Ratiņkērlingisti noskaidros šī gada Latvijas čempionus

Kērlinga hallē, Rīgā no 23.aprīļa plkst. 09:00 norisināsies 2024. gada Latvijas čempionāts ratiņkērlingā. Par titulu sacentīsies divas komandas, aizvadot sēriju līdz viena no komandām būs izcīnījusi trīs uzvaras.


Par uzvaru čempionātā cīnīsies Kērlinga kluba “Rīga” komanda,  ar Ojāru Briedi skipa pozīcijā un Paralimpiskās kērlinga apvienības “Alliance” komanda, kuru vadīs Aleksandrs Dimbovskis.

Ojāra Brieža vadītajai komandā sākotnējai sastāvs tieši tāds pats kā pagājušā gada čempionātā, bet tā kā ārējo apstākļu dēļ Linda Meijere nevarēs spēlēt, tad komandai pievienosies Poļina Rožkova. Šī komanda marta sākumā izcīnīja augsto 5. vietu pasaules čempionātā, iegūstot Latvijai vēl 8 punktus paraolimpisko spēļu kvalifikācijai. Šobrīd Latvija ar 12 punktiem ierindojas 8. vietā, bet pēc nākamā gada rezultātiem deviņas komandas, kas būs trīs gadu laikā ieguvušas visvairāk punktu, nodrošinās savai valstij vietu 2026. gada paraolimiskajās spēlēs.

Dimbovskis pēc viena gada pārtraukuma uzņēmies skipa lomu Paralimpiskās kērlinga apvienības “Alliance” komandai. Ipriekšējā gadā Aleksandrs atlaba pēc iegūtās traumas Kanādā, bet šosezon jau ir atkal gatavs cīnīties par Latvijas čempionu titulu kopā ar komandu kurā vērojamas izmaiņas. Kā jaunpienācējs būs Andrej Dimants, kuram šis būs pirmais čempionāts ar komandu. 

Komandu sastāvi:
KKR/Briedis: Ojārs Briedis, Agris Lasmans, Sergejs Djačenko, Poļina Rožkova, Jūlija Pavlovska-Killiane, treneris Rihards Jeske.
ALL/Dimbovskis: Aleksandrs Dimbovskis, Aleksandrs Vitohins, Andrejs Dimants, Gaļina Pavlova, Irīna Gorbaņa-Janeviča, treneris Kirills Savuškins


Sacensības norisinās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

Foto: WCF/Ansis Ventiņš
 

 

 

Autore: Katrīna Gaidule

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji