni – Kluba A41 komanda, kuras kapteinis ir Ritvars Gulbis, un viņi ierindojas trešajā vietā ar sešām uzvarām. Ļoti principiāli svarīga spēli komandas aizvadīs 16. februāra pulksten 14:00, kad komandas aizvadīs savu otro savstarpējo spēli grupu turnīrā un uzvara šajā spēlē kādai no komandām dos viennozīmīgu priekšrocību cīņā par otro vietu kopvērtējumā. Cīņa par kopvērtējuma ceturto pozīciju un pēdējo vietu play-off turnīrā notiek starp divām Jelgavas Kērlinga kluba komandām – Jelgavas Kerlinga Klubs / Bušmanis un Hanza Nekustamie Īpašumi / Trukšāns. Vadībā atrodas Raivja Bušmaņa komanda, kurai ir sešas uzvaras, bet ir aizvadītas vienpadsmit spēles, kas ir par vienu vairāk nekā Mārtiņa Trukšāna komandai, kurai savukārt ir piecas uzvaras. Par sesto vietu kopvērtējumā un automātisku kvalifikāciju Latvijas čempionāta A grupai cīnās Talsu Kērlinga kluba komanda, kurā Renāra Freidensona vadībā spēlē vairāki Latvijas junioru izlases dalībnieki un Jelgavas Kērlinga kluba komanda JKK/Šveisbergs.  Pētera Šveisberga komanda uz doto brīdi atrodas līderpozīcijās (četras uzvaras vienpadsmit spēlēs), bet gluži tā pat kā cīņā par ceturto vietu, arī šeit sekotāji ir aizvadījuši par vienu spēli mazāk un TKK/Freidensons ir trīs uzvaras desmit spēlēs. Kopvērtējumu noslēdz Rudzīšu Kērlinga kluba komanda RKK/Abrickis, kura gan vēl var iesaistīties cīņā par sesto vietu, pa cik Alda Abricka komandai ir jāizvada vēl četras spēles, tiesa gan trīs no šīm spēlēm ir jāaizvada ar šī brīža kopvērtējuma pirmajām trīs komandām.

Vīriešu konkurencē play-off turnīrs tiks aizvadīts 2013. gada 23. un 24. februārī un spēlē par zelta medaļām norisināsies 24. februāra pulksten 11:00.

Nākamajā nedēļas nogalē, 9. un 10. februārī, Latvijas kērlinga čempionāta grafikā ir paredzēts pārtraukums un spēles atsāksies 2013. gada 16. un 17. februārī.

Atgādināsim, ka Latvijas kērlinga čempionāta uzvarētāji iegūst arī tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas kērlinga čempionātā, kurš 2013. gadā norsināsies Norvēģijas pilsētā Stavangerā no 23. līdz 30. novembrim. Pēc veiksmīgā starta 2012. gada Eiropas čempionāta tiesības piedalīties Eiropas čempionāta A grupas turnīrā ir izcīnījušas gan vīriešu gan sieviešu izlases.

Pilns čempionāta spēļu grafiks ir pieejams šeit.                                                           

Visu speļu rezultātus online būs iespējams vērot Latvijas Kērlinga asociācijas mājas lapā www.curling.lv. Aizvadīto spēļu rezultāti un kopvērtējums ir atrodami sadaļās„Čempionāti/Vīrieši” vai „Čempionāti/Sievietes”

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji