Nedēļas nogalē sāksies jaukto pāru čempionāts

 

Šajā nedēļas nogalē tiks aizvadītas pirmās 2012. gada Latvijas jaukto pāru kērlinga čempionāta spēles. 2012. gada čempionātam ir pieteikušās septiņas komandas, ieskaitot pagājušās sezonas čempionus – Jelgavas kērlinga klubu pārstāvošos Kārli un Vinetu Smilgas (JKK/Smilga Smilga), kā arī bronzas godalgas ieguvušie Dace un Ansis Regžas (SK OB/Regža Regža). Čempionāta dalībnieki aizvadīs savstarpējas apļa spēles, pēc kurām četras labākās komandas aizvadīs pusfinālu un finālu spēles. Pirmās spēles pāri aizvadīs šo sestdien, 2012. gada 13. oktobrī, un jau otrajā spēļu kārtā (pulksten 11:30) tiksies pagājušās sezonas čempionāta uzvarētāji JKK/Smilga Smilga un 2010. gada čempionāta uzvarētāji LKK/Caune Caune. Pilns spēļu grafiks pieejams www.curling.lv lapas sadaļā "Čempionāti/Jauktie Pāri".

Finālu spēles tiks aizvadītas 2012. gada 28. oktobrī pulksten 14:00. Visas 2012. gada Latvijas jaukto pāru kērlinga čempionāta spēles tiks aizvadītas Kērlinga Hallē, Rīgā Biķernieku ielā 121h. Visu spēļu translācijas un rezultātus būs iespējams redzēt www.curling.lv.

Latvijas jaukto pāru kērlinga čempionāta uzvarētāji izcīnīs tiesības pārstāvēt Latviju 2013. gada Pasaules čempionātā, kurš notiks Kanādas pilsētā Fredriktonā no 13. līdz 20. aprīlim (informācija par čempionātu šeit). 2013. gada čempionāts būs tikai sestais pasaules čempionāts jaukto pāru konkurecē, bet šī kērlinga disciplīna strauji attīstās un kļūst populāra. Kērlinga lielvalstīs – Kānādā un Skotijā, tiek veiktas apzinātas kampaņas jaukto pāru kērlinga popularizēšanai un, ja šīs programmas nesīs vēlamos kērlinga spēlētāju skaita pieaugumus tad jautko pāru kērlings jau tuvākajā nākotnē varētu tikt iekļauts ziemas Olimpisko spēļu disciplīnās. Jaukto pāru kērlingam no komandu kērlinga ir daudz nozīmīgas atšķirības – katrā komandā spēlē tikai divi spēlētāji (viens vīrietis un viena sieviete) nevis četri, katra komanda spēlē tikai ar sešiem akmeņiem nevis astoņiem un katras komandas viens akmens tiek novietos uz laukuma kā stacionārais akmens pirms katras izspēles (enda) sākuma. Pateicoties tam, ka komandās ir mazāk spēlētāji un tiek izspēlēti mazāk akmeņi, arī spēles garums ir īsāks (46 pretēji 59 min), kas savukārt nodrošina dinamiskāku spēles gaitu.

Ieskatu tam, kas ir jaukto pāru kērlings var gūt Pasaules Kērlinga Federācijas sagatavotajā video materiālā - http://youtu.be/wpgRUe8tEAA

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji