Ar Latvijas dubultuzvaru noslēdzas Baltijas kauss 2011
Nedēļas nogalē Rīgā, Kērlinga hallē Biķernieku ielā 121h risinājās tradicionālās kērlinga sacensības „Baltijas kauss kērlingā 2011”, kurā piedalījās 6 vīriešu un 4 sieviešu komandas no četrām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.

Sieviešu konkurencē panākumus visās trijās pamatturnīra spēlēs izcīnīja Latvija-3, aiz sevis atstājot Latvija-1, Latvija-2 un Igaunijas komandas. Pusfinālā gan augstāk stāvošās komandas piedzīvoja zaudējumus: Latvija-3 ar 4:6 atzina Igaunijas pārākumu, savukārt Latvija-1 ar 7:8 piekāpās Latvija-2 komandai.

Finālā Latvija-2 pārliecinoši ar 9:3 sešos endos pārspēja Igaunijas vienību, bet cīņā par bronzas medaļām ar 7:6 pārāka bija Latvijas trešā komanda.

Vīriešu konkurencē četras uzvaras piecās spēlēs izcīnīja Latvija-2 komanda, otrajā vietā atstājot Latvija-1 komandu, kas, tikai pateicoties uzvarām savstarējās spēlēs, apsteidza Igaunijas un Krievijas komandas (visām trijām trīs uzvaras un divi zaudējumi). Piekto un sesto vietu ieņēma attiecīgi Lietuva un Latvija-3.

Izšķirošajās cīņās nekādi pārsteigumi nenotika un komandas saglabāja pamatturnīrā ieņemtās vietas. Cīņā par pirmo vietu Latvija-2 sešos endos ar 8:2 pārspēja Latvija-1, trešo vietu izcīnīja Igaunija, kas ar 7:4 pārspēja Krievijas komandu, bet piekto vietu ieņēma Lietuva, kas ar 7:5 pēdējā endā izrāva uzvaru pret Latvija-3 komandu.

Pēc pēdējās spēles Krievijas komandas skips Aleksandrs Orlovs par turnīru izteicās: „Paldies par lielisko turnīra organizāciju! Viss bija lieliski. Krievijas čempionātā ilgu laiku atradāmies vadībā, tikai pašā nosēgumā dažu neveiksmīgu spēļu dēļ ieņēmām ceturto vietu. Šeit sanāca līdzīgs scenārijs.”

Turnīra spēļu rezultāti, komandu sastāvi un cita informācija pieejama sacensību mājaslapā www.curlingbaltic.com.

Baltijas kauss kērlingā tiek rīkots jau sesto gadu pēc kārtas, un tajā tiek aizcinātas piedalīties Baltijas jūrai pugulošo valstu komandas. Šīs ir lielākās reģionālās sacensības pēc Eiropas čempionāta.

Sacensības rīkoja Latvijas Kērlinga asociācija ar Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu.