Latvijas juniori izcīna arī čempionu titulu vīriešu konkurencē

Šodien, 12. maijā ar Mārtiņa Trukšāna un Kristapa Zasa komandu fināla spēli Kērlinga hallē, Rīgā noslēdzās 2024. gada Latvijas čempionāts kērlingā vīriešiem. Pēdējo trīs gadu čempionus negaidīti pārspēja junioru kērlingisti. 


Komandas pamatturnīrā aizvadīja viena apļa spēles, pēc kurām kopvērtējuma 1.vieta ar 4.vietu un 2. vieta ar 3. vietu tikās pusfinālā. Pamatturnīrā ar trīs uzvarām četrās spēlēs noslēdza Rudzīša un Trukšāna komanda. Tā kā savstarpējā cīņā Rudzītis bija pārāks, tad pusfinālā tikās ar Zasa vadīto komandu, kura ierindojās 4. vietā pēc pamatturnīra. Otrā  pusfinālā tikās Mārtiņa Trukšāna un Arņa Veidemaņa četrinieks, kuri izcīnīja divas uzvaras pamatturnīrā. Anša Regžas senioru komanda noslēdza čempionātu 5. vietā, neizcīnot nevienu uzvaru. 

Pusfināls starp JKK/Rudzītis komandu un TKK/Zass dominanci izrādīja junioru komanda. Pēc sešiem endiem rezultāts 6:4 jauno spēlētāju labā. Pieredzējušajai Jāņa Rudzīša komandai izdevās sagaidīt kļūdas no pretiniekiem un samazināt rezultāta starpību līdz minimumam pirms 10. enda. Juniori pieļāva rupjas kļūdas izpildījumā 10. endā, kas ruzultējās par labu Rudzīša komandai, līdz ar to spēles uzvarētājus nācās noskaidrot ekstra endā. Kristapa Zasa komanda spēja atgūties pēc neveiksmēm 10. Endā un izcīnīja uzvaru ar 10:8.

Uz blakus celiņa pusfinālā Mārtiņa Trukšāna komanda pirmajā endā spēja realizēt skaistu izsišanas metienu, redzot tikai nelielu daļu no pretinieku akmens, kas realizējās trīs punktos. Turpmāko spēli Arņa veidemaņa komanda centas sapīt un atgūt zaudētos punktus, bet pēc 9. Enda atzina tretinieku pārākumu ar 7:3


Finālā tikās pieredzējusī Mārtiņa Trukšāna komanda, kas devās cīņā par savu 4. titulu, un Latvijas junioru čempioni ar Kristapu Zasu skipa pozīcijā. Juniori rādīja stabilu sniegumu un spēja atstāt pretiniekiem sarežģītus metienus, pēc 3. enda izvirzoties vadībā ar 3:0. Esošie čempioni spēja izlīdzināt rezultātu pirms garā pārtraukuma, bet juniori 7. Endā nozaga punktu un 8. endā tikai ar Mārtiņa pēdējo metienu, izsitot pretinieku akmeni caur sāna sargā esošo akmeni paņēma divus punktus, izlīdzinot rezultātu. 9. endā Kristapam neizdevās izmantot iespēju paņemt 3 punktus ar savu pēdējo metienu, tā vietā pretinieki izvirzījās vadība. Pēdējais ends junioriem izdevās ļoti veiksmīgs, un izcīnīja savu pirmo Latvijas vīriešu čempionāta titulu. CC Rīga/Trukšāns ar 6:7 piekāpās un TKK/Zass ieguva tiesības pārstāvēt Latviju Pasaules kērlinga federācijas rīkotajās sacensībās nākamajā 2024./2025.gada sezonā.

Bronzas spēlē Veidemaņa komanda uzsāka agresīvu spēli, nozogot pa diviem pirmajā un otrajā endā. Rudzīša komandai pēc 7. Enda izdevās samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, kas atkal deva cerības par bronzas medaļām. Pēc 9. Enda rezultāts abām komandām vienāds, bet pēdējā akmens tiesības izšķirošajajā endā Arņa komandai. Kvalitatīvs izpildījums neļāva Rudzīša komandai nozagt punktu un CC Rīga/ Veidemanis izcīnīja 3. vietu. 


Izšķirošo spēļu rezultāti:
10:8 (EE)– TKK/Zass – JKK/Rudzītis /pusfināls/
7:3 CC Rīga/Trukšāns – CC Rīga/Veidemanis /pusfināls/
7:6 TKK/Zass – CC Rīga/Trukšāns /fināls/
8:7 CC Rīga/Veidemanis – JKK/Rudzītis /bronzas spēle/

Kopvērtējums:
1. TKK/Zass
2. CC Rīga/Trukšāns
3. CC Rīga/Veidemanis 
5. JKK/Rudzītis
6. SK OB/Regža

 

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
CC Rīga – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”
TKK – Talsu kērlinga klubs
Sacensības norisinās ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

Foto: Katrīna Gaidule

 

 

Autore: Katrīna Gaidule

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji