EJCC 2012 Latvijas izlasei beidzas bez uzvarām

Sestdien Latvijas junioru izlase stājās pretī Austrijas junioru izlasei un piedzīvoja zaudējumu ar 10 - 3. Austrijas juniori spēli sāka daudz precīzāk par mūsu komandu kā rezultātā spēja izmantot mūsu komandas pieļautās kļūdas, kuras komandas treneris Raivis Bušmanis komentēja: „Spēles sākums pret Austriju turpinājās tā pat , kā pēdējie endi spēlē pret Dāniju - nesanāca gandrīz nekas, kamēr pretinieki ļoti labi visu izpildīja. Pirmos četrus endus nesanāca ar savu pirmo akmeni uzlikt sargu, jo tika vai nu iemests mājā, vai neaizmests akmens vispār, kas spēlēja par labu Austriešiem, jo viņi uz take-out metieniem bija stipri labāki kā mēs. Pirmajos divos endos bija situācija, kad Austriešiem 3 akmeņi mājās un Arvim jāsit dubultais, lai kaut kā samazinātu mīnusus - pirmajā endā izdevās izsist, tomēr austrieši ar hammeru paņēma savus 2, savukārt otrajā endā sanāca izsist tikai vienu akmeni un savējais izrullēja ārā no mājas un atkal - 2. Trešajā endā Austriešiem 4 akmeņi mājās, mums jāliek uz 1, novēlota beršana un akmens iekrīt sargos, kā rezultātā - 4 un spēles liktenis principā izšķirts.”. Pēc pārtraukuma puiši spēja „lauzt” spēles gaitu un savā spēlē pieļaut mazāk kļūdu, bet deviņu akmeņu starpība izrādījās par lielu lai spētu izcīnīt uzvaru un neskatoties uz atgūtajiem punktiem tika piedzīvots zaudējums 10 – 3.

Svētdien tika izspēlētas finālspēles EJCC 2012, kurās noskaidrojās Pasaules junioru čempionāta dalībnieki. Puišu konkurencē tikās divas komandas, kuras grupu aplī vēl nebija piedzīvojušas zaudējumu, Krievijas (skips – Evgeny Arkhipov) un Itālijas (skips – Andrea Pilzer) jaunieši. Finālspēlē stiprāki izrādījās Itālijas juniori, kuri svinēja uzvaru ar 3 – 2. Atzīstams ir arī mūsu kaimiņu valsts Igaunijas (skips – Harri Lill) sniegums puišu konkurencē, kur tika izcīnīta trešā vieta kopvērtējumā. Arī meiteņu konkurencē tiesības piedalīties 2012. gada Pasaules junioru čempionātā izcīnīja Itālijas jaunietes (skips – Federica Apollonio), kuras ar 5 – 2 uzvarēja turnīra mājinieces no Dānijas (skips – Stephanie Nielsen).

Latvijas junioru izlases sniegumu Eiropas junioru kvalifikācijas turnīrā lūdzu novērtēt komandas trenerim Raivim Bušmanim: „Puišiem nedaudz "škrobe", ka netika izcīnīta neviena uzvara, līdz ar ko arī loģisks secinājums no viņiem pašiem, ka ir jātrenējas tālāk un cītīgāk!!! Tomēr puiši uzskata, ka nospēlējuši savu spēju līmenī (neskaitot septīto endu pret Poļiem, spēles pret Dāniju pēdējos endus un pašas pēdējās spēles pirmo pusi). Gribētos atgādināt, ka puiši trenējas tikai nepilnu pus gadu (izņemot Arvi), kamēr visi, kas nāca pretī ir ar vairāku gadu pieredzi šajā turnīrā vai arī nodarbojas ar kērlingu stipri ilgāk nekā mūsējie. Arvim arī šī bija debija kā skipam, jo līdz šim viņš spēlējis tikai 1. vai 2. numura pozīcijā, līdz ar ko dažās vietās tika pieņemti varbūt ne tie taktiski pareizākie lēmumi, bet kopumā taktika bija laba. Patīkami bija tas, ka visās spēlēs (izņemot pēdējo) nekritām ārā uz pretinieku fona, bet gan labi turējāmies pretī un pat bija labas iespējas izcīnīt uzvaras gan pret Poļiem, gan Nīderlandi. Tā pat ļoti labi nospēlējām pret  Krieviju, kas tūlīt finālā sacentīsies ar Itāliju par ceļazīmi uz Pasaules junioru čempionātu.
Kopumā puišiem šī bija neatsverama pieredze, kas noderēs nākotnē un ļaus turpmāk cīnīties par uzvarām katrā spēlē. Kā saka - gaiss ir apostīts un tagad tik uz priekšu! 
Noskaņojums visiem ir labs, vakar jautri pasēdējām Slovēņu numuriņā - apmēram 30 cilvēki dziedāja karaoki, labi pavadīja laiku, puiši sapazinās arī ar citām komandām tā kā viss ir kārtībā! 

Paldies visiem par atbalstu! Uz tikšanos Rīgā!”

Latvijas Kērlinga asociācija un Latvijas junioru izlase vēlas pateikties Talsu novada Domei, Jelgavas Sporta Servisa Centram un SIA „Talsu Namsaimnieks” par izrādīto atbalstu jauniešu kērlingam!

Visu spēļu statistika ir atrodama www.ejcc2012.com un http://results.worldcurling.org

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

 

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji