KKR/Brieža komanda izcīna 2024. gada Latvijas čempionu titulu

Kērlinga hallē, Rīgā norisinājās 2024. gada Latvijas čempionāts ratiņkērlingā. Par titulu sacentās Kērlinga kluba “Rīga” komanda, kuru vada Ojārs Briedis, un Paralimpiskās kērlinga apvienības “Alliance” komanda ar Aleksandru Dimbovskis skipa pozīcijā. Finālturnīrā līdz trim uzvarām Brieža vadītajai komandai pietika vien ar četrām spēlēm, lai izcīnītu titulu.


Pirmo spēli abas komandas uzsāka ļoti līdzīgi. Pēc piektā enda rezultāts neizšķirts, bet sestajā endā Dimbovska komandai izdodas nozagt divus punktus. Brieža vadītā komanda septītajā endā izcīnīja trīs punktus, kas deva viena punkta pārstavu pirms izķirošā enda. Aleksandra Dimbovska vadītajai komandai neizdevās iegūt nevienu punktu astotajā endā, līdz ar to iepriekšējā gada čempioni izcīnīja uzvaru 8:5.

Otro cīņu Brieža četrinieks uzsāka ar sešiem punktiem pirmajā endā un nozogtu vienu otrajā, kas deva 7:0 vadību. Trešajā Dimbovska komanda tika pie diviem punktiem, bet jau ceturtajā endā zaudēja vēl četru punktus. Lai gan nākamajā izspēlē Dimbovska vadītajam četriniekam izdodas izcīnīt divus punktus, komanda atzina Ojāra Brieža komandas pārsvaru ar 12:4 piekāpjoties pēc sestā enda.  

Lai izcīnītu šī gada titulu Briedim bija nepieciešama vēl viena uzvara, bet komandas izpildījums vairs nebija tāds kā iepriekšējās dienas noslēgumā. Līdzīgi kā pirmā spēle, tā arī šī ritēja punkts punktā. Pēc ceturtā enda rezultāts neizšķirts 2:2. Komandām atgriežoties pēc pārtraukuma Dimbovska komanda iegrāja trīs punktu pārākumu, kuru Brieža komandai neizdevās atspēlēt. Spēlē noslēdzās ar rezultātu 4:5, kas radīja cerības Aleksandram Dimbovskim izcīnīt šī gada titulu. 

Ceturtā spēle punktiem un intrigas bagāta. Brieža komanda gan trešajā, gan piektajā endā izcīna pa čeriem punktiem un rezultāts 10:3 pēc piektā enda. Dimbovska četrinieks nepadodas, un jau pēc septītā enda intriga paliek spēlē, jo rezultāts jau tikai 10:8. Izšķirošais ends Brieža komanda bija ne tikai kvalitatīvi, bet arī ļoti ātri jāspēlē, jo laiks šai komandai tikai divas minūtes, kamēr pretiniekiem sešas. Brieža komandai viss izdodas kā iecerēts, un pat Agrim, neizmetot savu pēdējo akmeni, pretinieki atzīst zaudējumu. Līdz ar to ar trīs uzvarām Briedis izcīnīja Latvijas čempionu titulu, kā arī tiesības pārstāvēt Latviju 2024./2025.gada sezonā. 


Komandu sastāvi:
KKR/Briedis: Ojārs Briedis, Agris Lasmans, Sergejs Djačenko, Poļina Rožkova, Jūlija Pavlovska-Killiane, treneris Rihards Jeske.

ALL/Dimbovskis: Aleksandrs Dimbovskis, Aleksandrs Vitohins, Andrejs Dimants, Gaļina Pavlova, Irīna Gorbaņa-Janeviča, treneris Kirills Savuškins

Izšķirošo spēļu rezultāti:
8:5 KKR/Briedis – ALL/Dimbovskis
12:4 KKR/Briedis – ALL/ Dimbovskis
5:4 ALL/ Dimbovskis – KKR/Briedis
10:8 KKR/Briedis – ALL/ Dimbovskis
 

Sacensības norisinājās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

Foto: WCF/Ansis Ventiņš

 

 

Autore: Katrīna Gaidule

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji