Latvijai dramatisks zaudējums pret Japānu

Latvijas olimpiskā komanda ļoti dramatiskā spēlē piekāpjas Japānai ar 7 – 9, bet saglabā vēl teorētiskas iespējas iekļūt play-off. Pēc zaudējuma Japānai mūsu sportistes dala piekto vietu kopvērtējumā ar Norvēģijas sportistēm un abām komandām pēc aizvadītām četrām spēlēm ir viena uzvara un trīs zaudējumi.

Spēle pret Japānas valstvienību izvērtās par īstu trilleri un pēc neveiksmīgiem pirmajiem trīs endiem, pēc kuriem atradāmies iedzinējos ar 1 – 4 Ivetas Stašas-Šaršūnes komanda guva sešus bezatbildes punktus un pēc septītā enda  izrāvās vadībā ar 7 – 4, taču nākamajos divos endos tika pieļautas vairākas kļūdas un Japāna spēja gūt četrus punktus un uzsākot desmito endu būt vadībā ar 7 – 8. Desmito endu Ivetas Stašas-Šaršūnes komanda uzsāka ar pēdējā akmens priekšrocību, bet tika pieļauta liela Japānas komandas akmeņu koncentrācija mājas vidū un ar pēdējo akmeni bija jātrāpa pašā mājas centrā, bet metiens mūsu sportistēm neizdevās un Japāna nozaga vēl vienu punktu un svinēja savu trešo uzvaru turnīrā.

Pēc emocionāli grūtās spēles Latvijas komandai, lūdzu komentāru izlašu galvenajai trenerei Karijai Vilmsai (Karri Willms) un arī viņa bija neizpratnē par zaudēto spēli:

„Šī bija smaga spēle, tā kā es domāju, ka spēle bija mūsu rokās, tikai pēdējos endos sākām pielaist dažas kļūdas un nespējām izpildīt metienus un spēli nobeigt. Pirmie septiņi endi bija ļoti labi, viss gāja no rokas un mēs spēli kontrolējām. To varēja redzēt arī uz rezultātu tablo – mēs dažus endus nozagām, guvam divus punktus, kas ir ļoti labi, jo ir bijušas grūtības ar vairāk kā viena punkta gūšanu endā vairākās spēlēs, ta kā jā, tikai pašas spēles beigas.... mums bija pēdējā akmens tiesības lai novestu spēli līdz beigām. Ko vēl var piebilst.”

Karri Willms komentārs oriģinālvalodā  - „It was a tough game because I think we had it all the way through, just towards the last few ends we started to make a few mistakes, a few too many, and were not able to execute and finish it off. First seven ends were very good, everything went well and we were in control. You could see that on the scoreboard, we stole some ends, even got a deuce, which is good. It has been tough for us getting duces in the other games, so yes, just the end.... we had the hammer coming home. What else can I say.”

Kopvērtējums Olimpiskā kvalifikācijas turnīra sieviešu konkurencē:

Vieta

Komanda

Spēles

Uzvaras

Zaudējumi

1

Ķīna

3

3

0

1

Japāna

3

3

0

3

Vācija

3

2

1

4

Čehija

4

2

2

5

Latvija

4

1

3

5

Norvēģija

4

1

3

7

Itālija

3

0

3

Latvijas komandas spēļu grafiks:

13.12.2013.

9:00

Latvija – Ķīna

14.12.2013.

9:00

Čehija – Latvija

15.12.2013.

9:30

1 v 2 (uzvarētājs kvalificējas OS)

 

17:30

1v2 zaudētājs v 3 (uzvarētājs kvalificējas OS)

13. decembrī spēle pret Ķīnu (13.12.2013. pl. 9:00) tiks rādīta LTV7 tiešraidē un spēli komentēs ilggadējie Latvijas vīriešu izlases spēlētāji Ritvars Gulbis un Aivars Avotiņš. Spēles iespējams būs vērot arī www.youtube.com/WorldCurlingTV.

Spēle Latvija – Japāna World Curling TV YouTube kanālā – http://bit.ly/1j0ojKi

Paralēli sieviešu kvalifikācijas turnīram norisinās arī vīriešu konkurences cīņa par pēdējām vietām 2014. gada OS un šeit piedalās astoņas komandas – Vācija, ASV, Francija, Čehija, Jaunzēlande, Japāna, Koreja un Somija.

Latvijas olimpiskās komandas sastāvs dalībai Olimpiskajā Kvalifikācijas Turnīrā: skips – Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Zanda Bikše, Una Ģērmane, Žaklīna Litauniece ,nacionālo izlašu trenere – Karri Willms, komandas trenera palīgs – Dace Munča

Latvijas izlašu spēļu rezultāti būs atrodami www.facebook.com/LatvianCurling vai arī www.twitter.com @LatvianCurling vai arī www.curling.lv

Kvalifikācijas turnīra oficiālā lapa (un online rezultāti) http://www.sochi2014.curlingevents.com

Spēļu video translācijas www.youtube.com/WorldCurlingTV

Latvijas Kērlinga Asociācijas vēlas pateikties Izglītības un Zinātnes Ministrijai, Latvijas Komandu Sporta Spēļu Asociācijai, Jelgavas Pilsētas Domei un kompānijai Isostar par atbalstu Latvijas kērlinga izlasēm.

Latvijas Kērlinga Asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Foto ©2013 WCF/Richard Gray

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji