Olimpisko spēļu mājvieta uzņems pasaules labākos kērlinga jauktos pārus

Laika posmā no 22. līdz 29.aprīlim 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu kērlinga turnīra arēnā Korejā norisināsies pasaules čempionāts jauktajiem pāriem. Latvija šīm sacensībām nav kvalificējusies.


2008.gadā Somijā norisinājās pirmais čempionāts jauktajiem pāriem, šogad 20 izlases cīnīsies jau par 15. pasaules čempionu titulu.

A grupa: Austrālija, Kanāda, Čehija, Dānija, Igaunija, Ungārija, Itālija, Koreja, Nīderlande, Skotija.
B grupa: Austrija, Anglija, Spānija, Vācija, Japāna, Norvēģija, Zviedrija, Šveice, Turcija, ASV.

Visas komandas, sadalītas divās grupās pa 10, izspēlēs apļa turnīra kārtu. Pēc tās katras grupas trīs labākās turpinās cīņu par medaļām. Abu grupu pirmās vietas automātiski iekļūs pusfinālā, savukārt A grupas 2.vieta ar B grupas 3.vietu un A grupas 3.vietas ar B grupas 2.vietu savā starpā noskaidros atlikušos divus pusfinālistus. Pusfināla uzvarētāji sacentīsies finālā, kas notiks 29.aprīlī plkst. 08:00 pēc Latvijas laika, savukārt bronzas medaļu spēle notiks 29.aprīlī plkst. 04:00 pēc Latvijas laika.

Skotija jau divus gadus pēc kārtas kļuvusi par čempioniem, titulu izcīnot divām dažādām komandām. Vienas no tām sastāvā 2021.gadā bija Dženifera Dodsa/Brūss Mauats, kuri mēģinās šogad atkārtot sasniegto un nodrošināt Skotijai jaukto pāru čempionu titulu “hat trick”.

Šveice pērn pirmo reizi čempionāta vēsturē izcīnīja sudrabu, līdz tam iekrājot septiņus zeltus. Šogad izlases statusā nokļuvuši Briara Švallere-Hurlimana/Janeks Švallers, kur Švallere-Hurlimana šogad sieviešu komandu konkurencē kļuva par čempioni, bet Švallers vīriešu komandu konkurencē izcīnīja bronzas medaļu.

Pia-Lisa Šola/Klaudius Haršs pērn pārsteidza gan Vācijas fanus, gan pasauli ar izcīnītām bronzas medaļām – pirmajām medaļām Vācijas kontā šajā disciplīnā. Nav šaubu, ka šogad abi mēģinās šo sniegumu uzlabot. Kanādieši pie zelta medaļām jauktajos pāros vēl nav tikuši, pēdējo reizi sudrabu izcīnot 2019.gadā. Šogad izlases sastāvā uz ledus dosies olimpiskā čempione Dženifera Džonsa ar savu vīru – trīskārtējo pasaules čempionu Brentu Lengu.

Vairākas no citu valstu komandām ir ar ne mazāk pieredzējušiem spēlētājiem, kuri var sagādāt pārsteigumu, izcīnot kādu no medaļu komplektiem.

Visas čempionāta spēles iespējams skatīties Pasaules kērlinga federācijas tiešraižu platformas Recast kanālā “The Curling Channel”.


Foto: WCF/Eakin Howard
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji