Latvijas izlasēm smaga diena Eiropas čempionātā

Pirmās uz spēles laukuma kāpa Latvijas sieviešu izlases dalībnieces, kuru rīta spēle bija paredzēta pret Čehijas valstvienības sportistēm. Pirms pašas spēles tika ievērots ļoti emocionāls un aizkustinošs klusuma brīdis pieminot Zolitūdes traģēdijā bojā gājušos.

Paša spēle tika uzsākta ļoti uzmanīgi un pēc apmaiņas ar punktiem pirmajos divos endos, trešais un ceturtais ends tika aizvadīti bez punktu gūšanas, taču pirms paša spēles pārtraukuma Čehijas valstvienība spēja iepīt Evitas Regžas komandu viņām neertā pozīcijā, kas vainagojās ar trīs punktu guvumu un mūsu komanda spēles pārtraukumā iegāja pie rezultāta 1 – 4.  Nākamajos endos tika mēģināts dzīties pakaļ spēlei un cīnīties par punktiem, bet lielā mērā pateicoties Čehijas komandas kapteines Annas Kubeškovas (Anna Kubeskova) ļoti precīzai spēlei tas it ne maz neizdevās. Sestajā endā Čehijas pārstāves guva vēl trīs punktus un septītajā vēl četrus. Pēc šī punktu zaudējuma Latvijas izlase pie rezultāta 1 – 11 izvēlējās spēli neturpināt. Pēc spēles komandas treneris Ansis Regža izteicās, ka „Spēles sākums nebija slikts un mazas kļūdiņas uz pirmo trījnieku un es uzsveru, ka mazas, tad bija vajadzīgs viens super metiens un viņš nesanāca. Un tas pie tam vēl bija tāds, ka mēs vai nu uzbrūkam ar trīs vai, bija tas vai nu. Viņas izsit un tad jau nācās vienkārši glābties. Pēc tam vienkārši neaizgāja spēle, riktīgi neaizgāja. Pretinieks nospēlēja ļoti labi, pēc manas statistikas viņas izpildījums bija 88%. Skips nospēlēja ļoti labi, ļoti labi. Čehietes bija stiprākas šodien, tieši šodien. Mēs trāpijāmies tad kad viņām spēle gāja no rokas.”

Vakara spēlē mūsu meitenes stājās pretī Krievijas sportistēm un šo spēli, kā par nožēlu, mēs sākām tā pat kā beidzām iepriekšējo. Pirmajā endā Krievija izmantoja mūsu pieļautās kļūdas lai gūtu 5 punktus un tas jau uz reiz noteica spēles tālāko gaitu. Nākamajos divos endos tika nozagts vēl pa punktam un pēc trīs endiem rezultāts jau 0 – 6. Ceturtajā endā Evitas Regžas komanda uz īsu brīdi parādīja savu īsto spēli un guva 2 punktus, bet kā par nožēlu nākamajā endā Krievija spēja atbildēt ar vēl vienu četru punktu guvumu. Pēc sestā enda, kad netika gūti punkti tika pieņemts lēmums arī šo spēli beigt priekšlaicīgi, jo rezultāts uz tablo rādīja 2 – 10. Pēc spēles ļoti drūmais komandas treneris Ansis Regža bija visai īss savos komentāros: „Baigi grūti kaut ko teikt pēc tādas spēles. Kaut kas ir noticis, varbūt tā ir Zolitūdes traģēdija ko no rīta pieminēja un kādai spēlētājai tas „iesēdās” par daudz dziļi. Nav daudz ko teikt, rīt jauna diena un šodien maksimāli daudz jāizguļas, jāatpūšas, jāsaņemās, jo mūs reāli viss sākas rītdien.”

Starp sieviešu konkurences spēļu kārtām vīriešu izlase aizvadīja savu šodienas vienīgo spēli pret pieredzējušo un spēcīgo Skotijas izlasi. Šajā spēlē mūsu vīriešu komanda parādīja ļoti labu un spēcīgu spēli, pirmajā endā bez pēdējā akmens tiesībām gūstot punktu. Tālākajā spēlē komandas apmainījās ar divu punktu guvumiem trešajā, ceturtajā un piektajā endā un spēles pārtraukumā minimālā vadībā atradās Skotijas sportisti ar rezultātu 3 – 4. Nākamajos četros endos Ritvara Gulbja komanda parādīja ļoti labu un skaistu spēli gūstot trīs punktus un desmito endu jau uzsākot ar nelielu pārsvaru 6 – 5. Pedējais spēles ends tika izspēlēts ļoti saspringtā gaisotnē, taču tika pieļauta pārlieku liela akmeņu koncentrācija mājas vidū, kuru komandas kapteinis Ritvars Gulbis ar saviem pēdējiem metieniem mēģināja labot, izpildot divus labus take out metienus, taču arī tas izrādījās par maz un Skotija spēja gūt tai nepieciešamos 2 punktus un svinēt uzvaru 6 -7. Par spēli komentē nacionālo izlašu trenere Karija Vilmsa (Karri Willms): „Šī bija laba spēle. Tā noteikti nāca par labu puišu pārliecībai savos spēkos. Es vēl šī čempionāta laikā nebiju redzējusi, ka puiši būtu tik fokusēti un viņi beidzot rod kopīgu valodu uz laukuma kas liecina par to, ka esam uz augšup ejošas trajektorijas. Tā bija patiešām lieliska spēle, vienīgi nedaudz žēl par dažiem nevieksmīgiem taktiskiem lēmumiem pēdējā endā. Bija nepieciešams sist jau ar Normunda pēdējo akmeni lai pavērtu spēles laukumu, bet tā vietā mēs gājām uz laukuma centru, kas deva viņiem vēl vienu iespēju. Tad Ritvaram bija jāsit lai iestumtu savu akmeni un šeit nebija daudz ko varējām padarīt. Bet vēlreiz uzsveru, kopumā spēle bija ļoti pozitīva. Jāatzīst, ka Skotija nespēlēja tik labi cik tā spēj, un pirmais komandas trijnieks izspēlēja brīnišķīgus metienus lai kompensētu sava skipa kļūdas kuram šis ir bijis ļoti grūts turnīrs. Izpildījuma procenti to neatspoguļo, bet mēs noteikti izpildījām pareizos metienus, pareizajos brīžos. Tā kā es ceru, ka šī spēle palielinās viņu pārliecibu savos spēkos pirms nākamajām spēlēm.”

Komentārs oriģinālvalodā: „It was a good game. It was a game that was good for their confidence. This game they are the most focused I’ve seen them since we have arrived here and they are actually gelling so we can see that we are climbing, going on an upward pace. It was a great game, shame about a couple of bad tactical calls at the end. We should have hit with at least Normunds  last rock to open it up but we drew in which gave them another opportunity. Then Ritvars had to hit for the tap back and there was not much we could do. But overall I think it was positive. I have to admit that Scotland were not at the top of their game either and the front three made some incredible shots to compensate for their skip who has been having trouble the whole tournament. The precentages don’t show this either but we definately made the right shots at the right time. So I hope this will boost their confidence ahead of next games.”

Latvijas izlases turpinās cīņas Eiropas čempionātā arī rītdien, 26. novembrī. Rīta spēli pulksten 9:00 aizvadīs Latvijas vīriešu izlase kurai stāsies pretī Šveices valstvienības sportisti, savukārt pēcpusdienas spēlē pulksten 17:00 mūsu pretinieki būs Krievijas sportisti. Sieviešu izlasei rīt arī paredzētas divas spēles – pulksten 13:00 pret Dānijas izlasi un 21:00 pret Itālijas izlasi.

Kopvērtējums vīriešu konkurencē

 

Kopvērtējums sieviešu konkurencē

1

Dānija

5

5

 

1

Skotija

5

5

1

Norvēģija

5

5

 

1

Šveice

5

5

3

Skotija

5

3

 

3

Krievija

5

3

3

Šveice

5

3

 

3

Zviedrija

5

3

3

Zviedrija

5

3

 

5

Čehija

5

2

6

Latvija

5

2

 

5

Dānija

5

2

7

Čehija

5

1

 

5

Vācija

5

2

7

Somija

5

1

 

8

Itālija

5

1

7

Francija

5

1

 

8

Latvija

5

1

7

Krievija

5

1

 

8

Norvēģija

5

1

 

Latvijas vīriešu izlases sastāvs dalībai 2013. gada Eiropas Kērlinga Čempionātā: Ritvars Gulbis (skips), Normunds Šaršūns, Aivars Avotiņš, Artūrs Gerhards, Raivis Bušmanis, treneris – Roberts Krusts, nacionālo izlašu trenere – Karri Willms.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs dalībai 2013. gada Eiropas Kērlinga Čempionāta: Evita Regža (skips), Dace Regža, Ieva Bērziņa, Žaklīna Litauniece, Iluta Linde, treneris – Ansis Regža, nacionālo izlašu trenere – Karri Willms.

Latvijas kērlinga izlašu spēļu rezultātiem iespējams sekot www.ecc2013.curlingevetns.com kā arī www.facebook.com/latviancurlingwww.twitter.com@LatvianCurling un www.curling.lv

Latvijas Kērlinga Asociācija vēlas pateikties Latvijas Republikas Izglītibas un Kultūras Ministrijai un kompānijām ISOSTAR un Goldline par izrādīto atbalsu Latvijas kērlinga izlasēm.

Latvijas Kērlinga Asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Photo © WCF/Richard Gray

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji