Pasaules čempioni izcīna Latvijas čempionu titulu ratiņkērlingā jauktajiem pāriem

Četru dienu garumā no 27. līdz 30. novembrim Kērlinga hallē, Rīgā norisinājās ceturtais Latvijas čempionāts ratiņkērlingā jauktajiem pāriem, kurā noskaidroja šī gada čempionus, kas pārstāvēs Latviju pasaules čempionātā Korejā. Poļina Rožkova un Agris Lasmans sīvā cīņā uva par 2023.gada čempioniem.


Šogad par titulu bija plānots sacensties četriem pāriem, tomēr ārējo apstākļu dēļ Jūlija Pavlovska-Killiane un Sergejs Djačenko komanda nevarēja piedalīties. Atlikušās komandas izspēlēja divus apļa turnīrus, lai noskaidrotu tās divas, kuras turpinās cīņu par titulu. Pēc pamatturnīra tikai ar vienu zaudējumu Pavlova/Dimbovskis finālspēlēs tikās ar pasaules čempioniem Poļinu Rožkovu un Agri Lasmani, kuri pamatturnīrā tikai ar veiksmīgi nospēlētiem pēdējiem endiem tika finālā. 

Pirmo finālspēli krietni labāk iesāka Rožkova/Lasmanis, pēc trīs endiem nonākot 3:0 vadībā. Lai arī Pavlova/Dimbovskis vienu punktu ceturtajā endā atguva, pasaules čempioni pēc pārliecinošiem atlikušajiem endiem izcīnīja uzvaru 8:1. Otrā finālspēle ritēja  punkts punktā, pēc trešā enda Rožkovai/Lasmanam atrodoties tikai viena punkta vadībā. Tomēr otrā spēles daļā noritēja par labu pirmās finālspēles uzvarētājiem, un ar pārliecinošu uzaru 7:3 Poļina Rožkova un Agris Lasmans kļuva par Latvijas čempioniem ratiņkērlingā jauktajiem pāriem šajā 2023./2024 gada sezonā. Pateicoties abām uzvarām finālspēlēs Rožkova/Lasmans arī izcīnīja tiesības pārstāvēt Latviju pasaules čempionātā, kas no 10. līdz 16. martam norisināsies Kangnungā,Dienvidkorejā. Poļinai šis jau ir ceturtais tituls no četriem, bet Agrim otrais.

Uzvarētāju komandas komentārs pēc turnīra:

“Mēs esam ļoti laimīgi par kārtējo Latvijas čempionu titulu jaukto pāru ratiņkērlingā. Spēlēt pret stipro pretinieku vienmēr ir vieglāk un visi mobilizējas. tāpēc visas komandas rādīja savu meistarību uz visiem 200% apļa turnīrā. 

Pirmās apļa spēles neizdevās kā vēlējāmies, nesanāca noķert mājas spēku un daudzos metienos pietrūka “veiksmes” par milimetriem. 

Uz fināla spēlēm, kopā ar treneri, ieguvām pietiekoši daudz informācijas par ledu un akmeņiem, kas nebija visi vienādi. Tas ļāva izpildīt savus metienus daudz kvalitatīvāk. Iegājām savā ritmā un noslēdzām čempionātu uz pozitīvas nots. 

Čempionāts nav sprints, bet gan gara distance, kurai ir jasagatvojās. Galvenās spēles vienmēr ir beigās. 

Esam priecīgi, ka varēsim aizstāvēt Latvijas vārdu pasaules čempionātā.”


Kopvērtējums:

  1. SKOB/Rožkova Lasmans
  2. Alliance/Pavlova Dimbovskis
  3. CC Riga/Meijere Briedis
  4. Alliance/Pavlovska-Killiane Djačenko (Nesāka)

 

Latvijas čempionātu retiņkērlingā jauktajiem pāriem atbalsta Latvijas Paralimpiskā komiteja, Izglītības un zinātnes ministrija. 

 

Autore: Katrīna Gaidule

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji