Latvijas jaukto pāru čempionātā uzvar SK OB / Regža Freidensons

Svētdien, 28. oktobrī, tika aizvadītas izšķirošās 2012. gada Latvijas jaukto pāru kērlinga čempionāta spēles un par šīs sezonas pirmajiem Latvijas kērlinga čempioniem kļuva Sporta Klubu OB pārstāvošais pāris Evita Regža un Renārs Freidensons (SK OB/Regža Freidensons). Finālā Renārs un Evita spēja revanšēties citam Sporta Klubu OB pārstāvošam pārim Ansim un Dacei Regžām (SK OB/Regža Regža) pret, kuriem tika piedzīvots zaudējums pirmajā spēļu kārtā. Arī finālā spēles sākums daudz veiksmīgāks izdevās pieredzējušākajiem Ansim un Dacei, kuri līdz spēles pārtraukumam panāca vērā ņemamu pārsvaru 5 – 2. Savukārt pēc pārtraukuma Evita un Renārs nākamajos četros endos guva sešus punktus bez atbildes no pretiniekiem un izcīnīja pārliecinošu uzvaru finālā ar 8 – 5. Spēlē par bronzas medaļām tikās Latvijas Kērlinga klubu pārstāvošie Ineta Mača un Aldis Abrickis (LKK/Mača Abrickis) un Rudzīšu Kērlinga klubu pārstāvošie Iluta Linde un Arnis Veidemanis (RKK/Linde Veidemanis). Šajā spēlē pārāki bija RKK / Line Veidemanis, kuri par spēles rezultātu pārliecinājās jau līdz spēles vidum un pēc četriem endiem rezultāts jau bija 6 – 0. Nākamajos četros endos LKK/Mača Abrickis spēja izcīnīt 5 punktus, bet papildus zaudētie divi punkti neļāva pilnvērtīgi cīnīties par uzvaru.

2012. gada Latvijas jaukto komandu kērlinga čempionāta kopvērtējums –

Vieta

Komandas nosaukums

Uzvaras

Zaudējumi

1

SK OB / Regža Freidensons

7

1

2

SK OB / Regža Regža

6

2

3

RKK / Linde Veidemanis

6

2

4

LKK / Mača Abrickis

3

5

5

LKK / Caune Caune

2

4

6

RKK / Vīksne Jeske

1

5

7

JKK / Smilga Smilga

0

6

2012. gada Latvijas jaukto pāru kērlinga čempionāta uzvarētāji ir izcinījuši tiesības pārstāvēt Latviju 2013. gada Pasaules jaukto pāru kērlinga čempionātā, kurš norisināsies Kanādas pilsētā Fredriktonā no  13. līdz 20. aprīlim.

2013. gada čempionāts būs tikai sestais pasaules čempionāts jaukto pāru konkurecē, bet šī kērlinga disciplīna strauji attīstās un kļūst populāra. Kērlinga lielvalstīs – Kānādā un Skotijā, tiek veiktas apzinātas kampaņas jaukto pāru kērlinga popularizēšanai un, ja šīs programmas nesīs vēlamos kērlinga spēlētāju skaita pieaugumus tad jautko pāru kērlings jau tuvākajā nākotnē varētu tikt iekļauts ziemas Olimpisko spēļu disciplīnās. Jaukto pāru kērlingam no komandu kērlinga ir daudz nozīmīgas atšķirības – katrā komandā spēlē tikai divi spēlētāji (viens vīrietis un viena sieviete) nevis četri, katra komanda spēlē tikai ar sešiem akmeņiem nevis astoņiem un katras komandas viens akmens tiek novietos uz laukuma kā stacionārais akmens pirms katras izspēles (enda) sākuma. Pateicoties tam, ka komandās ir mazāk spēlētāji un tiek izspēlēti mazāk akmeņi, arī spēles garums ir īsāks (46 pretēji 59 min), kas savukārt nodrošina dinamiskāku spēles gaitu.

Ieskatu tam, kas ir jaukto pāru kērlings var gūt Pasaules Kērlinga Federācijas sagatavotajā video materiālā - http://youtu.be/wpgRUe8tEAA

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Sveiciens uzvarētājiem. Liels paldies KH un īpaši Arnim par teicami sagatavoto ledu, kas mazināja iespēju nejaušībām ietekmēt spēles rezultātu. Tāpat paldies tiesnešu darbam un Robertam par čempionāta " aprūpēšanu" ! Dace & Ansis.
2012-10-30 09:27:43
Hip, Hip, Urāāā! :) Lielākie apsveikumi no TKK! :)
2012-10-29 22:21:20

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji