Latvijas izlases startē 2013. gada Eiropas kērlinga čempionātā

2013. gada Eiropas Kērlinga Čempionāts norisināsies Norvēģijas pilsētā Stavangerā no 23. līdz 30. novembrim un dalību tajā ir izcīnījušas Eiropas stiprākās 10 vīriešu un 10 sieviešu kērlinga izlases, kuru skaitā ir arī Latvijas vīriešu un sieviešu izlases un šis būs otrais Eiropas čempionāts, kura augstākajā divīzijā piedalās gan mūsu sieviešu, gan vīriešu izlases.

Šī gada Eiropas čempionāts notiek zem 2014. gada Ziemas Olimpisko spēļu zvaigznes un šī būs laba iespēja Eiropas stiprākajām kērlinga komandām salīdzināt spēkus pirms Olimpiādes. Jāmin arī, ka Eiropas čempionāta A grupa darbojas arī kā kvalifikācija Pasaules čempionātam un labākās astoņas komandas tieši Stavangerā iegūs iespēju piedalīties 2014. gada Pasaules Kērlinga Čempionātā.

Vīriešu konkurencē Latvijas izlasei būs jāstājas pretī Zviedrijas, Čehijas, Dānijas, Somijas, Francijas, Norvēģijas, Skotijas un Šveices sportistiem. Par čempionāta favorītiem tiek uzskatīta Zviedrijas izlase Niklasa Edina vadībā vai arī čempionāta mājnieki Norvēģijas izlase Tomasa Ulsruda vadībā. Reāli pretendenti uz dalību spēlē par zelta medaļām kā vienmēr ir arī Skotijas sportisti.

Latvijas viriešu izlases spēļu grafiks (spēļu sākums pēc Latvijas laika) –

23.11.2013.

   

09:00

Latvija

Norvēģija

20:30

Latvija

Somija

24.11.2013.

   

13:00

Francija

Latvija

21:00

Latvija

Dānija

25.11.2013.

   

15:00

Skotija

Latvija

26.11.2013.

   

09:00

Latvija

Šveice

17:00

Latvija

Krievija

27.11.2013.

   

10:00

Zviedrija

Latvija

20:00

Čehija

Latvija

Latvijas vīriešu izlases spēli pret Zviedriju būs iespējams vērot kanāla Eurosport tiešraidē 27.11.2013. pulksten 10:00

Pēc ierašanās čempionāta norises vietā lūdzu Latvijas vīriešu izlasi atbildēt uz dažiem jautājumiem par sagatavošanās posmu un gaidāmajām sacensībām -

Kāds noskaņojums komandai pirms atbildīgajām čempionāta spēlēm?

Noskaņojums labs, esam aizvadījušī labu treniņprocesu, labi pastrādāts, gan uz ledus, gan ārpus ledus. Visas spēles būs saspringtas un atlaides neviens nedos, jo liela daļa pārējo komandu aktīvi gatavojas Sočiem. 

Kā izvērtējat savu gatavību dalibai čempionātā ņemot vērā izmaiņas komandas sastāvā un citus aspektus?

Vasaras sākumā Roberta trauma radīja bažas vai paspēsim pienācīgi sagatavoties, bet Artūrs lieliski iekļāvās komandā un salidzinoši īsā posmā ir ļoti uzlabojis savu sniegumu. Pašlaik komanda ir ļoti labi saspēlējusies, lai aizvadītu Eiropas čempionātu. Papildus pirmo reizi mums uz Eiropas čempionātu ir rezervists - Raivis, kas palīdzēs labāk sagatavoties spēlēm un ja nepieciešams aizvietot kādu no pamatsastāva. 

Komanda aizvadīja apjomīgu sagatavošanās posmu, kas iekļāva vairākus augsta līmeņa turnīrus. Kādi ir komandas ieguvumi un mācības no aizvadītajiem turnīriem?

Turnīri bija saspringti, nevienā turnīra netikām ārā no grupas, bet pēdējos trīs turnīros bijām ļoti tuvu un daudz ļoti saspringtu spēļu. Interesantākais bija pārbaudīt mūsu berzšanas spējas Champery, kur izrādijās, ka Normunds ir viens no labākajiem Eiropā!!! 

Kā vērtējat sadarbību ar Latvijas nacionālo izlašu treneri Karri Willms?

Nacionālās treneres Karri Willms piedalīšanās sagatavošanās posmā bija ļoti noderīga, domājam, ka viņas pienesums čempionātam būs ļoti nozīmīgs. Protams žēl, ka viņa nevarēja piedalīties visos turnīros, tas būtu palīdzējis vēl labāk sagatavoties.

Kā vērtējat savus pretiniekus ECC? Pirmā spēle, tā pat kā 2011. gada Maskavas ECC ir pret Norvēģijas izlasi un Tomasu Ulsrudu - vai esat viņam sagatavojuši pārsteigumu?

Tagad jau visas komandas ir spēlējušas pret mums gan Eiropas čempionātā, gan turnīros līdz ar ko vairs neesam melnais zirdziņš, bet jebkurā gadījumā visiem pretiniekiem pret mums spēlēt būs grūti - mēs cinīsiemies par uzvaru katra spēlē.

Kādi ir jūsu mērķi čempionātam?

Rezultāta mērķis ir divi: saglabāt vietu A grupā un tikt uz pasaules čempionātu.

Prognozes par čempionāta top 3 un pēdējo 2 vietu ieguvējiem?

Mūsu kopējā prognoze:

1.vieta - Zviedrija

2.vieta - domas dalījās līdzīgi Novēģija/Šveice

3.vieta - Dānija

9.vieta - Somija

10.vieta - Francija

Kādi novēlējumi līdzjutējiem Latvijā?

Turiet īkšķus, sūtiet sveicienus, kā arī skataties Eurosport kanālā spēli Latvija-Zviedrija.

 

Latvijas vīriešu izlases sastāvs dalībai 2013. gada Eiropas Kērlinga Čempionātā: Ritvars Gulbis (skips), Normunds Šaršūns, Aivars Avotiņš, Artūrs Gerhards, Raivis Bušmanis, treneris – Roberts Krusts, nacionālo izlašu trenere – Karri Willms.

Latvijas sieviešu izlase arī cīnīsies par uzvarām Eiropas čempionāta A grupā un sieviešu sacensībās konkurence nav ne mazāk sīva. Arī šeit piedalās desmit spēcīgākās Eiropas komandas un Latvija stāsies pretī Čehijas, Dānijas, Krievijas, Vācijas, Itālijas, Norvēģijas, Skotijas, Zviedrijas un Šveices. Sieviešu konkurencē galvenās sacensību favorītes ir Skotijas sportistes, kuras 2013. gada martā Rīgā izcīnīja Pasaules Čempionātu kā arī 2012. gada Eiropas Čempionāta uzvarētājas Krievijas sieviešu izlase. Arī Zviedrijas izlase noteikti minama kā favorīte, jo gan pagājušajā Eiropas, gan Pasaules čempionātā Margaretas Sigfridsones komanda bija ļoti tuvu dalībai finālā.

Latvijas sieviešu izlases spēļu grafiks (spēļu sākums pēc Latvijas laika) –

23.11.2013.

   

15:30

Latvija

Vācija

24.11.2013.

   

09:00

Latvija

Skotija

17:00

Šveice

Latvija

25.11.2013.

   

10:00

Čehija

Latvija

20:00

Latvija

Krievija

26.11.2013.

   

13:00

Latvija

Dānija

21:00

Latvija

Itālija

27.11.2013.

   

15:00

Zviedrija

Latvija

28.11.2013.

   

09:00

Norvēģija

Latvija

Pirms komandas došanās uz Eiropas čempionātu uz īsu sarunu lūdzu komandas skipu Evitu Regžu.

Kāds komandas noskaņojums pirms došanās uz Eiropas čempionātu?

Komanda jūtas labi. Gatava cīnīties ar Eiropas labākajām komandām. Ir padarīts gana liels darbs un ir pārliecība, ka esam izdarījušas to ko varējām izdarīt lai sagatavotos. Vienmēr jau var vēlēties labāk un vairāk, bet ņemot vērā visus pārējos ārpus pienākumus esam izdarījušas visu maksimālo. Daudz trenējušās, braukājušas uz turnīriem, aizvadījušas treniņspēles, lai iegūtu tādu pārliecību, ka esam sasniegušas tuvu savu optimālo līmeni, lai varētu attiecīgi nostartēt un pārstāvēt Latviju.

Jūs esat aivadījušas nozīmīgu un apjomīgu sagatavošanās posmu – turnīrs Stokholmā, treniņnometne Kanādā. Kā vērtē šos pasākumus?

Kanādas brauciens bija ļoti labs ar to, ka bija iespēja spēlēt gandrīz tādā pašā atmosfērā kā būs Eiropas čempionātā – liela hokeja halle, skatītāji, kameras, mikrofoni, spēlēšana pret pasaules stiprākajām komandām. Nav tikai tā ka redzam Īvu Muirhedu tikai televizora ekranā, bet mēs pret viņu arī spēlējam un nospēlējām ļoti labu spēli un rodas tā pārlieciba, ka Jā, mēs varam.

Ja skatamies tikai uz „sausiem” rezultātiem tad, jā – Kanādā visas spēles zaudējām, bet visas spēles bija līdzvērtīgas un komandas sniegums ar katru spēli uzlabojās un to arī apliecināja treneri. Kopumā liekas, ka nospēlējām labi.

No skipa pozīcijas skatoties ko dod spēlēšana šādos turnīros?

Spēlēšana augsta līmeņa turnīros noteikti palīdz, jo Eiropas čempionātā ledus vairāk „krīt” un arī Kanādā ledus bija ar lielu kritienu un varēja spēlēt klasisko spēli – sargs aiz sarga. Rīgā diezgan ilgu laiku bija tā kā grūti spēlēt šādu klasisku spēli un tikai pēdējās nedēļās tas bija iespējams. Skaidrs, ka arī akmens slīdēšanas ārtumi ir krietni savādāki. Tā kā tā visa bija neatsverama pieredze Norvēģijai – izbaudīt atmosfēru, ledu un tā tālāk. Tomēr Rīgā Kērlinga Hallē, atmosfērā kur neviens tevi netraucē spēlēt ir daudz savādāk.

Vai Eiropas čempionātā ir kādas pretinieces ko īpaši vēlaties satikt?

Tā pret ko īpaši gribētos uzspēlēt nav, pret visām komandām gatavosimies vienlīdzīgi un ar vienādu attieksmi – iet un cīnīties. Protams ir tādi provizoriski, ne gluži ērtāki, bet pretinieces pret kurām būtu iespējami gūstamas uzvaras, bet kopumā noskaņosimies vienādi. Nu protams ar attiecīgu stratēģiju pretiniekam, bet noteikti nav neviena tāda komanda ko mēs uztvertu nenopietni vai arī tā, ka nav vispār iespēju.

Ar Latvijas kērlinga izlasēm pirmo reizi strādāja nacionālā trenere. Vai tas jūsu komandai ir ko nesis?

Protams jebkurš cilvēks ir labs papildinājums, daudz ko no viņas esam mācījušās. Sastrādājāmies labi un tika dots daudz labu ideju un ieteikumu. Noteikti jāuzsver tas cik viegli ar treneri bija komunicēt.
Vēl par treneriem gribu piebilst, ka mums ir ļoti paveicies šajā sagatavošanās posmā, jo neesam darījušas ne vienu organizatorisko darbu. Pa lielam runājot mūsu atbildība bija sakrāmēt čemodānus un aizbraukt uzspēlēt turnīros un tas noteikti ir ļoti liels pluss un tāpēc liels paldies komandas trenerim Ansim par vislielāko ieguldījumu komandas organizatoriskajā darbā. Tiešām liels paldies Ansim par lielo darbu ko viņš nesavtīgi ir ieguldījis lai palīdzētu mums sasniegt savus mērķus.

Kādi mērķi ir komandai Eiropas čempionātā?

Protams saglabāt vietu A grupā un tad jau tas otrs mērķis ir tikt vēlreiz uz Kanādu, uz Pasaules čempionātu.

Ņemot vērā, ka uzvaru skaits kas nepieciešams lai saglabātu vietu A grupā pēdējos gados ir palicis aizvien lielāks, kādu vietu prognozējat sev?

Nu es tā kā prognozēt neko negribu, jo kā jau teicu – visas spēles uztveram kā tādas kurās jāiet un jācīnās un var zvaigznes sastāties tā ka zaudējam komandām, kuras teorētiski jāuzvar un var gadīties arī pa visam pretēji – uzvarēt komandas, kuras nemaz sākotnēji nebija cerības uzvarēt.

Kādas ir tavas prognozes par gala vietu sadalījumu?

Nu ja jāpasaka uzvarētaju, es laikam liktu uz Skotiju. Kanādas turnīra pirmās divas spēles viņām arī nebija īpaši veiksmīgas, bet pēc tam viņa spēj ieslēgt kādu papildus ātrumu un viss notiek.

Kuru vietu gala rangā prognozējat sev?

Par savām prognozēm ir grūti teikt. Manā vadībā, gan citā sastāvā, Šveicē mēs izcīnījām tiesības palikt A grupā ja jau tas vienreiz ir izdevies tad redzēs, varbūt izdosies arī otreiz.

Pa cik pieskārāmies iepriekšējam A grupas čempionātam, kurā piedalījāties, kādas salīdzinoši ir sajūtas pirms šī čempionāta?

Pirmajā reizē komandai kopumā bija tāda kā neziņa. Daudzas lietas tad bija pirmo reizi, nebija tādas pieredzes kāda ir tagad. Vienmēr jau ir kāda nervozitāte, vismaz tādā saprātīgā līmenī. Bet kopumā ir tāds miers, ka braucam pielikt punktu savam sagatavošanās etapam uz Eiropas Čempionātu.

Kādi novēlējumi līdzi jutējiem?

Lai kā ietu visiem turēt īkšķus līdz  pēdējam, tas ļoti noderēs, jo uzvaras vieglāk gūt, ja jau esi vienu, divas vai trīs spēles uzvarējis, tad jau tu ej uz nākamo spēli ar citādām emocijām.

 

Latvijas sieviešu izlases sastāvs dalībai 2013. gada Eiropas Kērlinga Čempionāta: Evita Regža (skips), Dace Regža, Ieva Bērziņa, Žaklīna Litauniece, Iluta Linde, treneris – Ansis Regža, nacionālo izlašu trenere – Karri Willms.

Latvijas kērlinga izlašu spēļu rezultātiem iespējams sekot www.ecc2013.curlingevetns.com kā arī www.facebook.com/latviancurling un www.curling.lv

Latvijas Kērlinga Asociācija vēlas pateikties Latvijas Republikas Izglītibas un Kultūras Ministrijai un kompānijām ISOSTAR un Goldline par izrādīto atbalsu Latvijas kērlinga izlasēm.

Latvijas Kērlinga Asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

 

viss skaidrs- roņi vienkārši gribēja, lai viņus parāda pa eurosport, tāpēc aizgāja līdz extra endam :D Nebija slikti- varēja jūs paskatīties ;) Malači! Tā turpināt!
2013-11-23 23:40:58
Malacītes!!!! Super, jau uzreiz iesākt čempi ar uzvaru pār Vāciju ;) Tā tik turēt! :D
2013-11-23 21:12:17
Ja, kas. Latvijas sieviešu izlase uzvarēja Vāciju! Vakarā uzvarēsim Somiju.
2013-11-23 19:23:45
vēl komentāriem var sekot Twitter @LatvianCurling
2013-11-23 15:53:18
Sekojam šeit: http://ecc.curlit.com/aspnet/LiveGraphics.aspx?EventID=1
2013-11-23 15:47:05
Kamēr nestrādā oficiālā čempionāta mājaslapa rezutlātam un spēles gaitai var sekot LKA Facebook lapā www.facebook.com/latviancurling
2013-11-23 15:45:06
Atvainojos visiem līdzjutējiem par novēloto informācijas ievietošanu curling.lv, bet bija radušās tehniskas dabas problēmas, kuras nu beidzot ir atrisinātas.
2013-11-23 11:48:16

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji