Sākas Baltijas kausa izcīna kērlingā sieviešu komandām

 

Šodien Rīgā sāksies nu jau tradicionālais starptautiskais turnīrs kērlingā „Baltic Cup 2013” sieviešu komandām. Šogad sieviešu konkurencē turnīrā piedalās 6 komandas no trīs valstīm – Latvijas, Igaunijas un Krievijas.

Igauniju pārstāvēs nacionālā izlase (Mailes Molder komanda), kura tikko sekmīgi aizvadīja Eiropas B grupas čempionātu pirmo reizi Igaunijas kērlinga vēsturē iekļūstot finālčetriniekā.

Krieviju pārstāvēs divas ļoti spēcīgas komandas no Sanktpēterburgas. Krievijas pirmā komanda - Olgas Žarkovas komanda ir pagājušā gada Baltijas kausa ieguvēja un arī šogad ir vērtējama kā galvenā pretendente uz uzvaru turnīrā. Šīs komandas galvenā zvaigzne, protams, ir tās kapteine Olga Žarkova, ilggadējā Krievijas nacionālās izlases spēlētāja, divu Olimpisko spēļu dalībniece, kā arī daudzu Pasaules un Eiropas čempionātu dalībniece, 2006.gada Eiropas čempione. Krievijas otrā komanda būs Krievijas junioru kērlinga pārstāves – Viktorijas Moisejevas komanda, pēdējo 2 gadu Pasaules Junioru čempionāta bronzas medaļu ieguvējas.

Latvijas turnīrā pārstāvēs trīs Latvijas vadošās sieviešu komandas – Sporta kluba OB (kapteine – Evita Regža), Latvijas kērlinga kluba (kapteine – Iluta Linde) un Jelgavas kērlinga kluba (kapteine – Elēna Kāpostiņa). Latvijas komandām šī būs lieliska iespēja iegūt starptautisko spēļu pieredzi un būs pēdējais pārbaudes turnīrs pirms Latvijas čempionāta, kurš sāksies janvāra beigās.

Lai noskaidrotu 2013.gada Baltic Cup ieguvēju komandas no 4.līdz 6.janvārim visupirms izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pirmo divu vietu ieguvušās komandas finālā noskaidros šī gada kausa ieguvēju, pārējām komandām attiecīgi izspēlējot finālspēles par 3 un 5 vietu.

Visas turnīra spēles tiks aizvadītas Rīgā, Kērlinga Hallē Biķernieku ielā 121h (www.kerlingahalle.lv). Spēļu rezultātu un video translācijas on-line režīmā būs pieejamas Latvijas kērlinga asociācijas mājas lapā www.curling.lv

„Baltic Cup 2013” organizē Latvijas kērlinga asociācija, sadarbībā ar SIA „Kērlinga halle” ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Baltijas kausa izcīņa kērlingā notiek kopš 2005.gada. Tas norisinājies Latvijā, Igaunijā, Somijā un Polijā. Kopš 2010.gada turnīrs notiek Rīgā un tajā piedalījušas Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Polijas un Krievijas komandas.

„Baltic Cup 2013”vīriešu komandām norisināsies Rīgā no 11. līdz 13.janvārīm. 

Latvijas Kērlinga asociācijas prezidents
Jānis Rudzītis

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji