Ventspils čempionātā kērlingā pirmo reizi uzvar junioru komanda

Svētdien, 12.martā Ventspils Ledus hallē ar junioru komandas “Ice Storm” uzvaru noslēdzās Ventspils pilsētas 20.atklātā čempionāta kērlingā finālturnīrs.


Pēc aizvadītā komandu sasvstarpējā apļa izspēļu rezultātiem, no astoņām čempionāta komandām četras turpināja finālturnīra izspēli, cīnoties par medaļām, bet pārējās par augstākām vietām turnīra tabulā.

Čempionāta pusfināla spēlēs tikās čempionāta apļa turnīra uzvarētājs – Ventspils novada komanda ar 4.vietā esošo junioru komandu “Ice Storm” un regulārā čempionāta 2.vietas ieguvēji komanda “Tā viš i” ar 3.vietas ieguvēju – komandu “Lavīna”. Pirmajā duelī juniori ar rezultāti 11:5 pārspēja pagājušā gada vicečempionus – pieredzējušos Ventspils novada vīrus, bet otrajā pusfinālā ar rezultātu 8:3 uzvaru svinēja komanda “Tā viš i”. Savukārt, otrajā četriniekā uzvaras tika pieredzes bagātākajām komandām. “Kaleidoskops” dāmas ar 8:2 pieveica komandu “Ledlauzis”, ar trīs čempionāta debitantiem sastāvā, bet VKM ar 9:3 pārspēja kluba jaunās paaudzes komandu “Snowflakes”.


Finālcīņa par čempionāta zelta medaļām starp komandām “Tā viš i” un “Ice Storm” sākās līdzvērtīgi – pēc nospēlētiem četriem endiem rezultāts bija neizšķirts, bet piektajā endā pieredzes bagātajiem “Tā viš i” vīriem izdevās iegūt trīs punktus un vēl nozagt vienu punktu spēles sestajā endā. Gods junioriem, kas pie rezultāta 3:6 nepadevās, un, labi nospēlējot septīto endu, izcīnīja trīs punktus, bet astotajā endā spēja izcīnīt vēl vienu punktu, kas deva neizšķirtu rezultātu un cīņas turpinājumu ekstra endā. Tajā pēdējā akmens metiens “Tā viš i” komandai. Ekstra endā abas komandas rādīja labu sniegumu un cīņa noritēja līdz pēdējam akmenim, bet visu izšķīra junioru komandas pacietība, saliedētība un lieliski skipa Markusa Salmiņa metieni, kas neļāva pretinieku skipam Viesturam Grosbārdim izmantot sava pēdējā akmens priekšrocību, un rezultātā ar 7:6 uzvara junioriem.

Tā pirmo reizi Ventspils kluba organizētā čempionāta 20 sezonu vēsturē uzvarēja junioru komanda. Sveicam jaunos čempionus – komandas skipu Markusu Salmiņu, spēlētājus Valteru Vieško, Ričardu Cirveli, Rihardu Janbergu, Aleksu Kapuru, komandas treneri Daci Ābelīti.

Sudraba medaļas izcīnīja komandas “Tā viš i” vīri – Viesturs Grosbārdis, Andris Lasmanis, Olafs Indersons, Renāts Vieško, bet pie bronzas medaļām tika komanda “Lavīna” – skips Inga Apmane, Kristīne Bulačņikova, Evija Rubene-Ozoliņa, Māris Ozoliņš, kas ar rezultātu 9:5 spēja uzvarēt komandu “Ventspils novads” (skips Mārtiņš Libkovskis, Kārlis Libkovskis, Lauris Bērziņš, Jānis Krauze, Kristaps Neimanis).

Cīņā par piekto vietu čempionātā veiksmīgāka bija komanda VKM (skips Dace Ābelīte, Sonora Salmiņa, Dzintars Salmiņš, Andis Cirvelis), kas ar rezultātu 10:5 uzvarēja komandu “Kaleidoskops”, savukārt 7.vietu izcīnīja komanda “Snowflakes”, ar rezultātu 8:6 uzvarot komandu “Ledlauzis”.

Ventspils čempionāts ir noslēdzies, bet kērlinga sezona turpinās – jaunajiem čempioniem šajā nedēļā priekšā starts Latvijas junioru čempionātā kērlingā.


Kopvērtējums:
1. Ice Storm
2. Tā viš i
3. Lavīna
4. Ventspils novads
5. VKM
6. Kaleidoskops
7. Snowflakes
8. Ledlauzis


Kluba juniori čempionātā startē ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības atbalstu. Ventspils novada komanda startē ar Ventspils novada pašvaldības atbalstu. Čempionāta norisi atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldības, Latvijas Kērlinga asociācija, Ventspils brīvostas pārvalde, SIA “Baltimar VT”, SIA “Samrode”, SIA “Venden”.

Foto: Publicitātes foto
 

 

 

Informāciju sagatavoja: Inga Apmane (Ventspils kērlinga klubs)

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji