Latvijai PČ jauktajām komandām kērlingā augstākā vieta līdz šim.

Pasaules kērlinga čempionāts jauktajām komandām norisinājās no 14. līdz 21. oktobrim Skotijas pilsētā Aberdīnā, kurā par titulu sacentās 34 valstu izlases. 

Latvijas izlasei spraigā ceturtdaļfinālā nācās piekāpties norvēģiem, bet līdz šim sasniegtā 5.-8. vieta ir augstākais sasniegums pasaules čempionātā šajā disciplīnā. 

Grupu turnīru Latvija pabeidza stabilā 2. vietā ar sešām uzvarām septiņās spēlēs, piekāpjoties tikai Norvēģijas komandai. 

Latvijas izlases skipa Arņa Veidemaņa komentārs pēc iekļūšanas izslēgšanas spēlēs:

 “Sajūtas labas. Ar katru spēli rodas arvien lielāka pārliecība. Ja pirmajā spēlē būtu veicis savus metienus, rezultāts būtu citādāks. Tagad tikai gāzes pedāli grīdā un līdz galam!”

Kvalifikācijas spēlē Latvija tikās ar Šveices komandu. Spēles sākums bija ļoti saspringts, bet veiksmīgi izmantots 6. un 7. ends, un sagaidīta kļūda no Šveices izlases ļāva iegūt kopumā 3 punktus bez pēdējā akmens tiesībām, izvirzoties vadībā ar  6:3. Pārsvaru izdevās noturēt arī 8. endā, nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlasei ceturtdaļfināla  spēle pret apakšgrupas līderi Norvēģiju aizritēja punkts punktā. Pirms izšķirošā 8. enda rezultāts bija 5:5, tomēr pēdējā akmens tiesības šajā endā Norvēģijas izlasei. Latvijas komandai izdevās izveidot labvēlīgu situāciju sev, bet diemžēl neizdevās nogādāt akmeni tuvāk centram. Jāatzīmē, ka neveiksmīgi pēdējais kapteiņa mestais akmens uzķēra kādu netīrumu savā ceļā. Spēle beidzās ar rezultātu 5:8 norvēģu labā.

Latvijas izlases skipa Arņa Veidemaņa komentārs pēc ceturtdaļfināla spēles:

“Liels sarūgtinājums par neizmantotām iespējām noslēgt spēli ar uzvaru pret Norvēģiju. Jo īpaši ceturtajā un septītajā endā. Arī pēdējais mestais akmens noķēra savā ceļā kaut ko. Komanda morāli bija gatava iet līdz galam . Bet neskatoties uz to , liels prieks par  komandas parādīto sniegumu visa čempionāta laikā . Ņemot vērā, ka ledus bija izaicinošs un katrā celiņā ar niansēm, nospēlējām ļoti pieklājīgā līmenī.”

Par pasaules čempioniem jauktajās  komandās kļuva zviedri, bet augsto 2. vietu izcīnīja Spānijas komanda. Bronzas spēle ritēja līdz pat pēdējam akmenim, tomēr pārāki izrādījās kanādieši, kas ar rezultātu 4:3 pārspēja norvēģus.  

Latvijas izlases sastāvs: Arnis Veidemanis (skips), Evelīna Barone, Roberts Reinis Buncis, Daina Barone.

 

Latvijas Izlases spēļu rezultāti:
3:6 – Norvēģija
12:1– Nigērija
10:4– Ukraina
9:1 – Slovākija
9:4– Čehija
7:5– Šveice
11:3 – Honkonga
6:3– Šveice /kvalifikācijas spēle/
5:8– Norvēģija /ceturtdaļfināls/

Izšķirošo spēļu rezultāti:
9:4 Zviedrija – Kanāda/pusfināls/
4:3 Spānija – Norvēģija/pusfināls/
8:2 Zviedrija – Spānija /fināls/
4:3 Kanāda – Norvēģija /spēle par 3.vietu/

 

Latvijas izlases dalību pasaules čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija.

 

Foto: Will Palmer

 

Autore: Katrīna Gaidule

 

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji