Latvijas izlasēm Eiropas kērlinga čempionātā melnā diena - papildināts
[Papildināts - komentārs no Latvijas sieviešu izlases trenera]

Eiropas kērlinga čempionātā B divīzijā piektā sacensību diena Latvijas izlasēm izrādījās neveiksmīga. Vīriešu komanda zaudēja Somijai un Izraēlai, bet sieviešu izlase atzina Polijas un Norvēģijas izlašu pārākumu. Neskatoties uz to sieviešu izlase ir iekļuvusi sacensību pusfinālā, savukārt vīriešu izlasei jāuzvar Anglija un jācer uz citu spēļu labvēlīgu iznākumu.

Latvijas vīriešu izlase šodien aizvadīja divas spēles Eiropas čempionātā. Rīta spēlē pretim stājās grupas favorīte Somija. Spēles sākums izvērtās ne tik labs, jo pēc četriem endiem mūsu komanda iedzinējos ar 1:5. Pēc pārtraukuma Latvijas izlase sāka savu atspēlēšanos gājienu, kad astotajā, devītajā un 10.endā tika nozagts pa punktam, panākot neizšķirtu 6:6 un ekstra endu. Izšķirošajā fāzē mūsu izlasei tomēr neizdevās nozagt vēl vienu punktu, lai spēli uzvarētu, līdz ar to piedzīvots pirmais zaudējums čempionātā ar 6:7.

Latvijas vīriešu izlases spēlētāja Arta Zenteļa komentārs pēc spēles ar Somijas izlasi:
„Spēle aizritēja ļoti līdzīgi. Nelielas kļūdas ceturtā endā izskaņā noveda pie trīs zaudētiem punktiem. Nākamajā endā gan radās iespēja uzreiz atspēlēties trīs punktus, bet somu skips uzmeta lielisku dubulto teiku caur savu sargu, bet mums neizdevās pēdējo teiku saglabāt mājā, tāpēc guvām tikai vienu punktu. Turpinājumā neatlika nekas cits kā zagt. Komanda parādīja lielisku cīnītāju garu un izdevās atspēlēties līdz pat ekstra endam. Diemžēl tajā somi pēdējo akmeni ielika četru pēdu aplī un sagādāja mums pirmo zaudējumu.”

Otrajā dienas spēlē Latvijas vīriešu izlase devās cīņā pret Izraēlas izlasi. Spēles sākums spraigs, neviena no komandām neiegūst pārsvaru, ejot pārtraukumā rezultāts 3:2 par labu Latvijai. Sestajā endā ar pēdējā akmens tiesībām Izraēla iegūst divus punktus, kam seko divi pēc kārtas nozagti endi, kas pavērš rezultātu viņiem par labu 7:3. Devītajā endā mūsu komanda spēj iegūt tikai vienu punktu, kas ir par maz, lai atspēlētu zaudēto. Līdz ar to piektā sacensību diena noslēgta ar otru zaudējumu 4:7 pret Izraēlas izlasi.

Latvijas vīriešu izlases spēlētāja Arta Zenteļa komentārs pēc spēles ar Izraēlas izlasi:
„Kā jau varēja gaidīt, tad ļoti smaga un līdzvērtīga spēle. Ceturtajā endā pirmo reizi šī čempionāta laikā ļāvām pretiniekiem nozagt endu. Izpildot sarežģītu dubulto teiku, izdevās izsist tikai vienu akmeni, bet otrs tikai nedaudz tika pastumts un deva punktu Izraēlai. Līdz pārtraukumam gan ar pacietīgu spēli atkal izvirzījāmies priekšā. Pēc pārtraukuma divas reizes ledus īpatnību dēļ neizdevās izsist atvērtu akmeni mājas malā, kas vienkāršā situācijā noveda pie zaudētiem diviem punktiem. Septītajā endā neizdevās pietiekami veiksmīgi ieslēpt akmeņus, tāpēc pēdējais akmens bija jāliek četrās pēdās. Diemžēl tas apstājās nedaudz par tālu un pretinieks ieguva trīs punktu handikapu. Lai arī kā centāmies atspēlēties, Izraēla spēlēja pietiekami precīzi, bet ledus šoreiz nebija mūsu sabiedrotais. Atliek vien rīt grupas pēdējā spēlē pārspēt Angliju un cerēt, ka visi pārējie apstākļi mums būs labvēlīgi.”

Latvijas sieviešu izlase savā šīs dienas pirmajā spēlē tikās ar Polijas izlasi, kurai vairs nebija nekādu izredžu kvalificēties izslēgšanas spēlēm. Tas neliedza polietēm izrādīt pretestību, kad ejot pārtraukumā viņas atradās vadībā ar 6:2, jo spēles ceturtajā un piektajā endā kopā tika nozagti trīs punkti. Zagšana turpinājās arī sestajā endā, kad rezultātam tika pievienots vēl viens punkts, kas Latvijas izlasi nostādīja nepatīkamā situācija, esot iedzinējos ar 2:7. Lai gan turpmākajos trīs endos izdevās atspēlēties līdz 6:7, tomēr 10.endā Polijas izlase izcīnīja punktu, nodrošinot Latvijai vēl vienu zaudējumu čempionātā ar 6:8.

Otro un pēdējo apļa turnīra kārtas spēli Latvijas sieviešu izlase aizvadīja pret tā brīža grupas favorīti Norvēģiju. Pirmajā endā ar pēdējā akmens tiesībām neizdevās iegūt punktus, kas ļāva norvēģietēm vienu nozagt. Turpinājumā līdz pārtraukumam pret Latvijas izlases iegūto vienu punktu Norvēģija ieguva divus, rezultātā 2:5 nonākam iedzinējos. Nākamajos divos endos izdodas atspēlēt divus punktus un pietuvināties rezultātā 4:5, bet devītajā endā, paņemot trīs punktus, pirmo reizi spēlē izvirzīties vadībā 7:6. Tomēr 10.endā Norvēģija izlase iegūst divus punktus, kas tai nodrošina uzvaru ar 8:7.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Norvēģijas izlasi:
„Spēle diezgan saturīga, lai gan rezultātam nebija lielas nozīmes. Šajā spēlē bija svarīgi atjaunot spēles pavedienu, kas rīta spēle pret Poliju nedaudz tika pazaudēts.”

Vīriešu izlasei vēl viena grupas turnīra spēle pret Angliju, kas arī noteiks vai tā iekļūs savas grupas labāko trijniekā un turpinās cīņu par 1.vietu B divīzijā. Savukārt sieviešu izlase jau pirms pēdējām divām spēlēm nodrošināja sev vietu pusfinālā, atlika tikai noskaidrot vietu sadalījumu. Tehnisku iemeslu dēļ Igaunijas un Lietuvas spēle tika atlikta uz 23.novembra plkst. 13:00 (pēc Latvijas laika), tomēr jau tagad ir skaidrs, ka Latvijas sieviešu izlase pusfinālā tiksies ar Igauniju, bet otrs pusfināls būs starp Norvēģiju un Somiju.

Eiropas kērlinga čempionāts norisinās no 17. līdz 25.novembrim Šveices pilsētā Sanktgallenē.

Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Kārlis Smilga, Artis Zentelis, Jānis Klīve, Didzis Pētersons, Aivars Avotiņš.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Madara Bremane, treneris Ritvars Gulbis.

7

Izlases Eiropas kērlinga čempionātā piedalās ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Isostar atbalstu.

Autore: Linda Mangale