Barone un Buncis izcīna Latvijas čempionu titulu junioru komandām

Šodien,19.martā ar trīs finālspēlēm gan meiteņu, gan puišu konkurencē Kērlinga hallē, Rīgā noslēdzās Latvijas čempionāts kērlingā junioriem. Spraigā cīņā Evelīnas Barones komanda pārspēja Agates Regžas četrinieku, saglabājot titulu, bet Roberta Reiņa Bunča komanda bija pārāka par Kristapa Zasa vadīto komandu, izcīnot titulu pēc gada pārtraukuma.


Abās konkurencēs komandas izspēlēja divu apļu spēles, pēc kurām divas spēcīgākās kvalificējās finālturnīram līdz divām uzvarām. Meiteņu konkurencē pamatturnīru ar trim uzvarām četrās spēlēs noslēdza gan Barone, gan Regža, zaudējot viena otrai. Likumsakarīgi fināla kārtā notika tik pat sīva spēkošanās kā pamatturnīrā. Pirmajā spēlē lielāko spēles daļu dominēja Regžas četrinieks, pēc sešiem endiem nonākot vadībā ar 6:2. Atlikušajos divos endos Barone tā arī nespēja atspēlēt zaudētos punktus, uzvaru ar 6:5 svinot Regžai.

Otro spēli Barones kvartets uzsāk daudz apņēmīgāk, jau pēc četriem endiem atrodoties 4:2 vadībā, ko līdz spēles beigām tikai palielināja, nodrošinot uzvaru ar 8:3 un izšķirošo trešo spēli finālturnīrā. Spraiga spēle risinājās jau no pirmajiem endiem, kurā pārliecinošāk izskatījās Barone, kas pēc otrajā un sestajā endā nozagta punkta nonāca 4:1 vadībā. Regžai izdevās starpību samazināt līdz -1 (3:4) pēc septītā, bet astotajā gāja uz punkta zagšanu. Tomēr Barone ar lielisku savu pirmo metienu nogādā akmeni tuvāk centram, apgrūtinot pretinieces nozagt punktu, kas ar pēdējo Regžas metienu neizdodas.

Līdz ar to Barone svin uzvaru ar 5:3 un iegūst trešo Latvijas čempionu titulu pēc kārtas. Savukārt Regža savā otrajā Latvijas čempionātā parāda atzīstamu sniegumu, izcīnot sudraba medaļas. Trešā šoreiz palika Evas Svīķes vadītā komandas, kas tā arī netika pie panākumiem.


Līdzīgi kā meiteņu konkurencē arī puišu konkurencē pamatturnīra kopvērtējuma līderi bija zaudējuši viens otram, izcīnot sešās spēlēs piecas uzvaras. Pirmajā finālspēlē lai arī Zass pirmajā endā tika pie diviem punktiem, tomēr spēles turpinājumā precīzāka izrādījās Bunča komanda, kas pēc pieciem endiem atradās 5:3 vadībā, bet spēles beigu posmā palielināja starpību, neļaujot Zasam atspēlēties un gūstot uzvaru ar 7:4.

Otrās spēles vidū līdz lielajam pārtraukumam uz tablo valdīja kaujiniecisks neizšķirts 2:2. Buncim pēc pārtraukuma izdodas nozagt punktu, kas izrādījās pēdējais viņa komandas punkts šajā spēlē, jo Zass pēc izcīnītiem trim punktiem sestajā endā (5:3) nozog pa vienam pēdējos divos endos 7:3, kas nodrošina izšķirošo, trešo finālspēli.

Trešo spēli Zass iesāka ar diviem punktiem otrajā endā, ar ko Buncis atbildēja ar trim trešajā. Līdz sestā enda beigām komandas rezultātu izlīdzina 4:4, pēc kura pāris Zasa komandas neveiksmes metienos rezultējās ar trim punktiem Bunča kontā 7:4. Astotajā endā Zasam tā arī neizdodas atspēlēt zaudēto, Buncim svinot uzvaru ar 7:4 un pārņemot no Zasa pērn izcīnīto čempionu titulu.

Trešo vietu ar divām uzvarām sešās spēlēs ieguva Ventspils kērlinga kluba komanda ar Markusu Salmiņu skipa pozīcijā, kuram šis bija pēdējais Latvijas čempionāts junioru konkurencē. Savukārt 4.vietu bez uzvarām ieņem jaunpienācēju četrinieks ar Krišu Gnutonu skipa pozīcijā.

Latvijas čempionāta uzvarētāji abās konkurencēs izcīnīja tiesības pārstāvēt Latvijas izlasi pasaules junioru čempionātos 2023./2024.gada sezonā.


Izšķirošo spēļu rezultāti meiteņu konkurencē:
6:5 SK OB/Regža – JKK/Barone
8:3 JKK/Barone – SK OB/Regža
5:3 JKK/Barone – SK OB/Regža

Izšķirošo spēļu rezultāti meiteņu konkurencē:
7:4 CC Riga/Buncis – TKK/Zass
7:3 TKK/Zass – CC Riga/Buncis
7:4 CC Riga/Buncis –  TKK/Zass

Kopvērtējums meiteņu konkurencē:
1. JKK/Barone
2. SK OB/Regža
3. CC Riga/Svīķe

Kopvērtējums puišu konkurencē:
1. CC Riga/Buncis
2. TKK/Zass
3. VKK/Salmiņš
4. KKR/Gnutons

1.vieta – JKK/Barone

2.vieta – SK OB/Regža

3.vieta – CC Riga/Svīķe

1.vieta – CC Riga/Buncis

2.vieta – TKK/Zass

3.vieta – VKK/Salmiņš

4.vieta – KKR/Gnutons


Latvijas čempionātu kērlingā junioriem atbalsta Latvijas Sporta Federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija.

Foto: Artis Zentelis
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji